Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

AOC, Agon Pro PD27S Model Yeni Oyuncu Monitörünü Duyurdu

Seçkin tasarım markası Porsche Design ve AGON by AOC – dünyanın önde gelen oyun monitörlerinden1 ve IT aksesuarları markalarından biri – birlikte ilhamını Porsche bir spor arabanın özelliklerinden alan, 68.6 cm/27 inç premium gaming monitörü Porsche Design AOC AGON PRO PD27S’yi piyasaya çıkartıyorlar.

170 Hz’e de hız aşırtma yapılabilen, 165 Hz yenileme hızına, 1 ms Griden Griye (GtG) tepki süresine, ayrıca DisplayHDR 400 sertifikasına ve geniş bir renk gamına sahip PD27S, kısacası bir spor arabanın dengi bir oyun monitörü. PD27S üst düzey teknolojiler ile çarpıcı, temiz ve işlevsel bir tasarımı birleştirerek kullanıcıya günlük görevlerden tutun, iş ile ilgili kullanıma, eğlenceye ve yüksek performanslı oyun oynamaya kadar her durumda tatmin edici bir performans sunuyor.

Stefan Sommer, TPV Global Pazarlama Müdürü konu ile ilgili şunları söyledi:
“Porsche Design ile yarattığımız portföyümüzü şimdi yeni bir model ile
genişletiyoruz. Bu yıl daha önce piyasaya çıkartılan PD32M ile aynı işlevsel ve
sanatsal tasarım platformunu paylaşan PD27S, ana akım gaming özelliklerini
şık bir pakette sunuyor.”

Porsche Design Kıdemli Tasarım Direktörü Roland Heiler ise şunları söyledi:
“Birinci sınıf marka AGON by AOC ile yaptığı başarılı ortaklığı ileriye taşıyan
Porsche Design, bir kez daha spor arabalardan ilham alarak tasarımını
oyun endüstrisine dahil ediyor. 2022 “iF Tasarım Ödülü” ve “Red Dot Ödülü:
Ürün Tasarımı 2022” ile Porsche Design AOC AGON PRO PD27S, benzersiz
övgüler topladı. Öte yandan performans ve teknolojik inovasyon düzeyi ise
tasarımı kadar etkileyici.”

Ödüllü Tasarım


PD27S, Nisan ayında piyasaya çıkan, 32 inç PD32M modelinin kusursuz işlevsel tasarımını paylaşıyor. PD27S “iF Tasarım Ödülü 2022” ve “Red Dot Ödülü: Ürün Tasarımı 2022” ödüllerini aldı. Yoğun, uzun süren oyun seanslarında performans gösterebilmek için oyuncular sağlam ve dayanıklı gaming ekipmanlarına güvenebilmeliler. PD27S’nin çekici olan asıl tarafı, sağlam, işlevsel yapısı ve benzersiz şekli ile spor arabanın direksiyonunu ve jantlarını anımsatan, kumlanmış alüminyum döküm ayağı.

PD27S modelinin temiz, gelişmiş tasarımı, arkada ve yanlarda gövdede konik yüzeylere sahip, bu da iç komponentlerin işlevsel yerleşimini takip eder nitelikte. Metal ızgara işlemeler – tıpkı bir arabanın hava soğutma girişi gibi – cihazın solunda ve sağında hoparlörlere ev sahipliği yapıyor. Bu bölümler dinamizmi artırmak ve sürükleyicilik hissini güçlendirmek için dolaylı bir biçimde, özelleştirilebilir RGB aydınlatma (Light FX) ile arkadan aydınlatılıyor. Ergonomik ayak sayesinde, PD27S pivot oryantasyonu, 150 mm yükseklik ayarı ayrıca eğilme ve sağa sola dönme ayarları da sunuyor.

En Son Teknolojı̇

PD27S modelinin kendine has tasarımı, iddialı oyunculara etkileyici özellikler sunmak için AGON by AOC’nin olağanüstü ekran uzmanlığı ile birleşti. Porsche Design AOC AGON PRO PD27S, yüksek renk doğruluğu ve geniş renk gamı için düz bir IPS (AAS) paneline sahip. 10-bit IPS panelinin çarpıcı ve canlı renkreprodüksiyonu sayesinde, PD27S, DCI-P3 gamının yüzde 95’ini ve sRGB gamının yüzde 99’unu kapsamına alıyor, böylece rengin kritik önem taşıdığı bütün görevlerde mükemmel bir performans ortaya koymasını sağlıyor.

DisplayHDR 400 sertifikalı PD27S modelindeki renk patlaması, ekranın filmlerde, videolarda ve oyunlarda hayat kadar gerçek görüntüler sunmak için yüksek dinamik içeriği işleyebilmesi ve yeniden üretebilmesi ile daha da güçleniyor. 27 inçlik geniş alanındaki canlı QHD çözünürlüğü (2560×1440) sayesinde, PD27S’nin 109 ppi olan yüksek bir piksel yoğunluğu bulunuyor, bu da iş ile ilgili kullanım için kusursuz uygunlukta. İddialı oyuncuların yüksek kare hızlarını ve keskinliği aynı anda kolayca elde etmeleri için QHD çözünürlük de ilk sırada gelen bir başka tercih.

Modelin 165 Hz / 170 Hz yenileme hızı ve 1 ms GtG tepki süresi hız dolu oyunlarda akıcı hareketi, neredeyse hiç hayalet görüntü olmadan sağlıyor. Adaptive-Sync teknolojisi sayesinde, PD27S değişken yenileme hızını destekleyerek yırtılma ve tutukluk gibi artefaktları ortadan kaldırıyor.

Günlük Kullanım İçin de İdeal

PD27S sadece bir oyun monitörü değil, üst düzey, tam kapsamlı bir monitör. 4 portlu bir USB 3.2 hub ile donatıldığı için klavyeler, fareler ya da harici sürücüler gibi harici cihazlar, modele hızla ve kolayca bağlanarak kablo yayıntısını azaltıyor ve her masaya temiz ve işlevsel bir yerleşim sağlıyorlar. Görsel ve işitsel deneyimi tamamlamak için ise PD27S, net ve zengin bir ses sunması için DTS ile güçlendirilmiş ikili 5 W hoparlörlere sahip.

Monitör, sahip olduğu Porsche mirasını hatırlatmak için, kullanıcıları animasyonlu bir açılış logosu ile karşılayacak. Aralarında renk modlarının ya da oyun modlarının da bulunduğu çeşitli ayarları yapmak için ise, ekranın üstündeki menü de eşsiz bir tasarım ile hazırlandı. Monitör, kullanıcı kılavuzlarına ve ilgili yazılıma sahip bir USB stick ile geliyor.

Porsche Design AOC AGON PRO PD27S şimdi Porsche Design mağazalarında, uzman perakendecilerde ve www.porsche-design.com sitesinde online olarak, ayrıca seçilmiş online mağazalarda, 539 USD tavsiye edilen perakende fiyatından bulunabilir.


 

Basın bülteninden derlenmiştir.

1998 Ankara doğumluyum, uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde web sitesi yöneticiliği yapıyorum. Sizlere ürün incelemeleriyle ve teknoloji haberleriyle güncel, doğru içerikler sunmayı hedefliyorum. Aynı zamanda Donanım Arşivi Forum'da da yöneticilik yapmaktayım.

2 Yorumlar

2 yorum var

  1. Kılo in the house

    Nis 28, 2023 at 14:43

    hocam merhabalar, bu ürün için 1gtg yazmışsınız lakin ben bir monitor satıcısıyla konuştuğumda bana 1mprt dedi, kafam çok karıştı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, bu hafta oyun severlere heyecan verici bir fırsat sunuyor! Ünlü oyun dağıtım platformu, The Big Con ve Town of Salem 2 gibi...

Teknoloji Haberleri

WhatsApp, kullanıcı deneyimini geliştirmeye yönelik adımlar atmaya devam ediyor. En son güncelleme ile birlikte, sohbet filtreleme özelliği platforma eklenmiş durumda. Bu yeni özellik, kullanıcıların...

Telefon Haberleri

Huawei, yeni amiral gemisi Huawei Pura 70 Ultra’yı tanıttı. Yeni Vane Design tasarım diliyle gelen telefonun özelliklerine bir göz atalım. Huawei Pura 70 Ultra...

Teknoloji Haberleri

HP, oyuncular için yeni bir bütçe dostu monitör olan HP Omen D27qs’i tanıttı. Uygun fiyatına rağmen iyi özellikler sunan monitörün detaylarına bir göz atalım....