Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Haber

Chrome OS 100, Bir Sürü Yenilik İle Gelecek

Geçtiğimiz gün, Google Chrome’un 100 numaralı yeni logoya sahip sürümü yayınlandı. Haliyle Chrome OS sürümü de doğru orantılı şekilde ilerlemektedir. Yakında çıkacak olan 100 numaralı sürüm önemli geliştirmeler ile yayınlanacak.

 

Yeni Launcher Tasarımından Yeni ARC’ye

Yeni sürüm ile beraber bir dizi ciddi yenilik geldi. Gözle görülür ilk özellik ise Launcher’ın yeni hali. Ekranın sol tarafından açılmakta ve Android’e ve GNOME arayüzüne benzer şekilde uygulamalar listelenir.

GIF Oluşturucu

Bir diğer özellik ise GIF severler için. Artık 3. parti bir yazılıma ihtiyaç duymadan Chrome OS 100 ile kendi GIF’inizi yapabileceksiniz.

Yeni Android Container

ARC’nin en son sürümü olan ARCVM, Chrome OS 100 ile yerini alacak. Kendisi adından da anlaşıldığı gibi Android uygulamaları için bir sanal makine kullanır. Bugüne kadar Android desteği istenildiği gibi değildi ancak ARCVM ile artık stabil şekilde çalışması bekleniyor.

Yöneticiler İçin Basit Sistem Özeti Paneli

Bir diğer yenilik ise yöneticiler için. Yeni Chrome Telemetri API’si sayesinde Chrome OS yüklü sisteminizin özetini daha iyi şekilde alabileceksiniz.

 

Peki Ne Zaman Yayınlanacak?

Henüz Google daha yayınlamadı fakat lansmanı yarın ( 31 Mart 2022) tarihinde yapılacak. Lansmandan sonra birkaç hafta içerisinde yayınlanacağı düşünülüyor. Peki sizin görüşleriniz neler? Yorumlar bölümüne yazabilirsiniz.

 

 

Semih Boran, 2005 senesinde Ankara Yenimahalle'de doğmuştur. PC, Telefon, Tablet, Oyun konsolu, gömülü sistemler, yazılım gibi kategorilerde rehber, makale ve haber yazıları yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Rehber

Instagram’da takip isteği göndermek birçok hesaba erişmek için gerekli adımlardan bir tanesidir. Sosyal medya kullanan birçok kullanıcı bilgilerinin güvenliği ve daha kişisel bir alana...

Sistem Gereksinimleri

Sizlerle uzunca bir süredir paylaştığımız oyun sistem gereksinimleri serimize Senua’s Saga: Hellblade 2 sistem gereksinimleriyle birlikte devam ediyoruz. Çoğu kullanıcı istediği oyunu bilgisayarına indirmeden...

Oyun Haberleri

Oyun dünyasında heyecan verici gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Call of Duty serisinin yeni oyunu Black Ops 6‘nın çıkış tarihi ve Xbox Game Pass ile...

Sinema Haberleri

Cem Yılmaz hayranlarını sevince boğan müjdeli haber geldi: GORA 4 GORA çekimleri başladı! Tam 20 yıl önce vizyona giren ve Türk sinema tarihinde unutulmaz...