Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Haber

7 Eylül’de Gerçekleşecek Apple Far Out Etkinliğinde Neler Tanıtılacak?

Apple, 7 Eylül’deki ‘Far Out’ etkinliği sırasında birden fazla ürünün üzerindeki örtüyü kaldırması bekleniyor. Çok sayıda yeni ürün lansmanı olması bekleniyor, bu yüzden iki gün sonra tanıtılması beklenen ürünleri gözden geçirelim.

iPhone 14 Serisi

Kullanıcıların çoğu muhtemelen Apple’ın iPhone 14 serisini resmi olarak tanıtmasını merakla bekliyor olacak. Aşağıda listelenen ekran ve diğer teknolojilere sahip toplam dört model tanıtılması bekleniyor:

  • iPhone 14 – 6.1 inç OLED LTPS
  • iPhone 14 Plus(Max) – 6.7 inç OLED LTPS
  • iPhone 14 Pro – 6.1 inç OLED LTPO (daha hızlı yenileme hızı için ProMotion’ı destekleyecektir)
  • iPhone 14 Pro Max – 6,7 inç OLED LTPO (daha hızlı yenileme hızı için ProMotion’ı destekleyecektir)

En son tahminlere göre iPhone 14 ailesi 749 dolardan başlayacak ve bu da onu 799 dolardan başlayan iPhone 13’ten daha ucuz hale getirecek (iPhone 13 mini hariç). Bununla birlikte, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max büyük olasılıkla 50 $’lık bir fiyat artışı görecek, bu nedenle müşterilerin 999 $ ve üzeri ödeme yapmak yerine şimdi 1.049 $’dan başlayıp yükselmeleri gerekecek.

Bazı okuyucular, Apple’ın milyonlarca sadık müşteriden kâr elde etmek için daha fazla yol bulduğunu düşünebilir, ancak küresel enflasyon çeşitli bileşenler için fiyat artışlarına neden olması Apple’a başka seçenek bırakmamışa benziyor. Ayrıca, ‘Pro’ modeller, yalnızca A16 Bionic ile gönderilmesi, daha hızlı, daha verimli LPDDR5 RAM , 48MP ana kamera ve ProMotion paneli gibi dikkate değer yükseltmeler alıyor. Her iki premium modelin de 2 TB’lık varyantlarda sunulabileceğini hatırlatmakta fayda var, tüm bu özellik yükseltmeleri ve daha fazlası, gelecek modellerin fiyat artışı görmesinin temel nedeni olarak görülüyor.

Tasarıma aşina değilseniz, iPhone 14 ve iPhone 14 Max çentiği koruyacak, ancak iPhone 13 ve iPhone 13 mini’de bulunandan daha küçük olacak. İPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’e gelince, söylentilerin ve raporların doruk noktası, bir “hap + delik” kesimine sahip olacaklarını iddia ediyor.

Apple Watch 8 Serisi 

Apple Watch Series 8, aşağıda verilen ‘Pro’ varyantının ayrıntılarıyla birlikte toplam üç versiyona sahip olacak. Etkinlik sırasında normal model ve orijinal Apple Watch SE’nin halefi ile karşılaşacağız. Apple Watch Series 8’in Midnight, Starlight, PRODUCT(RED) ve Silver renklerinde geleceği söyleniyor, ancak gerçek ürün çeşitliliği resmi duyuruda kesinleşecek.

Apple Watch Series 8‘in tasarımı Apple Watch Series 7’den farklı olmayacak ve yeni sensörler de bulunmayacak. Düşük maliyetli SE versiyonuna gelince, Apple’ın üretimden ve diğer maliyetlerden tasarruf etmek için önceki Watch SE için aynı kasayı yeniden kullanması bekleniyor. Bu yaklaşım aynı zamanda giyilebilir ürünlerin fiyatını düşürmeye ve daha geniş bir kitleyi çekmeye yardımcı olacak, ancak Apple Watch Pro’ya zemin hazırlamak için bazı özellikler kaldırılmış durumda.

Apple Watch Pro

Apple, akıllı saat ailesine ilk kez bir ‘Pro’ lakabı tanıtacak ve ilk üyenin Apple Watch Pro olarak adlandırılacağı söylentileri var. Bu giyilebilir cihaz yalnızca Apple Watch Series 8’e kıyasla daha fazla yükseltme ile gelmekle kalmayacak, aynı zamanda biraz daha pahalı bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. İlk olarak, spesifikasyon detaylarına girelim. Tasarımın düz kenarlara sahip olduğu ve 47 mm’ye dönüşen 1,99 inçlik bir ekrana sahip olduğu söyleniyor.

Sağlam kasanın  alüminyumdan daha güçlü olduğu söyleniyor ve ekranın darbeye dayanıklı olduğu söyleniyor. Daha büyük ekran sayesinde, kaputun altına daha büyük bir pil almalıyız. Apple’ın bu premium cihazda 999 dolarlık bir fiyat etiketini nasıl tokatlayacağı göz önüne alındığında, şirket normal Apple Watch Series 8 kadar çok birim göndermeyebilir.

Önceki bir tahmine göre, Apple Watch Pro gönderileri bir milyonu geçmeyebilir , bu çok fazla bir hacim değildir, ancak daha büyük marjlar, söylentilere göre 999 dolarlık perakende satış fiyatı nedeniyle bunu dengeleyebilir.  Ne yazık ki, yeni serinin Apple Watch Series 7’de bulunanla aynı işlemciyle gelmesi ve yaklaşmakta olan hiçbir Apple Watch modelinde yeni sensörler bulunması beklenmiyor.

İkinci Nesil AirPods Pro

İlk nesil AirPods Pro, şuan yaklaşık üç yaşında ve Apple’ın Aktif Gürültü Önleme ve Şeffaflık modunu destekleyen ilk ürün olmuştu. Eylül etkinliği sırasında, ikinci nesil AirPods Pro bazı yeni özellikler ve tasarım iyileştirimeleriyle birlikte tanıtılması bekleniyor.

AirPods Pro 2 için sağlık özelliklerinin gelmesini beklememekle birlikte, Kayıpsız Ses desteği ve çoklu renk seçenekleri gelmesi bekleniyor. Kablosuz kulakiçi kulaklıklara eklenen “gelişmiş bir çip”, kullanıcılara ek özelliklere erişim ve onu kaybetmeniz veya çalınması durumunda Apple’ın “Find My” ağını kullanarak şarj kutusunu arama olanağı ile birlikte gelecek.

İkinci nesil AirPods Pro’yu estetik olarak farklı kılacak bir alan da gövdenin çıkarılması ve güncellenmiş sürümün Samsung Galaxy Buds 2 Pro’ya benzemesi olacak. Ne yazık ki, şarj kutusunun yeniden USB-C gelmesi beklenmiyor. Bunun yanı sıra, geliştirilmiş Aktif Gürültü Önleme ve pil ömründe hafif bir artış olabilir.

Son Apple ‘Far Out’ etkinliğin 7 Eylül Çarşamba günü Türkiye saatiyle 20:00’de gerçekleşmesi ve ürün lansmanı dışında birkaç yazılım güncellemeside sunması bekleniyor.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Özellikle AMD tarafı oyun hediyesi kampanyalarını sıkça düzenliyor. Bunlardan en yenisi ise AMD Radeon RX 7700 XT ve AMD Radeon RX 7800 XT modellerinden...

Oyun Haberleri

Bugün Riot Games ve VALORANT 12 Haziran 2024’te çıkacak olan en yeni haritası Abyss’i duyurdu. Abyss VALORANT’ın sınırları olmayan ilk haritası ve oyuncuları yetenek...

Oyun İndirimleri

Epic Games, her hafta düzenlediği ücretsiz oyun kampanyasıyla oyunseverleri memnun etmeye devam ediyor. Bu hafta, hem hız hem de strateji tutkunları için iki oyun...

Oyun Haberleri

Call of Duty serisinin yeni oyunu Black Ops 6, Xbox Games Showcase etkinliğinde geniş bir tanıtım yaptı ve ardından düzenlenen detaylı bir etkinlikte oyun...