Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Avatar: The Way of Water
Avatar: The Way of Water

Sinema Haberleri

James Cameron Potansiyel Avatar Dizisi Hakkında Konuştu

Disney‘in sahip olduğu en büyük film markalarından birisi de hiç şüphesiz ki Avatar serisi. İlk olarak 2009 yılında izleyiciyle buluşan Avatar, sahip olduğu görsel efektler sayesinde eleştirmenler ve hayranlar tarafından oldukça beğenilmiş ve tüm zamanların en çok izlenen filmleri arasına adını yadırmayı başarmıştı.

İlk Avatar filminin vizyon tarihinden tam 13 yıl sonra yani geçtiğimiz aylarda Avatar: The Way of Water vizyona girdi. Uzun yıllar sonra izleyiciyle buluşan devam filmi, muhteşem bir performans göstererek şimdiden tüm zamanların en çok izlenen filmleri arasına adını yadırmayı başardı. Bu kadar istikrarlı ilerleyen serinin gelecek yıllarda devam filmlerinin izleyiciyle buluşacağı daha önce resmi olarak açıklanmıştı.

Cameron, Diziye Mantıklı Baksada Ekonomik Açıdan Oldukça Zor

Gişe rekorları kıran Avatar serisinin potansiyel bir Disney Plus dizisinin gelip gelmeyeceği ise oldukça büyük merak konusu. Los Angeles Times ile konuşan James Cameron, hayranların oldukça merak ettiği soruya açıklık getirdi. Potansiyel Disney Plus dizisi hakkında konuşan Cameron, dizi beklentilerine değinerek “sinema deneyiminin hiçbir zaman ortadan kalkmayacağına” inanmadığını itiraf etti.

Asla geçeceğini sanmıyorum çünkü bu özel bir şey. Gidip dikkatimizi dağıtmadan kendimizi kaptırmak için yaptığımız anlaşma, yoga yapmak veya ormanda birkaç saat yürüyüş yapmak gibi. Bunda hâlâ kutsal olduğunu düşündüğüm bir şey var.

Sinema filmlerinin dizi spin-off’larına oldukça mantıklı bir gözle bakan Cameron, Avatar dizisinin şuan için yapılmasının oldukça güç olduğunu da açıkladı.

Şu anda varolan ekonomik koşullar, CGI ana karakterlerimizden herhangi birini TV’ye taşımak için pekte mantıklı değil. Ancak, makine derin öğrenmesini süreçlere dahil ettikçe ve onları daha otomatik hale getirdikçe, bu şeylerin maliyeti kademeli olarak düşecektir. Beş yıl sonra bu soruyu bana tekrar sorun.

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...

İnceleme

Fiyat/performans ürünlerin önemi özellikle ülkemizde bir hayli büyük. Biz de fiyat/performans ürünleri gerçekten çok seviyoruz. Bugün incelemesini yapacağımız Gamepower Bull T10 oyuncu monitörü de...

Oyun Haberleri

Valve, uzun süredir sessizliğini koruyarak oyun dünyasındaki meraklı gözleri üzerine çekiyordu. Steam platformu ve ikonik oyunlarıyla tanıdığımız bu dev şirket, nihayet yeni bir oyun...

Teknoloji Haberleri

WhatsApp, Sürüm 24.10.79 ile kullanıcı deneyimini önemli ölçüde geliştiren yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ile uygulamanın kullanıcı arayüzü daha modern ve çekici hale...