Chuwi, RX Vega M Ekran Kartlı Mini Kasasını Duyurdu

Chuwi, RX Vega M Ekran Kartlı Mini Kasasını Duyurdu

Aliexpress gibi yurt dışı alışveriş sitelerinde sıkça karşımıza çıkan Çinli tablet markası Chuwi, ilk mini bilgisayar kasası modelini duyurdu. Kompakt kasasında performanslı bir paket barındıran Chuwi HiGame’in detayları ve fiyatı haberimizde!

Chuwi HiGame’de Radeon GPU’lu Intel İşlemci Sürprizi!

HiGame modeli ile bilgisayar pazarına giriş yapan Chuwi, boyut bakımından oldukça ciddi bir iddia vaat ediyor. 173x158x73 mm boyutlara sahip olan mini kasa, böylece orta boyutta bir sırt çantasına girebilecek kadar kompakt duruma getirilmiş. Görsel olarak nitelendirmek gerekirse Chuwi HiGame, ATX tipi kasalara göre 4 kat daha az yer kaplıyor.

Donanım tarafında Intel’in geçtiğimiz yıl duyurduğu Radeon GPU’lu işlemci paketini tercih eden Chuwi, sisteminde 4 çekirdekli Intel Core i5-8305G işlemciyi kullanmış. 2.8 GHz temel, 3.8 GHz turbo frekans hızlarına sahip olan işlemciye 4 GB HBM2 belleğe sahip Radeon RX Vega M GL grafik birimi eşlik ediyor. 8 GB RAM, 256 GB SSD, 5xUSB 3.0 portu, Thunderbolt 3 ve Displayport 1.3 çıkışları cihazın diğer özellikleri arasında yer alıyor.

i7-7700HQ işlemci ve GeForce GTX 1060 Max-Q ekran kartına sahip test sistemi ile AAA oyunlarda eşit performans sunduğunu iddia eden Chuwi HiGame, 600 dolarlık başlangıç fiyatıyla önümüzdeki aylarda satışa sunulacak.

 

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.