Apple, iPhone SE’yi Yeniden Satışa Sundu!

Apple, iPhone SE’yi Yeniden Satışa Sundu!

Yeni iPhone XS serisi ve iPhone XR ile başarılı satış rakamlarına ulaşamayan Apple, tarihinin en zorlu dönemlerinden birisini geçiriyor. Cupertino merkezli teknoloji devi, satış rakamlarını arttırabilmek için eski modeli iPhone SE’yi yeniden satışa sundu!

Apple’ın Satışları Düşünce iPhone SE Geri Döndü!

Eylül ayında duyurulan iPhone XS, XS Max ve XR modelleri kullanıcıları tarafından bir hayli eleştirilmişti. Yüksek fiyat politikasıyla tepki çeken cihazlar sonuç olarak istenen satış rakamlarına ulaşamadı ve şirket cephesinde hayal kırıklığı yarattı. Gelen haberlere göre önlem almak isteyen Apple, Amerika’da iPhone SE’yi yeniden satmaya başladı. 2016 yılında tanıtılan iPhone SE, hatırlanacağı üzere satış rakamları bazında markanın en iyi modellerinden biri olmayı başarmıştı.

Amerika’daki Apple Store’larda satışa sunulan iPhone SE’nin 32 GB depolamaya sahip versiyonu 249 dolara alıcı bulurken, 128 GB’lık versiyonu ise 299 dolar olarak belirlenmiş. Bu fiyatlar, telefonun lansmanda duyurulan fiyatlarından neredeyse %40 daha düşük.

4.0 inç ekrana sahip olan iPhone SE; çift çekirdekli A9 işlemci, 2 GB RAM, 32/128 GB depolama, 12 megapiksel arka kamera, 1.2 megapiksel ön kamera ve 1624 mAh batarya gibi özellikler ile geliyor. Yazılım güncelleme desteği devam eden telefon son olarak iOS 12.1 güncellemesi almıştı.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.