CORSAIR HS70 KABLOSUZ OYUNCU KULAKLIĞI İNCELEMESİ

Bugünkü incelememizin konuğu daha önce incelediğimiz Corsair HS60 model oyuncu kulaklığına çok fazla benzerlik gösteren, sanal 7.1 ses desteğini bozmadan kablosuz olarak bağlantı sunabilen yeni oyuncu kulaklığı modeli Corsair HS70 oluyor.
Zaten sade tasarım dili seven kişiler için tasarlanan bu kulaklık ses ve malzeme kalitesi olarak da fiyatına göre oldukça iddiali gibi görünüyor. İşte bütün bularla kablosuz rahatlığı birleşince ortaya güzel bir ürün çıkmış!

TASARIM

Tıpkı Corsair HS60 modelinde olduğu gibi yanları mesh yapıda olan kulaklığın orta kısmında ufak boyutlarda Corsair logosuna yer verilmiş. Siyah renge sahip mat dokuya sahip olan sürücü kısımları ise bazı ince bölgelerde piano black parlaklığa geçiş yaparak sade fakat şık bir görüntü sunmayı başarıyor.

Kulaklığın ana gövdesi plastik yapıda olmasına rağmen kafa bandına giden kısımların dayanıklı metal malzemeden üretilmesi kulaklığı hem biraz daha şık göstermiş hem de kulaklığın ömrünü ciddi anlamda uzatmayı başarmış.

Kulaklığın kafa kısmında ise bu siyah yapı beyaz dikişlerle biraz kırılarak tasarıma canlılık katılmış, bu kısım yumuşak bir yapıda ve kafanıza çok bir baskıda bulunmuyor, zaten kafa ayarı desteği bulunuyor o yüzden siz kendi kafa yapınıza göre ayarlayabilirsiniz.

Kulaklığı özel kılan kısımlardan biri ise kesinlikle kulak padleri. Memory Foam adı verilen sünger benzeri yapı sayesinde cihazı kulağınıza taktığınız zaman kısa süre içerisinde bu kulak padleri kulaklarınızın şeklini alarak baskıyı en aza indiriyor.

Baskı uygulamama konusunda iyi işler çıkaran cihazın eksi yanı ise uzun süreli kullanımlarda kulaklarınızı biraz terletebiliyor. Bunu engellemek adına değiştirilebilir kulak padi desteği ile birlikte kutu içerisinden kumaş padler çıkabilirdi.

Kulaklığın sol kısmına baktığımızda ise burada bizleri; ses açma-kısma tekerleği, mikrofon susturma tuşu, bildirim ışığı, Micro-USB şarj portu ve çıkarılabilir mikrofon karşılıyor, cihazın açma-kapama tuşu ise sağ kısıma konumlandırılmış durumda.

TEKNİK DETAYLAR

Bağlantı: 2.4 GHZ Kablosuz
Platformlar: PC, Playstation 4
Sürücü Çapı: 50 MM
Ses Teknolojileri: Sanal 7.1
Embedans: 32 Ohm @ 1 KHz
Frekans Tepkisi: 20Hz – 20 kHz Arası
Kulaklık Hassasiyeti:
111dB
Mikrofon Tipi: Tek Yönlü, Gürültü Engelleme (Çıkarılabilir)
Mikrofon Tepkisi: 100Hz ile 10kHz Arası
Mikrofon Hassasiyeti: -40dB (+/-3dB)
Mikrofon Empedans:
2.2k Ohm
Batarya Ömrü: 16 Saate Kadar
Bağlantı Mesafesi: 12 Metreye Kadar
Kutu İçeriği: 1.8 Metre Micro-USB, Wireless Alıcı
En önemli kısımlardan biri olan ses performansına değinecek olursak kullanıcısını bass seslere boğmayan, dengeli denebilecek bir sesi olduğunu söylemek mümkün, yani oyun oynarken ince detaya sahip sesleri de rahatlıkla duymanız mümkün. Cihazın mikrofon performansını dinlemek için ise yazımızın en üstünde verilen videomuzu izleyebilirsiniz.

Cihazda bulunan sanal 7.1 ses desteğini aktif etmek için Corsair’ın iCue isimli yazılımını kullanmanız gerekiyor. Aynı zamanda bu yazılım ile ekolayzer ayarı gibi çeşitli ayarları da yapmanız mümkün kılınmış.

SONUÇ

Gerek sade tasarımı olsun gerek kaliteli malzemesi olsun oldukça başarılı bir kulaklık vardı karşımızda. Dengeli ses deneyimi oldukça iyiyken sunduğu mikrofon kalitesi bunun daha aşağısında kalmış bu ise bizce kulaklığın en büyük eksilerinden biri olmuş.

1998 Doğumlu, teknolojiye oldukça meraklı olan ve bu konularda araştırmayı seven birisiyim.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin