Boston Dynamics Robotu Atlas’tan Şaşırtan Video!

Boston Dynamics Robotu Atlas’tan Şaşırtan Video!

İnsansı robot geliştiren Boston Dynamics, gözde robotu Atlas ile ilgili yeni bir video paylaştı. Yardımsız olarak ayakta durabilen Atlas, görünüşe göre artık yükseltilerden tek başına zıplayabiliyor!

İnsansı Robot Atlas’tan Görenleri Şaşırtan Şov!

Dünyanın en akıllı robotlarını üretmek için yola çıkan Boston Dynamics, geçtiğimiz yıl Japon telekomünikasyon devi Softbank’a satılmıştı. Şimdiye kadar geliştirdiği en gelişmiş robot olan Atlas’a her geçen gün yeni özellikler ekleyen şirket, yayınladığı son video ile alanında ne kadar gelişmiş olduğunu ortaya koydu.

Yayınlanan son videoda büyük bir kütüğün üzerinden atlayan Atlas, bununla da yetinmeyerek zıplayarak bir platformun tepesine çıkıyor. Şirketten yapılan açıklamada Atlas’ın dikey ve yanal olarak bir hamlede yaklaşık 40 santimetre zıplayabildiğinin altı çiziliyor. Çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Boston Dynamics’in bu çalışmalarla neyi amaçladığı ise kuruluşu üzerinden yıllar geçmesine rağmen henüz kesinleşmiş değil. 

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.