CPU ve GPU’su Yükseltilebilen Laptop: Alienware Area 51m!

İddialı özelliklere sahip olan bilgisayarlar, donanım ürünleri her yıl yenilendikçe eski performansından uzaklaşıyor. Dell’in oyunculara yönelik markası Alienware, buna bir son vermek için işlemci ve ekran kartı dahil pek çok parçası yükseltilebilen yeni dizüstü bilgisayar modelini duyurdu.

Alienware’den İşlemci ve Ekran Kartı Değiştirilen Laptop!

Gövde yapısı donanım parçalarına kolayca erişilebilir şekilde tasarlanan Alienware Area 51m’in işlemcisi ve grafik kartı, alt kapağı ve birkaç koruma plakası söküldüğü zaman kolayca ortaya çıkıyor. Z390 çipsetli anakartı sayesinde Intel Core i9-9900K dahil olmak üzere işlemciyi başka bir tam boy model ile değiştirmek mümkün oluyor. Ayrıca Dell Grafik Form Faktörü (DGFF) adı verilen özel grafik kartı yapısı, ekran kartının da GeForce RTX 2080’e kadar değiştirilmesine olanak sağlayacak.

Full HD çözünürlüklü 17.3 inç ekrana sahip olan Alienware Area 51m, 60 ve 144 Hz yenileme hızının yanı sıra G-Sync ve Tobii göz izleme gibi özellikler de sunuyor. 3.85 kilogram ağırlığındaki laptopa istenirse harici bir ekran kartı kutusu da takılabiliyor. Ayrıca 2x 1 TB’a kadar m.2 SSD ve 1 TB’a kadar HDD desteği de yine cihazda yükseltilebilir olarak sunuluyor.

29 Ocak’ta satışa sunulacak Alienware Area 51m’in başlangıç fiyatı 2.549 dolar olarak belirlenmiş. DGFF destekli özelleştirilmiş ekran kartlarının fiyatları ise satışa açılacağı zaman açıklanacak.

2016 yılından bu yana Donanım Arşivi internet sitesinde teknoloji editörlüğü yapıyorum. Hayatım boyunca teknoloji ile iç içe olduğum için bu konuda öğrendiklerimi büyük bir heyecanla paylaşıyorum.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin