Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

Avatar 3’ün Dizisi Gelebilir

Disney‘in sahip olduğu en büyük film markalarından birisi de hiç şüphesiz ki Avatar serisi. İlk olarak 2009 yılında izleyiciyle buluşan Avatar, sahip olduğu görsel efektler sayesinde eleştirmenler ve hayranlar tarafından oldukça beğenilmiş ve tüm zamanların en çok izlenen filmleri arasına adını yazdırmayı başarmıştı.

İlk Avatar filminin vizyon tarihinden tam 13 yıl sonra yani geçtiğimiz aylarda Avatar: The Way of Water vizyona girdi. Uzun yıllar sonra izleyiciyle buluşan devam filmi, muhteşem bir performans göstererek tüm zamanların en çok izlenen filmleri arasına adını yazdırmayı başaran yapımın devam filmi için ise çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Avatar 3’ün İki Farklı Versiyonu Olabilir

Ancak yeni gelen iddialara göre Avatar 3, vizyona girdikten bir süre sonra daha uzun versiyonu dizi olarak yayınlanabilir. Bu noktada James Cameron‘un Avatar dizileri şuan için çok pahalı açıklamalarını anımsamış olabilirsiniz ancak, bu sefer durum biraz farklı. The Hot Mic podcast’inin sunucuları Jeff Sneider ve John Rocha, Avatar 3‘ün vizyona girecek versiyonun dışında birde 9 saat uzunluğunda Disney Plus‘ta “mini dizi” olarak yayınlanacak farklı bir versiyonu olacağını iddia etti.

James Cameron, Avatar 3‘ün 9 saat uzunluğunda ve tüm görsel efektleri tamamlanmış farklı bir kurgusu üzerinde çalışıyor. Bu kurgu, vizyona giren versiyondan daha uzun olacak ve Disney Plus‘ta “mini dizi” etiketiyle izleyiciyle buluşacak.

Kafalar biraz karışmış olabilir. Bu nedenle örnek olarak 2017 yılında izleyiciyle buluşan Justice League filmini ele alalım. Yapım, 2 saatlik bir versiyon ile sinemada izleyiciyle buluştu. Ancak tarihler 2021 yılını gösterdiğinde aynı yapım, Zack Snyder’s Justice League adı altında 4 saat 2 dakikalık bir versiyonu ile HBO Max üzerinden izleyiciyle buluşmuştu. James Cameron‘un ve Disney’in de aynı yöntemi baz alacağı iddia ediliyor.

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Oyuncuların merakla beklediği aksiyon-macera oyunu Marvel’s Spider-Man 2’nin, geliştirici Insomniac Games tarafından resmi olarak “gold” aşamasına ulaştığı duyuruldu. Bu, oyunun geliştirme sürecinin tamamlandığı ve...

Teknoloji Haberleri

Okula dönüş dönemi yaklaşırken lise ve üniversite öğrencileri hem ödevlerini yapabilecekleri hem de oyun, medya dosyaları gibi birçok ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir dizüstü bilgisayarı arayışında...

Oyun İndirimleri

Her hafta olduğu gibi Epic Games, oyun severlere yeni bir sürpriz yaparak bu hafta iki ücretsiz oyun sunuyor: Out of Line ve The Forest...

Telefon Haberleri

Türkiye pazarına, koyu mavi, mavi ve gümüş olmak üzere 3 renk ve 6-128 GB versiyonu ile giriş yapan Samsung Galaxy M34 5G, güçlü özellikleri...