Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Donanim Arşivi

Teknoloji Haberleri

Amazon Aynı Gün Teslimatta Sepet Alt Limiti Kaldırıldı!

Amazon.com.tr, Prime üyeleri için ücretsiz aynı gün teslimatlarda uygulanan 50 TL’lik minimum sepet tutarı gereksinimini kaldırdı. Türkiye’nin dört bir yanındaki Amazon Prime üyeleri, artık sepet tutarları ne olursa olsun yaşadıkları bölgeye göre aralarında aynı gün, ertesi gün ve iki günde teslimat seçeneklerinin bulunduğu ücretsiz ve hızlı kargo avantajlarından faydalanabiliyor. Prime üyesi olmayan müşteriler aynı gün teslimat hizmetine 12,90 TL karşılığında ulaşabilirken, bu hizmetten aylık sadece 7.90 TL’ye Amazon Prime üyesi olunarak ücretsiz olarak da yararlanılabiliyor.

Bayramda Teslimatlar Devam Ediyor

Prime üyelerine özel, sepet tutarı ne olursa olsun ücretsiz aynı gün teslimat seçeneğinin Ramazan Bayramı süresince de geçerli olacağının altını çizen Amazon.com.tr Ülke Genel Müdürü Richard Marriott,  “Amazon Prime üyeleri için ücretsiz aynı gün teslimatlarda uygulanan 50 TL’lik minimum sepet tutarı gereksinimini ortadan kaldırdığımızı duyurmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Artık Türkiye’nin dört bir yanındaki Amazon Prime üyeleri, sepet miktarı ne olursa olsun aynı gün, ertesi gün ve 2 günde teslimat gibi ücretsiz ve hızlı teslimat seçeneklerimizden yararlanabilecek. Söz konusu teslimat seçeneklerimizi Ramazan Bayramı boyunca da sunmaya devam edeceğiz. Müşterilerimizin istedikleri ürüne, istedikleri zaman erişmenin keyfini çıkarmalarını diliyorum,” dedi.

Amazon Prime üyeleri ayda sadece 7.90 TL’ye, ücretsiz ve hızlı kargo seçeneklerinin yanı sıra Amazon.com.tr’de geçerli kişiye özel indirimlerden de faydalanabiliyor. Bu ayrıcalıklara ek olarak üyeler, Prime Video’da sunulan ve aralarında “Underground Railroad”, “P!NK: All I Know So far”, “Coming 2 America” gibi Amazon Originals içeriklerinin de bulunduğu popüler film ve dizilere sınırsız erişim, Prime Gaming’le birçok popüler oyunda oyun içi ayrıcalıklar, ücretsiz oyunlar ve her ay bir Twitch kanalına ücretsiz abonelik gibi fırsatlar da elde ediyor. Amazon.com.tr, aynı zamanda tüm müşterilerine Prime üyeliğini 30 gün boyunca ücretsiz deneme fırsatı da sunuyor.

Amazon Prime’ın Türkiye’nin 41 ilinde geçerli ücretsiz ve hızlı kargo seçenekleri şu şekilde:

Aynı gün teslimat: İstanbul, Bursa ve Kocaeli’nin belirli ilçelerinde yaşayan Prime üyeleri, seçili Prime logolu ürünlerde geçerli öğlen 12’den önce verdikleri tüm alışverişlerinde, İstanbul için pazar günleri de dahil, aynı gün teslimat ayrıcalığından faydalanabiliyor.

Ertesi gün teslimat: İstanbul, Bursa, Kocaeli, Ankara, İzmir ve diğer 13 şehirde yaşayan Prime üyeleri, seçili Prime logolu ürünlerde teslimatlarını herhangi bir ek ücret olmaksızın ertesi gün adreslerine teslim alabiliyor.

Ekspres (2 günde) teslimat: Aralarında Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Mersin ve Rize’nin bulunduğu 27 şehirdeki Prime üyeleri, 2 günde teslimat hizmetinden yararlanabiliyor.

Amazon.com.tr müşterileri Amazon Prime hizmetlerine aylık 7,90 TL karşılığında sahip olabilirken, amazon.com.tr/prime adresini ziyaret ederek 30 günlük deneme süresinden de faydalanabiliyor.


 

Basın bültenidir.

1998 Ankara doğumlu Mehmet Yılmaz uzun yıllardır Donanım Arşivi'de teknoloji editörlüğü yapmaktadır. Yılmaz, son kullanıcılar için piyasaya çıkan yeni ürünleri ve yine son kullanıcılar tarafından merak edilen ürünleri özgün ve tarafsız olarak değerlendirmekte, incelemektedir. Aynı zamanda Donanım Arşivi'nin forum tarafında yöneticilik yapmaktadır. Basım ve Yayın Teknolojileri bölümünde eğitim hayatına devam eden Yılmaz’ı aşağıda bulunan sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games’in ücretsiz oyun akımı son zamanlarda gerçekten çok büyük bir gündem yaratıyor. Fakat ücretsiz oyun verme işini yine yıllardır yapan Humble Bundle ise...

Rehber

Windows 11 sızıntısı kısa sürede büyük gündem oldu tahmin edebileceğiniz gibi. Haliyle insanlar yeni Windows 11 nasıl kurulur? Windows 11 kurulumu nasıl yapılır? Gibi...

Teknoloji Haberleri

Teknoloji odaklı üretim faaliyetlerini etkisi altına alan küresel çip krizi, dev şirketleri yeni çözümler bulmaya itiyor. Son olarak grafik birimi üreticisi NVIDIA, ticari ömrünü...

Sistem Tavsiyeleri

Günümüzde sistem toplama dendiği zaman akıllara maalesef çok yüksek bütçeler gelebiliyor. Ekran kartı stoklarının azalması, kur fiyatlarının artması falan derken düzgün bir sistem toplamak...