Herkesin bildiği gibi Apple, geçtiğimiz ay iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max’ı tanıttı. Fiyatları beklenenden düşük olsa da hala bir telefon için uçuk miktarlar. Apple işte bu nedenlerden dolayı daha düşük ekonomi profilli ülkeler için geçmişte de yaptığı gibi yeni bir model yaratmaya soyundu. Tabii ki şu an resmi bir bilgi olmasa da Apple analisti Ming-Chi Kuo böyle iddia ediyor.

Ming-Chi Kuo, ucuz iPhone modelinin en erken 2020’de geleceğini öngörüyor ve beklentisi eski iPhone SE modelinin çıkış fiyatı olarak belirlendiğini iddia etti. Bu rakamı hatırlayacak olursak $399’dı. Bunu Türk lirasına çevirdiğimizde ise fiyatı bugünkü kura göre yaklaşık 2300 TL civarına denk geliyor fakat bunun üzerine koca bir vergi ordusunun bineceğini de hesaba katarsak fiyatı bir miktar artabilir.

Özellikleri de net bir şekilde bilinmiyor fakat yine öngörüler 2017’nin iPhone 8’inin özelliklerini taşıyacağı fakat tabii ki birkaç yeni dahili özelliklerin eklenebileceği söyleniyor.

iPhone 8 şu anda $449 civarına satılıyor. Türkiye’de ise ₺4500 aralığında. Bu da demek oluyor ki iPhone SE 2 ₺4500 civarından daha az fiyata satılabilir.

Çocukluğundan beri yazarlığa ilgisi olan Tunay Kır, şu anda aktif eğitim hayatına Boğaziçi Üniversitesinde devam ediyor. Politika, tarih ve oyun aşığı. Çocukların daha iyi bir dünyada yaşaması için elinden geleni yapmaya çalışıyor.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin