Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

Asus, AMD Radeon RX 6500 XT Ekran Kartlarını Duyurdu

ASUS, Dual Radeon™ RX 6500 XT ve TUF Gaming Radeon RX 6500 XT ekran kartlarını duyurdu. 6 nm üretim süreciyle ve çığır açıcı AMD RDNA™ 2 oyun mimarisiyle geliştirilen bu yeni ekran kartları popüler AAA ve e-spor yapımlarında muhteşem 1080p deneyimlerini daha fazla oyuncunun yaşayabilmesi için tasarlandı. Kartlarda yüksek bant genişliğine ve düşük gecikme süresine sahip AMD Infinity Cache™ ve yüksek hızlı 4 GB GDDR6 bellek bulunuyor.

Yeni modeller Microsoft Windows 11 ve Microsoft DirectX 12 Ultimate’in yanı sıra , AMD Smart Access Memory™ teknolojisineAMD FidelityFX™ Super Resolution ölçek yükseltme teknolojisine destek veriyor. Ayrıca görsel açıdan etkileyici, yüksek yenileme hızlı oyun deneyimleri sunan gelişmiş özellikler de kullanılıyor.

Asus Dual Radeon RX 6500 XT

Dual Radeon RX 6500 XT iki yuva yer kaplayan kompakt yapısıyla küçük sistemlere kolayca sığabiliyor. ASUS’a özgü Eksen Teknolojili fan tasarımı ve 85 watt güç tüketimi ile bu kart sisteme ısı veya gürültü yükü getirmeden muhteşem 1080p performansı sunuyor.

Fanların çevresindeki bariyer halkaları hava akışını doğrudan soğutma bloğuna ileterek grafik işlemcinin ağır yük altında bile serin kalmasını sağlıyor. Daha hafif yüklerde ise 0 dB teknolojisi fanları tamamen kapatarak kartı sessizce çalıştırıyor. Grafik işlemcinin sıcaklığı 60° C’ye ulaştığında fanlar yeniden devreye giriyor. Ön korumadaki ve alüminyum arka plakadaki sade RGB aydınlatma, üst seviye modellerden daha uygun fiyatlı olan bu karta birinci sınıf bir hava katıyor.

Asus TUF Gaming Radeon RX 6500 XT

Biraz daha yüksek performans gösteren ekran kartı arayanlar için ise ASUS, TUF Gaming Radeon RX 6500 XT modelini sunuyor. 2,7 yuva yer kaplayan soğutma bloğu ve iki adet Eksen Teknolojili fan ile bu kart, aynı gürültü düzeyiyle Dual Radeon RX 6500 XT ekran kartından daha düşük sıcaklıklara ulaşabiliyor. 90 watt güç tüketimiyle de grafik işlemcinin saat hızlarını koruyor. Çift BIOS sayesinde kullanıcılar TUF Gaming ekran kartlarını sessizliğe öncelik veren Q modunda çalıştırabiliyor.

TUF Gaming Radeon RX 6500 XT ekran kartı şık ve açılı tasarımıyla sistemlerin merkezinde yer alabilir. Karttaki TUF logosu Aura RGB ile aydınlatılıyor. Aura Sync uyumu sayesinde kullanıcılar kartın aydınlatmasını sistemin geri kalanıyla uyumlu hale getirebiliyor. Alüminyum arka plaka ise TUF ruhunu daha da fazla yansıtmaya yarıyor. Ayrıca arka plakanın havalandırmalı kenarı havanın soğutma bloğundan geçmesini sağlayarak en uygun soğutma koşullarını oluşturuyor. Diğer TUF Gaming ürünlerinde olduğu gibi TUF Gaming Radeon RX 6500 XT ekran kartında da askeri sınıf kapasitörler kullanılıyor ve kartlar dayanıklılık ve uzun ömür için sıkı testlerden geçiriliyor.

Her iki kart da bileşenleri insan müdahalesi olmadan lehimleyerek uzun süre dayanıklı ve yüksek kaliteli ürünler ortaya çıkaran Auto-Extreme teknolojisiyle üretiliyor. Dual Radeon RX 6500 XT ve TUF Gaming Radeon RX 6500 XT ekran kartları kullanıcılara her tür sistem için harika seçenekler sunuyor.


 

Basın bülteninden derlenmiştir.

1998 Ankara doğumluyum, uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde web sitesi yöneticiliği yapıyorum. Sizlere ürün incelemeleriyle ve teknoloji haberleriyle güncel, doğru içerikler sunmayı hedefliyorum. Aynı zamanda Donanım Arşivi Forum'da da yöneticilik yapmaktayım.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

EA Sports’un FIFA ile olan uzun süreli ortaklığının sona ermesinden bu yana geliştirilen ikinci futbol oyunu olan EA Sports FC 25, büyük beklentilerle geliyor....

Oyun Haberleri

Yüzlerce oyun ve uygulama NVIDIA RTX teknolojilerini hali hazırda destekliyor ve her ay NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex  ve gelişmiş ışın izleme efektlerini entegre eden birçok yeni oyun piyasaya...

Oyun Haberleri

İstanbul merkezli oyun geliştirme stüdyosu Motion Blur, yeni oyunları Black State‘i tanıttı. Üçüncü şahıs aksiyon-macera türündeki bu yeni yapım, PC platformu için Steam ve...

İnceleme

AMD Ryzen 5 8400F ve Ryzen 7 8700F model işlemciler merak edilen modellerden biri. Çünkü bu işlemciler AM5 sokete geçiş işlemcisi olarak görülüyor. Muhtemelen...