Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

ASUS, Dual GeForce RTX 2060 12 GB Modelini Duyurdu

ASUS, Dual GeForce RTX 2060 ekran kartlarının 12 GB VRAM ile yenilenmiş sürümlerini duyurdu. ASUS Dual GeForce RTX 2060 EVO ve EVO OC Edition adında tasarlanan iki yeni model, uygun maliyetli oyun sistemleri için ideal çözüm sunuyor.

Daha önceki sürümde olduğu gibi, bu yeni kartlar da 2,7 yuva yer kaplayan soğutma bloklarıyla ısıyı uzaklaştırmak için yeterli yüzey alanı sağlıyor. ASUS Eksen teknolojili iki fan, IP5X standardında toz geçirmezlik özelliğine ve daha fazla hava akımı sağlayan büyük kanatlara sahip.

Kanatların etrafındaki bariyer halkaları soğutma bloğuna giden hava için en uygun miktarı belirliyor. Fanlar sürekli çalışmaya gerek kalmadan havayı en çok ihtiyaç duyulan yerlere ulaştırıyor. Böylece kullanıcılar daha sessiz ve serin bir oyun deneyimi yaşıyor.

Hafif yük altındayken fanlar hiç dönmüyor. ASUS 0 db teknolojisi, ancak GPU 55 dereceye ulaştığında fanları döndürüyor. GPU 50 dereceye geldiğinde ise fanlar tamamen durarak kartın tamamen sessiz çalışmasını sağlıyor. Birinci sınıf kapasitörler ve çekirdeği alaşımlı bobinler yüksek performans ve uzun ömür için sağlam güç dağıtımı yapıyor.

Bu yeniden tasarlanan GeForce RTX 2060 ekran kartı 12 GB video bellek ile en son yapımlara yetecek kapasiteyi sunuyor. Oyuncular ayrıca 2060’ın RT çekirdeklerinden gelen tüm ışın izleme gücüne ve özel Tensor çekirdekleri tarafından sunulan fantastik DLSS ölçeklendirme özelliğine kavuşuyor. Desteklenen oyunlar GPU’nun yükünü artırmadan yüksek çözünürlükte oynanıyor.


 

Basın bültenidir.

1998 Ankara doğumluyum, uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde web sitesi yöneticiliği yapıyorum. Sizlere ürün incelemeleriyle ve teknoloji haberleriyle güncel, doğru içerikler sunmayı hedefliyorum. Aynı zamanda Donanım Arşivi Forum'da da yöneticilik yapmaktayım.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, oyunculara sunduğu ücretsiz oyunlarla dikkat çekmeye devam ediyor. Bu hafta, nostaljik bir arcade oyun deneyimi sunan Arcade Paradise ve gerilim dolu atmosferiyle...

Teknoloji Haberleri

El konsolları şu an için daha çok AMD’nin APU çözümlerinden yararlanıyor. Tabii ki Intel’in çözümleri de var fakat AMD’nin APU’ları kadar başarım gösteremiyorlar genelde....

Oyun Haberleri

EA Sports, futbol tutkunlarının merakla beklediği FC 25’in resmi tanıtım fragmanını nihayet yayınladı. Bu yeni sürümde, Real Madrid ve İngiltere Milli Takımı’nın genç yıldızı...

Motorlu Taşıtlar

Xiaomi markası çok eski bir marka değil, hatta yeni bile sayılır. Fakat kısa sürede muazzam bir büyüme elde etti ve çok geniş bir ürün...