CORSAIR NIGHTSWORD RGB OYUNCU FARESİ İNCELEMESİ

Yeni incelememizde sunduğu 18000 DPI ile oldukça yüksek bir performansın hedeflendiği Corsair Nightsword RGB oyuncu faresi bulunuyor. Bu fare Pixart sensörü ve dayanıklı Omron switchleri ile performans arayanlar için tasarlanmış. Bunun yanı sıra 4 bölge RGB’li şık tasarımıyla da bir hayli ilgi çekici duruyor. Kağıt üzerindeki özellikleri ile bir hayli iddialı duran bu fare bakalım bize neler sunabiliyor!

TASARIM

Fareyi elimize alıp tasarımına baktığımızda daha çok sağ el kullanımı için tasarlandığını görüyoruz. Yapısal olarak çokta küçük durmayan fare orta-büyük elli kullanıcılar için çok daha uygun görünmekte.

Farenin üst kısmının çoğunluğu kauçuk benzeri yumuşak bir dokuda geliyor. Bu dokunun üstü ise ufak gözeneklere sahip bu sayede daha az kayan bir yüzey elde edilmiş. Yüzeyin hemen orta tarafında ise ayarlanabilir RGB yapıda bir Corsair logosu bulunmakta.

Farenin sol tarafına baktığımızda burada parmak koymanıza yarayan oldukça geniş bir çıkıntı görüyoruz. Üst tarafında ise toplam 3 adet tuş bulunuyor. Bunlardan büyük olanı Sniper tuşu, bu tuşa basılı tuttuğunuz zaman ayarladığınız DPI değerinde kalıyor fare ve rahat bir sniper kullanımı sağlayabiliyor. Buradaki 3 adet bildirim ışığı ise DPI ya da profilleri belirtmekte kullanılıyor.

Cihazın sağ tarafı ise sol tarafa göre çok daha sade tabii ki. Üst taraftaki gözenekli yüzeyi görüyoruz burada fakat buradaki malzeme direkt kauçuk tercih edilmiş. Bu sayede daha iyi bir tutuş sağlanmış.

Farenin alt kısımında cihazla birlikte gelen kutunun içerisindeki ağırlıkları yerleştirebileceğiniz bir haznenin kapağı bulunuyor. Cihazın kendi ağırlığı 119 gramken bu ağırlıkları yerleştirerek maksimum 141 grama kadar çıkarabiliyorsunuz.

Cihazın ön, arka ve tekerlek kısmında da RGB aydınlatmalar bulunuyor. Bu aydınlatmaları toplam 4 bölge olacak şekilde ayrı ayrı ayarlamanız mümkün. Bunun için Corsair’in iCue yazılımını kullanmanız gerekiyor.

Cihazın kablo yapısına baktığımızda bizleri 1.8 metre uzunluğunda, ortalama kalınlıkla bir kumaş sarım kablo karşılıyor. Kablo bir hayli dayanıklı görünüyor bunu söylemeden geçmeyelim.

TEKNİK DETAYLAR

  • Sensör: Pixart PMW3391
  • DPI: Maksimum 18000 DPI, Ayarlanabilir
  • Tarama Frekansı: 125-250-500-1000 Hz Ayarlanabilir
  • Tıklama Ömrü: Omron Switch 50 Milyon
  • RGB Desteği: 16.8 Milyon
  • Kablo: Kumaş Sarım USB 1.8 Metre
  • Yazılım: Corsair iCue
  • Dahili Hafıza: Var, 3 Profil
  • Toplam Tuş: 10, 8 Tuş Makrolanabilir
  • Ağırlık: 119-141 Gram

Bu farenin kontrollerinin hepsini Corsair’in iCue yazılımı ile yapıyorsunuz. Burada 4 bölgeli RGB aydınlatmayı açıp-kapatma, renkleri ve modları değiştirme gibi özellikler bulunuyor. Yazılımın diğer tarafında ise tuş makrolama işlemlerini yapabiliyorsunuz. Farenin diğer bir güzel özelliği ise dahili hafızasının bulunması. Bu hafızaya 3 adet profil kaydedip bunlar arasında geçiş yapmanız mümkün kılınmış.

SONUÇ

Nightsword RGB, başarılı tasarımı sayesinde ergonomi açısından çoğu kullanıcı için iyi işler çıkarabiliyor. İçerisinde barındırdığı Pixart üst seviye sensör ve dayanıklı Omron switchleri ile de performans isteyenlere kesinlikle çok iyi bir alternatif olmuş!

1998 Doğumlu, teknolojiye oldukça meraklı olan ve bu konularda araştırmayı seven birisiyim.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin