Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

Avatar 4’ün Çekimlerinin Yarısı Tamamlandı

Disney‘in en büyük film serilerinden birisi olan Avatar, ilk olarak 2009 yılında izleyiciyle buluştuğu zaman herkesi büyülemeyi başarmıştı. Serinin devam yapımları yılan hikayesine dönmüş olsa da, Avatar 2: The Way of Water‘ı izlemek için gün saymaya başladık.

Henüz Avatar 2 dahi sinemalarda izleyiciyle buluşmadan James Cameron serinin devam yapımlarını onaylamış ve Yeni Zelanda’da çekimlerine devam ettiklerini duyurmuştu. Yıllardır beklediğimiz seri oldukça sağlam ve emin adımlarla devam ediyor.

Seri Hız Kesmeden Devam Ediyor

Avatar serisinden yeni gelen haberlere göre, Avatar 4‘ün çekimlerinin yarısının tamamlandığı açıklandı.Evet yanlış okumadınız Avatar 4. James Cameron bilim kurgu fantastik destansı serisinin dört devam filminin çekimlerine 2017 yılının Eylül ayında aynı anda başlamayı planlanmıştı. Ancak sonradan aldığı karar ile ilk iki devam filminin erken prodüksiyon aşamasına başlamadan Avatar 4 ve Avatar 5‘in yapımını ertelemişti.

Variety‘ye konuşan Avatar serisinin yapımcılarından Jon Landau, “Avatar 4‘ün ilk perdesinin çoğunu tamamladık ve bunu yapmamız için lojistik nedenler vardı. Filmin çoğunu Avatar 4 için tasarladık ama aslında tamamını çekmedik – sadece ilk perdeyi. Beş yıl önce, sekiz yıl önce, dokuz yıl önce insanların bugün gördüklerini teslim edemezdik. Bugün insanlara sunabileceğimiz seviyeye getirmek için zamana ihtiyacımız vardı.”

Avatar: The Way of Water 16 Aralık’ta vizyona girecek. İlk Avatar filmi ise 23 Eylül’de yeniden vizyona girecek. Avatar 4‘ün vizyon tarihi için 18 Aralık 2026 planlanıyor.

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, bu hafta oyun severlere heyecan verici bir fırsat sunuyor! Ünlü oyun dağıtım platformu, The Big Con ve Town of Salem 2 gibi...

Teknoloji Haberleri

WhatsApp, kullanıcı deneyimini geliştirmeye yönelik adımlar atmaya devam ediyor. En son güncelleme ile birlikte, sohbet filtreleme özelliği platforma eklenmiş durumda. Bu yeni özellik, kullanıcıların...

Telefon Haberleri

Huawei, yeni amiral gemisi Huawei Pura 70 Ultra’yı tanıttı. Yeni Vane Design tasarım diliyle gelen telefonun özelliklerine bir göz atalım. Huawei Pura 70 Ultra...

Teknoloji Haberleri

HP, oyuncular için yeni bir bütçe dostu monitör olan HP Omen D27qs’i tanıttı. Uygun fiyatına rağmen iyi özellikler sunan monitörün detaylarına bir göz atalım....