Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

AOC, Agon AG275QX ve AG275QXN Model Oyuncu Monitörlerini Duyurdu!

Dünyanın önde gelen oyun monitörü1 ve IT aksesuar markalarından AGON by AOC, AGON serisinin yeni, 5. Neslinden ilk monitörleri sunuyor: AG275QX/EU ve AG275QXN/EU. 27″/68.6 cm ekran ölçüsüne ve Hızlı IPS (AG275QX/EU) ya da Hızlı VA panellerine (AG275QXN/EU) sahip her iki QHD modeli de hızlı hareket eden, rekabet dolu aksiyonu doğru bir biçimde görüntülemek için 165 Hz yenileme oranına sahip ve 1 ms GtG tepki süresi sunuyor. Ayrıca DisplayHDR 400 ve geniş renk gamı, çarpıcı ve canlı renkler veriyor.

Yüksek Hızlı Paneller

AG275QXN/EU, sektöründe ilk olan düz bir Hızlı VA paneline ve böylece rekabetçi çoklu oyuncu yarışmalarına uygun bir tepki verebilirliğe sahip, bir yandan da hikâye odaklı, tek oyunculu oyunlarda muhteşem bir sürükleyicilik için VA panellerinin sunduğu zengin kontrasta sahip. Öte yandan AG275QX/EU, Hızlı IPS paneli ile üst düzey renk doğruluğuna ve 10 bit renk derinliğine sahip, bu da içerik üreticisi ve oyuncu kitlesi için ideal. AOC’nin sürdürülebilirliğe gösterdiği adanmışlığa uygun olarak, monitörler %100 geri dönüştürülebilir destekli kağıt ambalaj içerisinde satılıyor.

Günümüzün çok yönlü oyuncuları için geliştirilmiş bu monitörler, düz çizgilere sahip, yepyeni, köşeli bir tasarıma sahip, bu da modellerin pek çok oyuncunun masasına uygun olmasını sağlıyor: Minimal bir ayak izi olan, birinci sınıf ve sağlam bir metal tabana, çoklu görev yürütme için sıkı ikili ya da üçlü monitör kurulumlarının elde edilmesini sağlayan 3 taraftan çerçevesiz panellere, ve LAN parrtilerine ya da turnuvalarına kolayca taşınması için dahili bir taşıma koluna sahip, yüksekliği ayarlanabilir, ergonomik bir ayağa da sahip.

AGON 5 modelleri oyunu bir üst seviyeye çıkarıyor: QHD çözünürlük, 165 Hz, 1 ms GtG (VA ya da IPS) Düz, Hızlı IPS paneline sahip AG275QX/EU, yüksek renk doğruluğunda 1.07 milyar renk üretmek için 10 bit renk derinliğine sahip. Hız dolu rekabetçi aksiyon ile baş etmek için, modelin 165 Hz yenileme oranı (170 Hz’e hız aşırtma yapılabilir) ve 1 ms GtG tepki süresi keskin, neredeyse hayalet görüntünün hiç olmadığı görseller sunuyor.

IPS teknolojisi sayesinde, AG275QX/EU modeli mükemmel geniş görüntüleme açıları sunuyor. AG275QXN/EU modeli, “daha yavaş” VA panellerine yönelik olumsuz algıyı yerle bir eden, sıradışı 1 ms GtG tepki süreli, düz bir Hızlı VA paneline sahip. Dünyada 1 ms GtG düz VA panellerinden ilklerinden biri ile donatılmış, AG275QXN/EU, 165 Hz yenileme oranı sayesinde IPS kardeşleri kadar hızlı bir yanıt verebilirlik sunuyor, üstelik daha derin siyahların ve 3000:1 daha yüksek kontrast oranının da ek faydasına sahip.

Yüksek Çözünürlük Desteği

Her iki model de günlük görevlerde işe yarayan ve oyunlarda ve videolardaki daha ince ayrıntıları görmeyi sağlayan yerli QHD çözünürlüğe (2560×1440) sahip. Ayrıca günümüzde gaming için de ideal çözünürlük olan QHD, Full HD’ye kıyasla kayda değer bir yükseltme, ancak yine de 4K’den daha düşük olması sebebiyle yeni grafik kartların çoğu QHD’de yüksek kare hızları elde edebiliyor.

Her iki AGON 5 modeli ayrıca Konsol Modu’nda da kullanılabilir, bu da 4K @ 120 Hz sinyalini kabul edip 2560×1440’e doğru aşağı ölçeklendirebilir, bir yandan da hâlâ konsol oyuncularının yüksek (120 Hz) yenileme hızlarının tadını çıkarmalarını sağlar. Hareketli görüntülerde daha da yüksek bir keskinlik yaratmak için modellerin her ikisi de 1 ms MPRT elde edebilmek için MBR (Motion Blur Reduction) işlevini sunuyor. Bu modda arka aydınlatma yenileme hızı ile uyumlu şekilde çalışır, böylece daha yavaş piksel geçişleri neredeyse görünmez olur ve tek tek kareler arasında en temiz geçişi beraberinde getirir. Aşırı düşük girdi gecikmesi de kullanıcıların girdilerinin neredeyse anında görsellere çevrilmesini sağlayarak oyuncuların en yüksek düzeylerde yarışmalarını mümkün kılar.

Ergonomik Tasarım

AG275QXN/EU, Adaptive-Sync’i desteklerken, AG275QX/EU de NVIDIA G-Sync uyumludur, işte bu sayede kare uyumsuzluğu nedeniyle herhangi bir yırtılma ya da tutukluk gibi yapay olgular, modellerin ikisinde de karşınıza çıkmaz. AGON 5 serisinin yeni tasarımı, her oyuncu estetiğine uyacak şekilde üst düzey, ancak sade bir his verir. Oyuncuların diğer çevre birimlerini, joystick’leri, gamepad’leri vs. bağlayabilmeleri için çok seçenek sunan bu modeller, 4 portlu bir USB 3.2 Gen 1 hub’a sahiptir. Ergonomik ve sağlam metal ayak, 150 mm yükseklik ayarı, -20/20° sağa sola dönme aralığı, -5/23° eğme aralığı ve 90° pivot oryantasyonu sunarak uzun süren gaming oturumlarını hiç olmadığı kadar rahat bir hale getirir.

VESA montajı seçeneği ise esnekliği daha da artırır. FlickerFree teknolojisi ve Low Blue Modu ise özellikle akşamları, daha sağlıklı şekilde oyun oynamaya katkıda bulunur. Her iki modelde de, AGON by AOC’nin monitörleri ve diğer AOC çevre birimlerini kontrol etmeyi sağlayan ana yazılım takımı olan G-Menu bulunmaktadır ve bu geniş yelpazede özelleştirme seçeneklerine sahiptir. 4 yönlü joystick ise alternatif bir OSD kontrolü sağlar.

AGON AG275QX/EU ve AG275QXN/EU, sırasıyla 469 USD ve 389 USD üretici tarafından tavsiye edilen perakende fiyatından Eylül 2022’den itibaren piyasada bulunabilecek.


 

Basın bülteninden derlenmiştir.

1998 Ankara doğumluyum, uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde web sitesi yöneticiliği yapıyorum. Sizlere ürün incelemeleriyle ve teknoloji haberleriyle güncel, doğru içerikler sunmayı hedefliyorum. Aynı zamanda Donanım Arşivi Forum'da da yöneticilik yapmaktayım.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

İnceleme

Yıllardır çok sayıda oyuncu monitörü inceledik. Bunlar arasında uygun fiyatlı ürünler de bulunuyorken çok daha pahalı ürünler de bulunuyordu. Bugün inceleyeceğimiz Gamepower Rapid 27...

Telefon Haberleri

Oppo, yeni fiyat performans odaklı telefonu Oppo A3 Pro  modeli ile akıllı telefon pazarında yeni bir sayfa açıyor. İşte telefonun teknik özellikleri. Oppo A3...

Teknoloji Haberleri

Nvidia, GeForce RTX 4090 ekran kartını piyasaya sürdükten kısa bir süre sonra bazı kullanıcılar bu ekran kartlarının 12VHPWR adı verilen yeni güç konnektörlerinin eridiğini,...

Oyun Haberleri

Manor Lords, şehir kurma oyunları tutkunları arasında büyük heyecan uyandıran bir oyun olarak öne çıkıyor. Steam’in en çok arananlar listesinde zirveye yerleşen bu oyun,...