AnTuTu, Ocak Ayının En Güçlü Telefonlarını Açıkladı!

Şubat ayından itibaren artık 2020 yılının akıllı telefonlarını görmeye başlayacağız. Ancak geçtiğimiz yılın modelleri de henüz güncelliğini koruyor. AnTuTu Benchmark, Ocak ayının en güçlü 10 akıllı telefonunu kullanıcılar için listeledi.

AnTuTu Benchmark’a BBK Markaları Damgasını Vurdu!

Kullanıcıların yaptığı test sonuçlarını baz alan “ilk 10 cihaz” listesini her ay yayınlayan AnTuTu, bu yılın ilk listesini paylaştı. Ocak ayının en güçlü akıllı telefonu, toplamda aldığı 504.796 puan ile Vivo iQOO Neo oldu. Qualcomm Snapdragon 855+ işlemci, 8 GB RAM ve 128 GB işlemciye sahip olan telefon bu ay listeye dahil olmasına rağmen en tepeye tırmanmayı başardı. İkinci sırayı liderin kardeşi olan Vivo iQOO Pro alırken, özellikle ekranıyla dikkat çeken Vivo NEX 3 ise üçüncü sıraya yerleşti.

Bu ayki AnTuTu’nun en güçlü telefonları listesine BBK Electronics adeta damgasını vurdu. Şirketin 3 markasından (Vivo, Oppo, Realme) toplam 5 model listeye girmeyi başardı. Geçtiğimiz günlerde ülkemizde resmi satışına başlanan Huawei Mate 30 Pro ise sıralamaya 10. sıradan giriş yaptı.

AnTuTu’nun geçtiğimiz aylarda başlattığı ve orta seviye telefonları listelediği sıralamada ise önemli sürprizler bulunuyor. Yılbaşından önce duyurulan Oppo Reno 3, 397.965 puan ile orta seviye telefonlar arasında liderliğin sahibi oldu. Reno 3’e güç veren Dimensity 1000L ile MediaTek, Qualcomm’a karşı önemli bir başarı kazandı. Yine bir BBK ürünü olan Vivo X30 Pro listede ikinci sıraya yerleşirken, Redmi K30 5G ise küçük bir farkla üçüncü sırada yer aldı.

Yeni yılın ilk AnTuTu skorları, önümüzdeki aydan itibaren çok hızlı şekilde değişecek. Zira bu ay Samsung Galaxy S20 ve Xiaomi Mi 10 serisi cihazların duyurulması planlanıyor. Öte yandan bu yılın amiral gemisi modellerine güç verecek olan Qualcomm Snapdragon 865’in de rekabete farklı bir boyut getireceğini belirtelim.

2016 yılından bu yana Donanım Arşivi internet sitesinde teknoloji editörlüğü yapıyorum. Hayatım boyunca teknoloji ile iç içe olduğum için bu konuda öğrendiklerimi büyük bir heyecanla paylaşıyorum.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin