Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Avatar: The Way of Water
Avatar: The Way of Water

Sinema Haberleri

James Cameron Potansiyel Avatar Dizisi Hakkında Konuştu

Disney‘in sahip olduğu en büyük film markalarından birisi de hiç şüphesiz ki Avatar serisi. İlk olarak 2009 yılında izleyiciyle buluşan Avatar, sahip olduğu görsel efektler sayesinde eleştirmenler ve hayranlar tarafından oldukça beğenilmiş ve tüm zamanların en çok izlenen filmleri arasına adını yadırmayı başarmıştı.

İlk Avatar filminin vizyon tarihinden tam 13 yıl sonra yani geçtiğimiz aylarda Avatar: The Way of Water vizyona girdi. Uzun yıllar sonra izleyiciyle buluşan devam filmi, muhteşem bir performans göstererek şimdiden tüm zamanların en çok izlenen filmleri arasına adını yadırmayı başardı. Bu kadar istikrarlı ilerleyen serinin gelecek yıllarda devam filmlerinin izleyiciyle buluşacağı daha önce resmi olarak açıklanmıştı.

Cameron, Diziye Mantıklı Baksada Ekonomik Açıdan Oldukça Zor

Gişe rekorları kıran Avatar serisinin potansiyel bir Disney Plus dizisinin gelip gelmeyeceği ise oldukça büyük merak konusu. Los Angeles Times ile konuşan James Cameron, hayranların oldukça merak ettiği soruya açıklık getirdi. Potansiyel Disney Plus dizisi hakkında konuşan Cameron, dizi beklentilerine değinerek “sinema deneyiminin hiçbir zaman ortadan kalkmayacağına” inanmadığını itiraf etti.

Asla geçeceğini sanmıyorum çünkü bu özel bir şey. Gidip dikkatimizi dağıtmadan kendimizi kaptırmak için yaptığımız anlaşma, yoga yapmak veya ormanda birkaç saat yürüyüş yapmak gibi. Bunda hâlâ kutsal olduğunu düşündüğüm bir şey var.

Sinema filmlerinin dizi spin-off’larına oldukça mantıklı bir gözle bakan Cameron, Avatar dizisinin şuan için yapılmasının oldukça güç olduğunu da açıkladı.

Şu anda varolan ekonomik koşullar, CGI ana karakterlerimizden herhangi birini TV’ye taşımak için pekte mantıklı değil. Ancak, makine derin öğrenmesini süreçlere dahil ettikçe ve onları daha otomatik hale getirdikçe, bu şeylerin maliyeti kademeli olarak düşecektir. Beş yıl sonra bu soruyu bana tekrar sorun.

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Oyuncuların merakla beklediği aksiyon-macera oyunu Marvel’s Spider-Man 2’nin, geliştirici Insomniac Games tarafından resmi olarak “gold” aşamasına ulaştığı duyuruldu. Bu, oyunun geliştirme sürecinin tamamlandığı ve...

Teknoloji Haberleri

Okula dönüş dönemi yaklaşırken lise ve üniversite öğrencileri hem ödevlerini yapabilecekleri hem de oyun, medya dosyaları gibi birçok ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir dizüstü bilgisayarı arayışında...

Oyun İndirimleri

Her hafta olduğu gibi Epic Games, oyun severlere yeni bir sürpriz yaparak bu hafta iki ücretsiz oyun sunuyor: Out of Line ve The Forest...

Telefon Haberleri

Türkiye pazarına, koyu mavi, mavi ve gümüş olmak üzere 3 renk ve 6-128 GB versiyonu ile giriş yapan Samsung Galaxy M34 5G, güçlü özellikleri...