Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

Asus ROG, Üç Bant WiFi 7 Destekli “Rapture GT-BE19000” Router’ını Tanıttı

ASUS Republic of Gamers (ROG), ROG Rapture GT-BE19000 üç bant WiFi 7 oyuncu router’ını duyurdu. Bu yeni nesil güç merkezi; 19 Gbps’ye varan ultra hızlı üç bantlı WiFi 7 hızları, Otomatik Frekans Koordinasyonu gibi yenilikçi özellikleri ve kapsamlı kablolu ve kablosuz ağ işlevleriyle oyun ve bilgisayar deneyimlerinde fark yaratmak için tasarlandı.

Yeni Nesil WiFi Gücü

ASUS ROG Rapture GT-BE19000 router; 320 MHz kanal, 4096-QAM ve Çok Bağlantılı Operasyon gibi yenilikçi WiFi 7 özellikleri sayesinde 19 Gbps’ye kadar ultra yüksek kablosuz hızlar sunuyor. Model ayrıca, Otomatik Frekans Koordinasyonu (AFC) özelliğine sahip dünyanın ilk oyun router’ı. AFC, WiFi ortamını otomatik olarak kontrol ediyor ve 6 GHz bandında en az sıkışık kanalı seçerek en yüksek iletim gücünü Düşük Güçlü İç Mekan ağ cihazlarına göre 63 kata kadar artırıyor. GT-BE19000 ayrıca iki adet 10 Gb Ethernet ve dört adet 2,5 Gb Ethernet bağlantı noktaları ile 31 Gbps’ye kadar kablolu kapasite sağlayarak yeni yapay zekâ çağında sağlam bir yerel ağ oluşturmak için güçlü ve istikrarlı bağlantılar sağlıyor.

Oyun Ağı ile Oyunları Zahmetsizce Hızlandırın

Misafir Ağı Pro, ASUS’a özgü bir ağ segmentasyon teknolojisi. Oyuncuların özel bir SSID veya VLAN’a bağlanarak ağ özelliklerini ve bağlı cihazları kolayca yönetmelerini sağlıyor. Misafir Ağı Pro, en modern ağ ihtiyaçlarını karşılamak için Çocuk Ağı, IoT Ağı, VPN Ağı ve Misafir Ağı özelliklerine sahip. Ayrıca IoT cihaz kurulumu ve yönetimi, ebeveyn denetimleri ve gelişmiş anında VPN bağlantı özelliklerini de içeriyor.

GT-BE19000’deki Misafir Ağı Pro teknolojisi, yeni nesil deneyimler için özel olarak tasarlanmış bir Oyun Ağı ayarını da içeriyor. Oyun Ağı, tüm oyun özelliklerini tek bir SSID’de birleştirerek oyuncuların her cihazı ayrı ayrı yapılandırmasına gerek kalmadan mümkün olan en iyi deneyimi elde etmelerini sağlıyor.

GT-BE19000 kullanıcıları ayrıca, ROG’nin öncülüğünü yaptığı ve bir oyunun veri paketlerine öncelik vererek oyun cihazından router’a ve oyun sunucusuna kadar olan deneyimleri geliştiren Üç Katmanlı Oyun Hızlandırma özelliğinden de yararlanabiliyor.

AiMesh, WiFi 7 ve Yapay Zekâ ile Daha Akıllı Hale Geldi

ASUS, ASUS ROG Rapture GT-BE19000 gibi router’larda bulunan yeni nesil Akıllı AiMesh özelliği için Çok Bağlantılı Operasyon desteğini de duyuruyor. Akıllı AiMesh, yapay zekâ destekli kablosuz arka plan bağlantısı sunar ve yüksek talep gören paketlere akıllı bir şekilde daha hızlı bantta öncelik vererek gecikmesiz oyun ve yayın deneyimleri sağlamaya yardımcı oluyor. Bu arada, ROG GT-BE19000 10 Gb Ethernet LAN portu, her zaman bağlı genişletilebilir bir ağ sistemi için özel bir kablolu arka plan bağlantısı seçeneği sunuyor.

ASUS WiFi 7 Serisinin Tamamı İçin Özellik Güncellemeleri

ROG Rapture GT-BE19000’in yanı sıra kullanıcılar, ROG Rapture GT-BE98 Pro, ROG Rapture GT-BE98, ASUS ZenWiFi BQ16 Pro (BE30000), ASUS ZenWiFi BQ16 ve ASUS RT-BE88U dahil olmak üzere birçok ASUS ve ROG WiFi 7 router’ında Çok Bağlantılı Operasyon desteğinin ve Akıllı AiMesh ve Misfari Ağı Pro (veya alt sürümü Akıllı Ev Uzmanı) gibi gelişmiş güvenlik özellikleri de dahil olmak üzere en son özelliklerin keyfini çıkarabiliyor.


 

Basın bülteninden derlenmiştir.

1998 Ankara doğumluyum, uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde web sitesi yöneticiliği yapıyorum. Sizlere ürün incelemeleriyle ve teknoloji haberleriyle güncel, doğru içerikler sunmayı hedefliyorum. Aynı zamanda Donanım Arşivi Forum'da da yöneticilik yapmaktayım.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, oyunculara sunduğu ücretsiz oyunlarla dikkat çekmeye devam ediyor. Bu hafta, nostaljik bir arcade oyun deneyimi sunan Arcade Paradise ve gerilim dolu atmosferiyle...

Teknoloji Haberleri

El konsolları şu an için daha çok AMD’nin APU çözümlerinden yararlanıyor. Tabii ki Intel’in çözümleri de var fakat AMD’nin APU’ları kadar başarım gösteremiyorlar genelde....

Oyun Haberleri

EA Sports, futbol tutkunlarının merakla beklediği FC 25’in resmi tanıtım fragmanını nihayet yayınladı. Bu yeni sürümde, Real Madrid ve İngiltere Milli Takımı’nın genç yıldızı...

Motorlu Taşıtlar

Xiaomi markası çok eski bir marka değil, hatta yeni bile sayılır. Fakat kısa sürede muazzam bir büyüme elde etti ve çok geniş bir ürün...