Bilgisayarın Siyah Ekranda Kalması Sorunu

3506
Bu sorun son günlerde takipçilerimizin bize geri gönüşleri ile büyük bir probleme dönüşmüş bir sorun haline geldi. Lakin çözümü pratik zekayla çözmek kolay

Bu aslen bir virüsün meydana çıkardığı bir sorun PC tam windows ekranına gelecekken fare imlecinin çıkmasıyla siyah ekranda takılıp kalıyorsa bilgisayarınızda virüs var demektir. Bu virüs tam ekran gelecekken explorer.exe ve Görev Yöneticisini devre dışı bırakmasıyla PC’nin siyah ekranda takılmasına neden oluyor. Bu sorunun kesin çözümü için aşağıdaki adımları izleyin

B63391E84C6E28D4E4E39B872EFFA301

1- Virüsü planlayan arkadaşın bir açığı var oda şu “Shift” tuşuna 7snye basınca “Yapışkan Tuşlar” uyarısı ekrana geliyor burdan ise “Klavye kısayolunu devre dışı bırakmak için Erişim Kolaylığı Merkezi’ne gidin” kısmına tıklayınca karşımıza yuşların ayar ekranı karşımıza çıkıyor. Ayarlar ile hiç bir işimiz yok direk üstteki Uzantı Adresine Çift Tıklayarak yazılabilir hale getiriyoruz ve hepsini silerek ” C:\Windows\explorer.exe ” yazıp Enter’a basıyoruz ve şimdi masaüstü gelmiş oluyor.

9CA069B94E250D3D9558A9EA90E302D4
2- Avast Free İndirerek sistemi komple tarattıktan sonra programın açılış taraması yapmasını isteyin açılış ekranında Avast’ın yapacağı taramada çıkan virüslerin hepsini karantinaya taşırsanız problemin çözülmüş olacaktır.

Bizi Okuduğunuz İçin Teşekkürler

1993 doğumlu Abdullah Hacıgül, İstanbul Üniversitesin'de Fizik Uzay Bilimleri eğitimi almıştır. 2014 yılından beri Donanım Arşivi'nin Kurucu Genel Yayın Yönetmenliğini üstlenen Abdullah Hacıgül özellikle, sistem toplama ve ürün inceleme içerikler üretmektedir. Ayrıca Türkiye'nin en aktif teknoloji forumlarının birisi olan Donanım Arşivi Forumu kurmuştur.

2 Yorum

YORUM YAP BROM!

Lütfen yorumunu gir
Lütfen adınızı girin