Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Donanim Arşivi

Rehber

Battlefield 2042 “Oyun başlatılamadı” hatası 10022 nasıl çözülür?

Günümüzde internete erişimin yaygınlaşmasıyla hikayeyi bir kenara bırakıp sadece oyuncu ile oyuncunun savaştığı oyunlar epey popüler hâle geldi. Battlefield serisi de bu akımı takip ederek Battlefield 2042 adlı bir online tabanlı oyun çıkarttı ve oyunda bulunan optimizasyon ve hatalar sebebiyle oyuncular tarafından çokça eleştirildi.

Bu rehberimizde bu hatalardan birisi olan Battlefield 2042 10022 kodluOyun başlatılamadı” hatasını ele alacak, “Battlefield 2042 hata kodu 10022 oyun başlatılamadı hatası nasıl çözülür?“, “Battlefield 2042 hata kodu 10022 oyun başlatılamadı hatasının çözümü nedir?” sorularını yanıtlayacak ve Battlefield 2042 hata kodu 10022 oyun başlatılamadı hatasının çözüm yöntemlerini sunacağız.

Battlefield 2042 Hata Kodu 10022 oyun Başlatılamadı Hatası Çözüm Yöntemleri

 • Sistem Gereksinimlerinden Emin Olmak
 • Temiz Önyükleme Yapmak
 • Easy Anti-cheat Servisini Onarmak
 • Easy Anti-cheat Servisinin Çalıştığından Emin Olmak
 • Oyunu Yeniden Yüklemek

Sistem Gereksinimlerinden Emin Olmak

Çözüm yöntemlerine geçmeden önce sistem gereksinimlerinizin bu oyun için yeterli olduğundan emin olun. Eski sistemlerde yeni grafik kartı sürücüleri desteklenmediğinden zaman zaman eski grafik kartı sürücüleri ile Anti-cheat yazılımı çakışabiliyor ve üçüncü parti yazılım, hile olarak algılanabiliyor. Aşağıdaki yazıdan Battlefield 2042 sistem gereksinimini ve sisteminizin özelliklerini nasıl göreceğinizi öğrenebilirsiniz.

Battlefield 2042 Sistem Gereksinimleri

Temiz Önyükleme Yapmak

Temiz önyükleme yapmak 3. parti yazılımların Windows ile birlikte çalışmasını engelleyeceği için eğer sorun 3. parti yazılımlardan kaynaklanıyorsa bu ortadan kalkacaktır. Bu da sorunun üçüncü parti yazılımlardan kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamamız ve hizmetleri tek tek açarak sorunu tespit etmemizde bize yardımcı olacaktır. Nasıl temiz önyükleme yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki rehberimize göz atabilirsiniz.

Windows Temiz Önyükleme Nedir, Nasıl Yapılır?

Easy Anti-Cheat Servisini Onarmak

 1. Steam kütüphanenizden Battlefield 2042’ye sağ tıklayın ve “Yönet > Yerel dosyalara göz at” yolunu izleyerek dosya konumunu açın. (Origin için de dosya konumunu açın.)
 2. AntiEasyCheat” klasörüne girin ve “EasyAntiCheat_Setup.exe” uygulamasını bulun ve yönetici olarak çalıştırın.
 3. Onarım Hizmeti” butonuna tıklayın ve hizmetin yönergelerini takip edin.

Easy Anti-cheat Servisinin Çalıştığından Emin Olmak

 1. Başlat menüsüne “Hizmetler” yazın ve Enter tuşuna basın.
 2. Sağdaki panelden EasyAntiCheat hizmetini bulun ve sağ tıklayıp “Özellikler” seçeneğine tıklayın.
 3. Başlangıç türü seçeneğini “Elle” yapın.
 4. Ardından sırasıyla Başlat, Uygula ve Tamam butonlarına basın.

Oyun Dosyalarını Doğrulamak

 1. Steam kütüphanenize girin ve Battlefield 2042 oyununa sağ tıklayıp “Özellikler” seçeneğine tıklayın.
 2. Soldaki panelden “Yerel dosyalar” sekmesine geçiş yapın ve “Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula” seçeneğine tıklayın.
 3. Ardından Steam’in doğrulama işlemini bitirmesini bekleyin ve eksik dosyaları indirdikten sonra oyunu açmayı deneyin.

Oyunu Yeniden Yüklemek

Hiçbir şekilde sorunu çözemiyorsanız maalesef oyun dosyaları onarılamayacak şekilde bozulmuş olabilir ve bu durumda pek fazla seçeneğiniz kalmıyor. Bunu çözebilmek için oyunu silip yeniden yüklemek en hızlı çözüme ulaştıracaktır. Oyunu silmek için Steam kütüphanenizden Battlefield 2042‘ye sağ tıklayıp Kaldır butonuna basın ve ardından yeniden yükleyin.


Bu rehberimizde sizler için “Battlefield 2042 hata kodu 10022 oyun başlatılamadı hatası nasıl çözülür?“, “Battlefield 2042 hata kodu 10022 oyun başlatılamadı hatasının çözümü nedir?” sorularını yanıtladık ve Battlefield 2042 hata kodu 10022 oyun başlatılamadı hatasının çözüm yöntemlerini sunduk. Bu konu ile ilgili sorularınızı ve görüşlerinizi yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

2004 yılında Ankara'da dünyaya gelen ve doğma büyüme Ankara'lı olan Berat Özdemir, bilgisayar yazılım ve donanım teknolojilerine meraklı olmakla birlikte yıllardır yakından takip etmektedir. Anadolu Lisesi yabancı dil bölümünde okuyan Berat, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde güncel haberler ve okuyucular için özel içerikler yazıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Sistem Tavsiyeleri

Bugünkü sistem toplama rehberimiz diğerlerine göre biraz daha özel olacak. Çünkü bugünkü sistemimiz Donanım Arşivi Forum üyelerine özel olarak satılacak bir sistem. Belirli kriterleri...

Oyun İndirimleri

Epic Games, uzun süredir yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5 ve Borderlands: The Handsome Collections ve Football Manager 2020 gibi...

Teknoloji Haberleri

Nvidia’dan son zamanlarda giriş seviyesine hitap edebilecek fiyat/performans bir ekran kartı aslında göremedik. Evet RTX 3050 modeli de aslında giriş seviyesi bir model fakat...

Teknoloji Haberleri

Giriş seviyesi ekran kartı bekleyenler aslında bir süredir mutsuzdu diyebiliriz. Çünkü Nvidia ve AMD tarafında düşük bütçeye hitap edecek modeller göremiyorduk. Fakat son aylarda...