Cooler Master Yeni MasterBox Q300 Serisini Duyurdu

Cooler Master Yeni MasterBox Q300 Serisini Duyurdu

Cooler Master, Q300 serisinin yeni sürümünü duyurdu. Boyut, inşa potansiyeli, taşınabilir ve modüler yapıları iki kasanın da temel ve estetik özellikleri olarak öne çıkıyor.

Her iki kasa da Mini ATX anakartlar ile uyumluluğunun yanı sıra, MasterBox Q300P ve Q300L ATX Güç Kaynakları ve 240mm’ye kadar ön radyatör fanlarına destek verebiliyor. Q300P ve Q300L yüksek oyun bilgisayarlarının ihtiyacı olduğu gücün yanı sıra, oyunculara küçük ve taşınabilir bilgisayar oluşturabilecek bir platform sağlar.

Sistem Geliştirme için Yüksek Esneklik – Q serisinin en ilginç kısımlarından biri güç paneli olup, kasanın her iki tarafının ön, üst ve alt kısımlarında yerleştirme seçeneklerine sahip toplam altı farklı lokasyona ayarlanabilir. Bu, Q300 serisinin evde veya ofiste normalden daha küçük noktalara sığmasını sağlar.

ATX PSU Desteği ile En Küçük Boyut – mATX uyumluluğuna rağmen, MasterBox Q300 Serisi, standart ATX PSU’yu barındırabilir ve böylece mATX yapılarının ihtiyaç duyduğu kadar güç elde etmesini sağlayabilirsiniz. Anakartın arkasındaki 28 mm’lik bir boşluk, ATX PSU’yu kolayca yönetmek ve kabloları temiz şekilde yönlendirmek için yeterli alana sahiptir.

MasterCase Q300L

Serinin diğer seçeneği olan Q300L, ön ve üst paneldeki desenli toz filtreleri ile karakterize edilir. Bu desenli toz filtreleri manyetiktir ve kolayca temizlenmesi için kolayca çıkarılabilir.
Tercihinize bağlı olarak yatay veya dikey olarak da kullanılabilir. Kasanın yönlendirilmesine karar verildikten sonra, güç panelini istediğiniz uygun bir noktaya taşıyabilirsiniz.

 

MasterCase Q300P

Taşınabilirlik ve RGB Işıklandırma – Q300P’ye eklenmiş olan 4 tutucu taşınabilirliği arttırıyor ve DarkMirror ön ve üst panaller kendine özgü bir görünüm kazandırıyor. Ön panelin arkasında iki adet önceden kurulmuş 120mm RGB LED fanı ve üst kısımdaki RGB aydınlatma Q300P’yi aydınlatıyor. Kullanıcılar aksesuar paketinde bulunan RGB denetleyicini sıfırlama düğmesi ile bağlayabilir ve anakart RGB özellikleri ile gelmiyor ise ışıklandırmayı doğrudan güç panelinden kontrol edebilir.

1 Mart’ta satışa sunulan Q300L’ye 39.99$ ve Q300P’ye 69.99$ fiyat etiketi ile sahip olabilirsiniz.

(Bu bir basın bültenidir.)

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.