AMD Gömülü Sistemlerde de Vizyonunu Sürdürüyor

Embedded World etkinliği AMD’nin yeni ortaklıklarına sahne oldu

Geçtiğimiz Şubat ayında Almanya’da düzenlenen, gömülü ve kurumsal sistemlerin tanıtıldığı Embedded World etkinliği, özellikle son dönemde Ryzen ve Radeon ürünleriyle teknoloji dünyasında başarılara imza atan AMD’nin yeni iş ortaklıklarına sahne oldu.

Özellikle Ryzen Embedded V1000 ve EPYC Embedded 3000 işlemcileriyle endüstrinin önde gelen Advantech, Supermicro ve Mentor gibi firmalarıyla yeni ortaklıklar gerçekleştiren AMD, bu ortaklıkları artırma hedefini vurguluyor.

Fuarda özellikle Quixant ve Sapphire gibi iş ortaklarının geliştirdiği ve yüksek kaliteli oyunları 4K çözünürlükte aynı anda 4 ekranda oynatabilen AMD Ryzen Embedded V1000 ile güçlendirilen platform ilgi çekiyor.

(Basın bülteni değerlendirilmiştir.)

 

İstanbul Üniversitesinde Metalurji ve Malzeme Mühendisliği okuyorum. Öğrenimim ile alakası olmasa da çocukluğumdan beri bilgisayara olan ilgim beni bir miktar bu sektöre itti. Bu sektörde aktif olarak 3-4 yıldır çalışıyorum ve birden fazla yayında yazılı ve videolu içerik ürettim. Editörlük haricinde PR sektöründe aktif olarak çalışmalarım bulunmakla beraber Donanım Arşivi'nde Proje Geliştirme ve Editör olarak sizlerleyim.