CORSAIR HS35 OYUNCU KULAKLIĞI İNCELEMESİ

Bugünkü incelememizde üst seviye markalar arasında fiyat performans olarak iddialı bir kulaklık olan Corsair HS35 bulunuyor. Sitemizde HS serisinden HS70 ve HS60 oyuncu kulaklıklarının incelemeleri bulunuyor.
Şimdi ise bu serinin en uygun fiyatlı olanı incelememizde yer buluyor. Fakat bu kulaklık uygun olmasına rağmen ağabeylerine göre bazı avantajlara da sahip. Örneğin mikrofonunu çıkartarak bu kulaklığı dışarıda müzik kulaklığı olarak kullanmanız bile mümkün, çünkü tasarımı buna uygun.

TASARIM

Kulaklığın genel tasarımına baktığımızda ağabeylerinde olmayan renk farklılıklarının bulunduğunu hemen fark ediyoruz. Bu kulaklığın; kırmızı, yeşil, mavi ve karbon renk seçenekleri bulunuyor. Ağabeylerinde ise bu seçenekler bir hayli kısıtlı tutulmuştu.

Kulaklığın sol tarafına baktığımızda burada sesi kısıp, yükseltmenize imkan veren tekerleği görüyoruz. Hemen altında ise kulaklıklarda özellikle olmasını beklediğimiz biz özellik olan mikrofon kapatıp-açma tuşu bulunuyor.

Kulaklığın kafa yastığının üstüne baktığımızda orta kısımda bir hayli büyükçe yazılmış parlak bir “CORSAIR” yazısı görüyoruz. Fakat bu yazı kesinlikle sırıtmıyor ve şık duruyor.

Kulaklığın kafa yastığı kısmında bizi yine kırmızı renkler karşılıyor ve bez kaplamalı özel bir sünger yapı görüyoruz. Bu süngerli yapı sayesinde uzun süreli kullanımlarda baş ağrısı oluşması gibi sorunlar azaltılmış.

Kulaklığın rahatlık açısından bir hayli iyi olduğunu zaten belirtmiştik. Bunu daha da ileriye taşımak adına yükseklik ayarının konulması da es geçilmemiş. Bu sayede farklı kafa yapılarındaki kullanıcılar kendi durumuna göre kulaklığını ayarlayabiliyor.

Yine kırmızı renklere sahip olan kulaklığımızın kulak pedlerine baktığımızda bizleri yumuşak bir yapı karşılıyor. Bu pedler uzun süreli kullanımlarda terletme, kulakları acıtma gibi sorunları en aza indirmeyi başarıyor.

HS35 modelini ağabeylerinden ayıran en büyük farklılık sürücülerin bulunduğu plastik kısımlarda bulunuyor. HS60, HS70 gibi modellerde bu kısım ızgaralı bir yapıda gelirken bu kulaklıkta ise kaliteli bir hissiyat sunan ABS plastikle geliyor. Ortadaki Corsair logosu ise es geçilmemiş tabii.

Kulaklığın en güzel yanlarından biri ise çıkarılabilir bir mikrofonla gelmesi. Bu sayede mikrofonu çıkartarak bu kulaklığı dışarıda normal bir müzik kulaklığı gibi kullanmanız mümkün kılınmış.

Kulaklığın kablosuna bakacak olursak yine aynı kırmızı renklerde, örgülü olmayan kauçuk bir kablo görüyoruz. Buna ek olarak kulaklığın jak kısmı bükülmelere karşı daha dayanıklı bir hale getirilmiş, bu güzel bir detay.

TEKNİK DETAYLAR

 • Bağlantı: 3.5MM Jak
 • Platformlar: PC, Xbox, Playstation 4, Nintendo Switch, Mobil Cihazlar
 • Sürücü Çapı: 50 MM 
 • Ses Teknolojileri: Stereo
 • Embedans: 32 Ohm @ 1 KHz
 • Frekans Tepkisi: 20Hz – 20 kHz Arası
 • Kulaklık Hassasiyeti: 113dB
 • Mikrofon Tipi: Tek Yönlü, Gürültü Engelleme (Çıkarılabilir)
 • Mikrofon Tepkisi: 100Hz to 10kHz Arası
 • Mikrofon Hassasiyeti: -40dB (+/-3dB)
 • Mikrofon Empedans: 2.2k Ohm
 • Kablo Uzunluğu: 1.8 Metre

Gelelim en önemli kısma, yani ses performansına. Kulaklık fiyat performans odaklı olmasına rağmen 50 MM boyutunda sürücülerle geliyor. Bu sayede ses deneyimi biraz daha ileriye taşınmış kesinlikle. Bass sesler bir hayli dolgun, diğer seslerin önüne geçmiyor ve genel anlamda iyi bir ses deneyimi sunuyor.

İşin oyun boyutuna baktığımızda bu kulaklığın fiyatını uygun tutabilmek adına 7.1 ses desteğinin kaldırıldığını görüyoruz. Fakat Windows 10’un içerisinde dahili olarak gelen sanal 7.1 ses efekti sayesinde bu deneyimi yaşamanız mümkün tabii. Oyunlardaki performansı ise bu fiyat seviyesi için gayet iyi düzeyde denebilir, ayak sesleri, silah sesleri size oldukça iyi ulaşıyor.

Peki bu kulaklığın çıkarılabilir mikrofonu nasıl bir ses iletimi sunuyor derseniz ses gerçekten temiz, fakat gürültü engelleme işini biraz fazla yaptığı için sesiniz normalinden biraz daha farklı gidebiliyor.

SONUÇ

Corsair HS35, hem oyun hem de gündelik kullanıma uyabilecek bir tasarıma sahip. Çeşitli renk seçenekleri, çıkarılabilir mikrofon gibi özellikler bir hayli iyi düşünülmüş. Ses performansı ise fiyatını düşündüğümüzde iyi düzeyde.

1998 Ankara doğumlu Mehmet Yılmaz uzun yıllardır Donanım Arşivi'de teknoloji editörlüğü yapmaktadır. Yılmaz, son kullanıcılar için piyasaya çıkan yeni ürünleri ve yine son kullanıcılar tarafından merak edilen ürünleri özgün ve tarafsız olarak değerlendirmekte, incelemektedir. Aynı zamanda Donanım Arşivi'nin forum tarafında yöneticilik yapmaktadır. Basım ve Yayın Teknolojileri bölümünde eğitim hayatına devam eden Yılmaz’ı aşağıda bulunan sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.

3 YORUMLAR

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin