Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Donanim Arşivi

Haber

AOC G2460PG G-Sync Oyuncu Monitörü İncelemesi

Önceki1 / 2
← → (yön) tuşlarıyla sayfa değiştirebilirsiniz.

İncelememizin konuğu AOC taraflı G2460PG model 1MS 144Hz G-Sync özellikli monitörü oluyor şimdi gelin lafı uzatmadan incelememize geçelim. İster Yukarıdan Video İncelememizi İstersenizde Aşağıdan Yazılı İncelememizi Okuyabilirsiniz

Bir AOC monitör incelemesi ile daha karşınızdayız sevgili okurlarımız Test masamıza konuk olan ve oldukçada verimli şekilde kullandığımız AOC’nin üst seviye oyuncu monitörü G2460PG hakkında güzel bir inceleme dosyasıyla kaşınızdayız.

Özellikle fiyatına oranla performanslı ürünler ile dikkat çeken AOC markası bakalım üst seviye oyuncu monitöründe bizlere nasıl bir performans sergilemiş.

TASARIM

1

G2460PG monitörümüzün ön kasa tasarımına baktığımızda karşımıza ilk etapta gelen tonlama yeşil odaklı oluyor burda yeşilin baskın tonlarda veya çizgi detaylarında kullanılması donanımında barındırdığı Nvidia G-Sync özelliği nedeniyle AOC bu monitöründe vurgulamak için G2460PG’de yeşil detaylara yer vermiş.

Buradaki bir unsur ise yeşilin tercih edilip edilmemesi olacaktır. Performans kadar tasarımada önem veren oyuncular için Nvidia sistem kullananların çok hoşuna giden bir deneyim olacak iken AMD kullanan kişiler ise bu monitörü tercih etmek istemeleri noktasında sorun olabilir.

8

Bir diğer önem verdiğim nokta ise Monitörün çerçeve detayları şuan üst yukarıda gördüğünüz monitörün sağ üst köşesi olup AOC’de klasik modeli belli eden model kodu sağ üst alana işlenmiş bir şekilde gelirken çerçeve alanının fırçalanmış metal görünümü kazandırıldığını görebiliyoruz ki bu iyi birşey hem mat görünüm sunmakla birlikte parmak izi oluşumunu engellerken daha güzel bir görünüm kattığıda aşikâr.

9

Bir diğer çerçeve noktası olan sol üst köşeye geldiğimizde ise Nvidia’nın G-Sync özelliğinin olduğu belli eden G-Sync amblemi burda yerini koruyor. Bir diğer değinmek istediğim noktası ise malzeme kalitesi, malzeme kalitesine baktığımızda ise G2460PG plastik bir yapıyla gelirken kullanılan plastik gayet kalitesli ve dolgunluk hissiyatı bize sunuyor.

Özellikle belirtmek isterimki eklem yerlerindeki bağlantılar gayet sıkı buda bize monitöre olacak bir fiziki temasta “gacır gucur” sesler çıkarmasını engellemiş oluyor.

PİVOT ÖZELLİĞİ

5

G2460PG karşımıza gelen bir özellik ise pivot özelliği, pivot özelliğine baktığımız zaman çoğu oyuncu monitöründe olmayan bir özellikl olup açıkcası oyuncu monitörlerinde aradığım bir özellik değil lakin AOC’nin bu özelliğide sunması hoş olmuş.

Pivot özelliği sayesinde ekranınızı 90 derece döndürebilir ve o konumda tam sayfa çalışmalar veya sayfa gezinimleri gerçekleştirmeniz mümkün oluyor

7

AOC G2460PG’nin yan kısım tasarımına geldiğimiz zaman ise bu alanda 2 adet USB 2.0 arabirim görmemiz mümkün burdanda anlayabileceğimiz gibi cihaz USB çoğaltıcı olarakta görev yapabiliyor bu alandaki 2 USB birimden kırmızı olan USB arabirim üzerinden aygıt şarj etmeye olanak tanıyor. Yan kısımdan baktığımızda ise Pivot’un vermiş olduğu şık boyunluk gözdende kaçmıyor.

6

Gelelim Monitörümüzün arka kısım tasarımına arka kısım tasarımına baktığımızda monitör’ün en şık alanı olduğunu söylemeden geçemem gerçektende çok güzel bir tasarım bizi karşılıyor. Pivot boyunluğu, fırçalı metal tasarım, mat zemin üzerine piona black tasarım AOC yazısı, sağ üst köşede Nvidia G-Sync logosununda işlenmesiyle tasarım adına barşarılı işler çıkmış diyebilirim. Bu arka alanda ise 10cmX10cm Vesa Aparatı standartınında destekli olduğunu belirtelim .

← → (yön) tuşlarıyla sayfa değiştirebilirsiniz.

1993 doğumlu Abdullah Hacıgül, İstanbul Üniversitesin'de Fizik Uzay Bilimleri eğitimi almıştır. 2014 yılından beri Donanım Arşivi'nin Kurucu Genel Yayın Yönetmenliğini üstlenen Abdullah Hacıgül özellikle, sistem toplama ve ürün inceleme içerikler üretmektedir. Ayrıca Türkiye'nin en aktif teknoloji forumlarının birisi olan Donanım Arşivi Forumu kurmuştur.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, uzun süredir yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5 ve Borderlands: The Handsome Collections ve Football Manager 2020 gibi...

Teknoloji Haberleri

Oyuncular, esporcular ve teknoloji meraklıları için hazır sistemler, bileşenler ve çevre birimleri üreten XPG, bugün yaptığı bir açıklamayla hız aşırtma deneyleri yapan birimi XPG Overclocking...

Teknoloji Haberleri

Şu anda ekran kartı piyasasında Nvidia GeForce RTX 3090, AMD Radeon RX 6900 XT gibi çok güçlü ve erişmesi zor olan bazı ekran kartı...

Sistem Tavsiyeleri

Sizlerle çok sayıda sistem toplama içeriği paylaştık. Fakat bu içerikler arasında beyaz temalı sistem toplama rehberleri gerçekten çok sınırlı sayıdadır. Bugünkü sistem toplama rehberimizde...