Aliexpress 85 Saniyede Tam 1 Milyar Dolar Satış Yaptı!

Aliexpress 85 Saniyede Tam 1 Milyar Dolar Satış Yaptı!

Çin’in en büyük elektronik alışveriş sitelerinden Aliexpress, 11 Kasım’daki büyük indirimlerde rekor bir satışa imza attı. Saniyeler içinde milyar dolarlık satış yapan internet devi, deyim yerindeyse ortalığı kasıp kavurdu!

Alibaba ve Aliexpress 11.11 İndirimlerinin Kralı Oldu!

Çin’de 11 Kasım tarihinde kutlanan Dünya Bekarlar Günü, son yıllarda büyük bir alışveriş çılgınlığına dönüşmüş durumda. Pek çok firmanın çılgın indirimler yaptığı günde satış rekortmeni bir kez daha Alibaba Group ve Aliexpress oldu. Geçtiğimiz yıl 24 saatte 25.3 milyar dolar satış yapan e-ticaret devi, bu yıl rekorunu katlamayı başardı.

10 Kasım saat 16:00’da (TSİ) başlayan indirimlerin ilk 85 saniyesinde tam 1 milyar dolar satış yapan Alibaba, toplamda 30.7 milyar dolarlık ürün satış gerçekleştirdi. Bu hasılatın yaklaşık üçte birinin indirimlerin ilk saatinde gerçekleştirilmesi ise dikkat çekiyor. Toplam 812 milyon adet siparişte Xiaomi markalı ürünler ile Apple aksesuarlarının ağırlıklı olduğu bildiriliyor. Ayrıca bu tarihte Aliexpress’ten en çok alışveriş yapan ülkeler ise sırasıyla Japonya, ABD, Güney Kore, Avustralya, Almanya, İngiltere, Fransa, İspanya, Yeni Zelanda ve İtalya şeklinde sıralanıyor.

2018 – 11.11 Aliexpress’e Özel GERÇEK İndirimli Ürünler

Son olarak ülkemizdeki önemli alışveriş sitelerinden Trendyol’u da bünyesine katan Alibaba’nın kurucusu ve CEO’su Jack Ma, uzun süredir sürdürdüğü görevinden yılbaşı itibarıyla ayrılacak. Yani milyarder isim giderayak önemli bir satış başarısına daha imza atmış durumda. Yoğun siparişler nedeniyle indirimlerin uzatıldığı 11.11 çılgınlığının ABD’nin büyük Black Friday indirimlerini geçip geçmeyeceğini ise zaman gösterecek.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.