Emtek RTX 3090 Xenon Modeli 410W TDP İle Görüntülendi!

735

Nvidia’nın yeni nesil RTX 3090 model ekran kartı hakkında son günlerde çok fazla bilgi gelmeye devam ediyor. İlk başta ortaya çıkan oyun testlerinde RTX 3080 modeline göre sadece %10 daha güçlü olduğunu görmüştük. Daha sonra çıkan Blender render testindeyse %20 civarlarında daha yüksek performans verdiği görüldü. Şimdiyse tam 410W TDP ile gelen Emtek Xenon RTX 3090 Turbo Jet model ekran kartı duyuruldu!

RTX 3090 Xenon 3 x 8 Pin Güç Girişiyle Geliyor!

Güney Koreli markalardan biri olan Emtek’in yeni RTX 3090 Xenon TurboJet OC modeli sıra dışı tasarımı ve devasa soğutmasıyla birlikte tanıtıldı. 410W değerine varan bir TDP değeriyle tanıtılan bu model üzerindeki renkli ve kristal benzeri parlak tasarımla dikkat çekiyor.  Bildiğiniz gibi RTX 3090 FE model ekran kartında TDP değeri 350W olarak belirlenmişti, bu özel modeldeyse gördüğünüz gibi 60W daha yüksek bit TDP değeri bulunuyor.

Bu ekran kartının 500W değerine varan çok yüksek güç tüketebileceği tahmin ediliyor. Yani zaten yüksek güç tüketimiyle gelen RTX 3080 modelinden çok daha yüksek güç tüketimine sahip olacaktır. Zaten 3 x 8 Pin güç girişi bunu kanıtlar nitelikte. Fakat RTX 3080 ve RTX 3090 modellerinin kıyaslandığı testlere bakacak olursak bu güç tüketimi farkına değecek bir performans farkı görülmüyor.

1998 Ankara doğumlu Mehmet Yılmaz uzun yıllardır Donanım Arşivi'de teknoloji editörlüğü yapmaktadır. Yılmaz, son kullanıcılar için piyasaya çıkan yeni ürünleri ve yine son kullanıcılar tarafından merak edilen ürünleri özgün ve tarafsız olarak değerlendirmekte, incelemektedir. Aynı zamanda Donanım Arşivi'nin forum tarafında yöneticilik yapmaktadır. Basım ve Yayın Teknolojileri bölümünde eğitim hayatına devam eden Yılmaz’ı aşağıda bulunan sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin