Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Donanim Arşivi

Haber

AOC E2476VWM6 1MS Monitör İncelemesi

Önceki1 / 2
← → (yön) tuşlarıyla sayfa değiştirebilirsiniz.

İncelememizin konuğu AOC taraflı E2476VWM6 model 1MS 60Hz Monitörü oluyor şimdi gelin lafı uzatmadan incelememize geçelim. İster Yukarıdan Video İncelememizi İstersenizde Aşağıdan Yazılı İncelememizi Okuyabilirsiniz

Ünlü monitör üreticilerinden biri olan AOC‘nin bu sefer E2476VM6 model monitörünü inceleyeceğiz. Barındırdığı özel donanım özellikleri ve tasarımı ile güzel bir çizgisi olan E2476VM6 monitörümüzün göz sağlığına önem verdiği teknolojileri ile öne çıkan bu monitörü hemde oyuncunun odak noktası olamaya karalı ee peki bizim incelememizden nasıl bir değerlendirme sonucu verecek sorusunu cevaplamak için gelin o zaman detaylı incelememize geçelim.

TASARIM

aoc9

AOC E2476VM6‘nın ön yüzey tasarımına baktığımızda karşımıza gelen çerçevenin yan kalınlığı 12mm iken üst çerçeve kalınlığı ise 15mm oluyor. Çerçeve inceliği çok ince değil ama ince diyebileceğimiz bir kalınlıkta bu noktada çerçevenin kalınlığını beğendiğimi söyleyebilirim. Çerçevenin üst sağında monitörün model kodu yazmakta.

aoc7

Değinmek istediğim bir noktası ise benim çok beğendiğim fırçalı metal tasarımlar evet çerçeveler plastik olmasına nazaran çok güzel bir çalışma ile fırçalı metal hissiyatı verilmiş. Bir diğer değinmek istediğim nokta monitörün ekrana oranla çerçeve çıkıntısının normalden birkaç milimetre fazla olduğunu görebiliyoruz.

aoc5

Monitörlerde göz önüne aldığım bir diğer tasarım etkenide boyunluk ve ayaklıktır. Boyunluğa baktığımız düz değil dışa açılı “L” şeklinde karşımıza geliyor. Tasarımına baktığımızda ise standartların dışında bir tasarım olması hoş olmuş güzel bir hava kattığını belirtebilirim boyunluk ise direk geniş tablalı bir ayaklık ile birleşiyor bu alanlar boyunluğunun içi hariç komple gümüş renkli plastikten oluşmakta.

aoc8

AOC E2476VWM6‘a baktığımızda ise gerçekten ince ve boyunluğun kattığı zariflik ile güzel bir sunumu olduğunu görebiliyoruz. 183mm kalınlığının bulunduğu monitörün iyi bir değere sahip olduğunu görebiliyoruz.

aoc2

AOC E2476VWM6’nın arka tasarımınıda beğendiğimi söyleyebilirim özellikle arka yüzeyin özel bir fırçalama yöntemiyle Karbon Fiber hissi verilmiş ama tabi dediğiimiz gibi monitör komple plastik. Arka yüzeyde yine piona black alana mat baskı AOC yazılmış. AOC E2476VWM6 modelde 10cmX10cm VESA Standartınıda desteklemekte bu sayede boyunluğu söktüğünüz taktirde duvara montelemenizde mümkün oluyor.

aoc3

Evet yukarıdada bahsettiğimiz plastik yüzeye uygulanmış özel fırçalama tekniği ile Arka yüzey Karbon Fiber görünümü verilmiş ve farklı güzel bir görünüm katmış.

← → (yön) tuşlarıyla sayfa değiştirebilirsiniz.

1993 doğumlu Abdullah Hacıgül, İstanbul Üniversitesin'de Fizik Uzay Bilimleri eğitimi almıştır. 2014 yılından beri Donanım Arşivi'nin Kurucu Genel Yayın Yönetmenliğini üstlenen Abdullah Hacıgül özellikle, sistem toplama ve ürün inceleme içerikler üretmektedir. Ayrıca Türkiye'nin en aktif teknoloji forumlarının birisi olan Donanım Arşivi Forumu kurmuştur.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, uzun süredir yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5 ve Borderlands: The Handsome Collections ve Football Manager 2020 gibi...

Teknoloji Haberleri

Oyuncular, esporcular ve teknoloji meraklıları için hazır sistemler, bileşenler ve çevre birimleri üreten XPG, bugün yaptığı bir açıklamayla hız aşırtma deneyleri yapan birimi XPG Overclocking...

Teknoloji Haberleri

Şu anda ekran kartı piyasasında Nvidia GeForce RTX 3090, AMD Radeon RX 6900 XT gibi çok güçlü ve erişmesi zor olan bazı ekran kartı...

Sistem Tavsiyeleri

Sizlerle çok sayıda sistem toplama içeriği paylaştık. Fakat bu içerikler arasında beyaz temalı sistem toplama rehberleri gerçekten çok sınırlı sayıdadır. Bugünkü sistem toplama rehberimizde...