Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Ağda Kayıtlı Değil Hatası
Ağda Kayıtlı Değil Hatası

Rehber

Android Telefonlarda Ağda Kayıtlı Değil Hatası Çözümü

Android telefonunuzda “Ağda Kayıtlı Değil” hatasıyla karşılaştıysanız, operatör ayarlarınızda bir sorun olabilir. Telefonunuz ile alakalı bir problem olması da gayet olasıdır. “Telefon Ağa Kayıtlı Değil” hatası göründüğünde, Android telefonunuz operatörünüzle bağlantı kuramaz. Bu durum da metin ve internet özelliklerini devre dışı bırakmaktadır.

Neyse ki, Android telefonlarda ağda kayıtlı değil hatası çözümü için sorunu çözebileceğiniz birkaç yöntem bulunuyor.

Ağda Kayıtlı Değil Sorunu Nasıl Çözülür?

Ağda Kayıtlı Değil Hatası

  1. Sim Kartı Yeniden Takın

Bu hatanın arkasındaki geçerli sebeplerden biri yanlış yerleştirilmiş SIM’dir. Bu nedenle, SIM’i çıkarmalı ve tekrar takmalısınız. Ayrıca, SIM kartında herhangi bir görünür hasar olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun. Android telefonunuzu kapatın ve SIM kartı çıkarın. SIM’i yeniden taktıktan sonra, hatayı düzeltip düzeltmediğini görmek için telefonunuzu bir kez daha yeniden başlatın.

  1. Ağı Manuel Olarak Seçin

Varsayılan olarak, Android cihazınız operatörünüzün ağını otomatik olarak bulacak ve ona bağlanacak şekilde yapılandırılmıştır. ‘Ağda kayıtlı değil’ hatası için mobil ağınıza manuel olarak bağlanmayı deneyebilirsiniz.

  1. Tercih Edilen Ağ Türünü Değiştirin

Bazen bu ağ kayıt hataları, ayarlanan ağ türünün kullanılamadığı bir bölgedeyseniz de meydana gelebilir. Bunu düzeltmek için farklı bir ağ türüne geçmeniz gerekecek.

  • Adım 1: Telefonunuzda Ayarlar uygulamasını açın, Bağlantılar’a gidin ve Mobil Ağlar’a dokunun.
  • Adım 2: LTE/3G/2G’yi (otomatik bağlantı) seçmek için Ağ Modu’nu seçin.
  1. APN Ayarlarını Güncelleyin

Yakın zamanda servis sağlayıcınızı değiştirdiyseniz veya aynı operatörle farklı bir tarifeye geçtiyseniz bu tür hatalar alırsınız. APN (veya Erişim Noktası Adı) ayarlarını manuel olarak güncelleyerek bunları çözmeyi deneyebilirsiniz. Bu ayarları almak için servis sağlayıcınıza başvurmanız gerekir.

  1. Ağ Ayarlarını Sıfırlayın

Ağda Kayıtlı Değil Hatası

‘Kayıtlı olmayan ağ’ hatası devam ederse, ağ ayarlarını sıfırlamanın zamanı gelmiştir. Bu, kayıtlı tüm Wi-Fi ağlarınızı, eşleştirilmiş Bluetooth cihazlarınızı siler ve diğer ağ yapılandırmalarını varsayılan değerlerine geri döndürür.

  • Adım 1: Android telefonlarınızda Ayarlar uygulamasını açın ve Genel yönetim’i seçmek için aşağı kaydırın.
  • Adım 2: Sıfırla’ya dokunun ve aşağıdaki ekrandan Ağ ayarlarını sıfırla’yı seçin.

Oradan, geri yükleme işlemine başlamak için ekrandaki talimatları izleyin. Telefonunuz kilit ekranı PIN’ini girmenizi isteyebilir.

Tamamlandığında, telefonunuzu yeniden başlatın ve bir ağa bağlanıp bağlanamadığını görün.

  1. Telefonunuzun Yazılımını Güncellemeyi Deneyin

Herhangi bir gecikme yaşıyorsanız, Android telefonunuzu güncellemeyi deneyebilirsiniz. Bu tür ağ sorunları ve diğer hatalar, kötü sistem güncellemesi nedeniyle de ortaya çıkabilir. Daha yeni bir yapıya güncellemek sorunu çözecektir.


 

Android telefonlarda yaşanan ağda kayıtlı değil hatasının olası çözüm yöntemlerini sizler için bu rehber yazımızda derledik. Gördüğünüz gibi ağda kayıtlı değil hatasının çözümü için 6 farklı yöntemi sıraladık.

1998 Ankara doğumluyum, uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde web sitesi yöneticiliği yapıyorum. Sizlere ürün incelemeleriyle ve teknoloji haberleriyle güncel, doğru içerikler sunmayı hedefliyorum. Aynı zamanda Donanım Arşivi Forum'da da yöneticilik yapmaktayım.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Zombi kıyameti sevenler için harika bir haber var! Dying Light 2 Reloaded Edition, bu hafta sonu Steam’de ücretsiz olarak oynanabilir olacak. Oyunseverleri zombi parçalamaya...

Oyun Haberleri

Sons of the Forest‘ın 1.0 sürümüyle resmi olarak piyasaya sürülmesi, oyun dünyasında büyük bir heyecana yol açtı. Endnight Games‘in yaptığı muazzam güncelleme, oyunculara oyunun...

Teknoloji Haberleri

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de en çok tercih edilen bilgisayar markası belli oldu. Önceki yıllara göre zirve değişmeyerek Lenovo yine pazar payında çoğunluğu elde etti. En...

Teknoloji Haberleri

Twitch.Tv platformu özellikle son yıllarda büyük bir tartışma konusu oldu. Geçtiğimiz yıllarda da Bit hırsızlığı ile gündeme gelen platformda bazı yayıncılar için tutuklamalar söz...