klk

Test masamızın konuğu Casper VIA V9 İncelik ve Tasarımı ile öne çıkan cihaz bakalım bize neler sunacak.

TASARIM: Cihaza tasarım adına etraflıca baktığımızda karşımıza çıkan ilk şey ürünün 6.4mm inceliğinin olması. Cihazın kenarları ise yuvarlatılmış şekle sahip bu sayede ergonominin gayet nizami olduğunu söyliyebilirim. Cihazın sağ tarafına baktığımızda Sim kart girişleri yerini alırken bu iki sim kart girişinin ortasında ise güç tuşunu görebiliyoruz ve sol kısımda ise ses açma ve kapatma tuşları yerini almış . Cihazın üst tarafında 3.5mm’lik standart jak girişini görebilirken alt kısımda ise mikrafon, hoporlör ve usb girişini görmek mümkün. Cihazın arkasına baktığımızda ise sol üst köşede kamera ve led flaş bulunurken hemen altında Casper yazısı ve en alt kısımda ise Intel yazısını görebilmek mümkün. Gövde olarak alimünyum bir gövdeye sahip VIA V9 antenlerin sinyal çekim gücünü engellememek adınada arka alt kısma plastik şerit ile detay ekleyerek sinyal kaybı minimuma indirgenmiş ve bu plastik şeridinde ayrı güzel bi hava kattığını söyleyebilirim.

Wiko-Highway-star-4G_3
TEKNİK ÖZELLİKLER: 

1.5 GHz. 8 Çekirdek 64bit MediaTek İşlemci   Android 5.1 Lolipop  – 5 inç 720p AMOLED Ekran – 2GB Ram Bellek – 16GB Hafıza + 64GB SD Kart desteği  13 MP Arka Kamera, 5 MP flaşlı Ön kamera – 124 gram Ağırlık – 6.4mm İncelik  2500 mAh Pil Kapasitesi

Teknik özelliklere baktığımız zaman 1.5GHz frekans hızına sahip cihazın 8 çekirdek ile güzel iş çıkarttığını söyliyebilirim oyunlarda çok başarılı olduğun söylemek mümkün açıkcası 720p ekran performansı dengelemeyi sağlamış. Ara geçişler tema gezinimi browser kullanımı sırasında herhangi bir takılma veya yazılım hatası ile karşılaşmadan cihazı kullanmamıza olanak sağlıyor. Bu rahat kullanımada 2GB Ram belleğin katkısı olduğunu belirtelim. 6.4mm‘lik incelikle karşımıza çıkan ürün sınıfın en ince cihazlarından bir tanesi olduğunu rahatlıkla söyliyebilirim bu inceliği sağlarken batarya kapasitesininde 2500mAh olarak karşımıza çıkması günlük kullanımda 1 günü rahatlıkla doldurmamıza olanak sağlıyor.

Wiko-Star-05

EKRAN: Cihazda 1080p ekran kullanılmamış yerine donanıma 720p bir ekran takip ediyor ki doğru bir adım olmuş hem pilden tasarruf etmiş oluyoruz hemde MediaTek işlemciyi gereksiz zorlamamış oluyoruz. 720p Ekran 5″ olarak karşımıza çıkarken IPS panelle desteklendiğini belirtelim. 296ppi keskinlikle desteklenen cihaz çok yakından kendinizi zorlarsanız pikselleri görmeye müsait. Ekranı dışardan koruyan kaplama ise Gorilla Glass 3 ile desteklenmiş.

Wiko_HIGHWAY-STAR_gold_fron

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin