Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

Apple ve LG 9 İnçlik Katlanabilir Ekranları Test Ediyor

Apple’ın katlanabilir bir ekran paneli geliştirmek için LG ile işbirliği yaptığı konuşuluyor. Şirketin yaklaşmakta olan 9 inçlik katlanabilir cihazı için ultra ince bir kapak camı olduğu söyleniyor. Ancak analist Ming-Chi Kuo, katlanabilir bir iPhone’un 2025 yılına kadar piyasaya sürülme olasılığının düşük olduğunu söylüyor.

 

Apple’ın Katlanabilir Ekranları Nasıl Olacak?

The Elec tarafından hazırlanan bir rapora göre LG, katlanabilir bir OLED panel geliştirmek için Apple ile birlikte çalışıyor. Ekranın, poliimid yerine kapak penceresi olarak ultra ince cam ile tablet ve dizüstü bilgisayarlar için tasarlandığı söyleniyor. Haber, LG’nin bu yıl HP’ye 17 inçlik katlanabilir 4K OLED paneller tedarik edeceğini ve bu da kapatıldığında 11 inçlik bir ekran oluşturabileceğini söyleyen aynı rapordan geliyor.

En son rapor, analist Ross Young’ın Apple’ın yaklaşık 20 inç boyutunda ekranlara sahip tam ekranlı katlanabilir dizüstü bilgisayarları araştırdığını açıklamasının ardından geldi . Yaklaşan katlanabilir cihazın Apple için yeni bir ürün kategorisini ortaya çıkarması ve çift kullanımlı bir ürünle sonuçlanması bekleniyor. Cihazın katlandığında tam boyutlu ekran klavyesi ile bir dizüstü bilgisayar olarak ve açıldığında bir monitör olarak çalıştığını görebiliriz.

Katlanabilir Apple notebook söylentileri tüm hızıyla sürerken, kullanıcılar ise katlanabilir bir iPhone bekliyor. Görünüşe göre, katlanabilir bir Apple akıllı telefon yakın zamanda gelmiyor. Kuo’ya göre Apple, 9 inçlik katlanabilir OLED ekrana sahip bir cihazı aktif olarak test ediyor. Apple’ın ilk katlanabilir cihazının hibrit bir ‌iPhone ve ‌iPad‌ veya sadece katlanabilir bir ‌iPad‌ olması bekleniyor.

Analiste göre, Apple şu anda daha büyük ekranlı katlanabilir cihazlar tarafından takip edilebilecek katlanabilir orta boy cihazlara odaklanıyor. En son raporlara göre, 2025’e kadar katlanabilir bir iPhone göremeyebiliriz.

Samsung, Motorola, Huawei ve Honor zaten katlanabilir akıllı telefonlar üretirken ve Vivo, Xiaomi ve Oppo gibi şirketler de bu pazara girmişken, Apple o zamana kadar katlanabilir akıllı telefonlar açısından geride kalabilir.

Ben Atahan Kutlu, 2005 yılında İstanbul'da doğdum. Donanım Arşivi'nde teknoloji haberleri hakkında editörlük yapmaktayım. Dilerseniz profilimde bulunan sosyal medya hesaplarımı da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Rehber

Instagram’da takip isteği göndermek birçok hesaba erişmek için gerekli adımlardan bir tanesidir. Sosyal medya kullanan birçok kullanıcı bilgilerinin güvenliği ve daha kişisel bir alana...

Sistem Gereksinimleri

Sizlerle uzunca bir süredir paylaştığımız oyun sistem gereksinimleri serimize Senua’s Saga: Hellblade 2 sistem gereksinimleriyle birlikte devam ediyoruz. Çoğu kullanıcı istediği oyunu bilgisayarına indirmeden...

Oyun Haberleri

Oyun dünyasında heyecan verici gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Call of Duty serisinin yeni oyunu Black Ops 6‘nın çıkış tarihi ve Xbox Game Pass ile...

Sinema Haberleri

Cem Yılmaz hayranlarını sevince boğan müjdeli haber geldi: GORA 4 GORA çekimleri başladı! Tam 20 yıl önce vizyona giren ve Türk sinema tarihinde unutulmaz...