AOC, IPS Panelli Yeni G2 Serisi Monitörleri Satışa Sunuyor

Oyun ekranı uzmanı AOC, yepyeni G2 Serisi oyun monitörlerini piyasaya çıkartıyor. Seride, toplamda dört Full HD (1920×1080 piksel) model var: 27 inçlik (68.6 cm) modeller 27G2U ve 27G2U5 ve daha küçük, 23.8 inçlik (60.4 cm) 24G2U ve 24G2U5. Hızlı ve rekabetçi oyun tutkunları 144 Hz yenileme hızına sahip 27G2U modelini ya da 24G2U modelini seçmeliler. Daha yavaş oyun sevenler ise, tercihlerini 75 Hz yenileme hızlı 27G2U5 ya da 24G2U5 modelinden yana kullanabilirler. Modellerin tümü, AMD FreeSync’e ve hareket bulanıklığı olmadan, akıcı bir oyun deneyimini garantilemek için 1 ms MPRT tepki süresine sahip. Renk açısından doğru IPS panelleri ile hazırlanan G2 Serisi monitörlerinde görüntüler, 178°/178° gibi geniş görüntüleme açılarından izlendiğinde bile inanılmaz derecede canlı. Bütün modeller çerçevede ve monitörün arkasında göze çarpan kırmızı vurgulara sahip, parlak ve modern bir tasarım ile sunuluyor. Ayrıca daha ergonomik bir oyun deneyimi için 130 mm yüksekliği ayarlanabilir ayak da bulunuyor.

Akıcı Oynanabilirlik ve Canlı Görseller

27 inçlik 27G2U ve 23.8 inçlik 24G2U, sırasıyla %120 ve %126 sRGB renk gamı kapsamına sahip IPS panelleri ile donatıldı. Bu da doğal renk üretimini ve göz kamaştırıcı görselleri beraberinde getiriyor. 144 Hz’lik çok hızlı yenileme hızı ve etkileyici 1 ms MPRT (moving picture response time – hareketli görüntü tepki süresi) sayesinde, bu monitörler akıcı oynanabilirliği garantileyecek ve hız dolu shooter, MOBA hayranları ve daha fazlası için her oyuncunun gereksinimlerini karşılayacak.

Çok yüksek yenileme oranlarına gereksinim duymayan, strateji ve macera gibi daha yavaş oyunların tutkunları 75 Hz’lik 27G2U5 and 24G2U5 modellerini seçmek isteyebilirler. Bu modellerin her ikisi de yaygın 60 Hz monitörlere göre anlamlı bir iyileşme anlamına geliyor ve oynanabilirliği daha akıcı bir biçimde gösteriyorlar. Bu monitörlerde de 178°(H)/178°(V) geniş görüntüleme açıları ve zengin, canlı renkler sunan IPS panelleri var. Ayrıca yüksek yanıt verebilirlik için 1 ms MPRT tepki süresi ve yırtılma ve tutukluk olmayan bir oyun için FreeSync desteği de sunuyor. Modellerin tümü 250 cd/m² parlaklığa sahip olduklarından, pek çok farklı aydınlatmalı ortamda kullanılabilirler.

Oyuncuya Göre Özellikler

Ayrıca G2 Serisi bir dizi başka oyuna özgü özellikler de sunuyor. Örneğin düşük girdi gecikmesi kullanıcıların hareketlerinin görsel geri bildirimini, herhangi bir fark edilir gecikme olmadan alabilmesi demek. AOC Oyun Rengi’ni (Game Color) ayarlayarak oyuncular renk doygunluğunu, rakiplerini daha iyi görebilmek için artırıp azaltabilirler ve böylelikle onların karşısında bir avantaj elde edebilirler. Oyuncular Dial Point özelliğini kullanarak, ekranın ortasına artı şeklinde bir gösterge yerleştirip bu sayede daha tam ve doğru olarak hedef alabilirler. Flicker Free teknolojisi ve Low Blue Light modu daha uzun süren oyun seanslarına daha iyi eşlik eder. Son olarak da bunları (ve daha da fazla ayarı) ayarlamak için yeni zarif ve özelleştirilmiş bir oyun yazılımı da pakete dahil.

Bağlantı

Dört modelin tamamı iki HDMI arayüzü, çeşitli kaynakları bağlayabilmek için bir DisplayPort ve eski bilgisayarlar için bir VGA girişi sunuyor. Kullanıcılar, kulaklıklarını kulaklık çıkışına bağlayabilirler ya da dahili 2W hoparlörleri kullanabilirler. Dahili bir USB aygıtı oyunculara klavye ve/ya fare gibi çevre birimlerini bağlayabilme seçeceğini sunuyor, bu da daha derli toplu bir masa demek. 144 Hz modelleri 27G2U ve 24G2U Eylül ayında mağazalarda olacak. 75 Hz’lik 27G2U5 ve 24G2U5 ise Ekim 2019’da piyasada bulunabilecek.

Monitörlerin üretici tarafından tavsiye edilen perakende fiyatları şöyle:

  • AOC 24G2U: 239 USD
  • AOC 24G2U5: 199 USD
  • AOC 27G2U: 299 USD
  • AOC 27G2U5: 249 USD
2016 yılından bu yana Donanım Arşivi internet sitesinde teknoloji editörlüğü yapıyorum. Hayatım boyunca teknoloji ile iç içe olduğum için bu konuda öğrendiklerimi büyük bir heyecanla paylaşıyorum.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin