Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Gaming

Android İçin En İyi 5 Yarış Oyunu -2022-

Bu makalemizde sizlerin telefon/tabletlerinizde keyifle oynayacağınız en iyi 5 yarış oyununu derledik. Listeyi hazırlarken grafik kalitesi, güncellenme sıklığı, oynanış gibi faktörleri göz önünde bulundurduk. Bu listede sayacağımız çoğu yapım donanımı orta-üst cihazlara hitap etmektedir.

 

1. GRID Autosport

Listemizin ilk sırasında ve listemizin tek ücretli oyunu var. Codemaster’ın meşhur yarış oyunu serisi GRID’in popüler sürümü Autosport’un Android/iOS portu ile karşınızdayız. Listenin ilk sırasına koyma nedenimiz ise grafiği ve sürüş fiziğinin gerçekçiliğidir. Donanım olarak en az Qualcomm Snapdragon 665 gibi SoC’lar gerekir. Tür olarak ise Simcade denilebilir.

2. Asphalt 9: Legends

Listemizin ikinci sırasında ise Fransız oyun geliştiricisi Gameloft’un meşhur oyun serisi Asphalt’ın son oyunu yer almakta. Kendisi bir arcade yarış oyunudur. İkinci sıraya koymamızın nedeni ise oyunun grafiği, düşük sistem gereksinimleri ve sık güncellenmesidir.

 

3. Racing Master

Listemizin üçüncü sırasında yine bir Codemaster yapımı bulunuyor. Firmanın ilk ve tek arcade yarış oyunudur. Grafiği, oynanışı ve yeni bir yapım olmasından kaynaklı listemizin üçüncü sırasındadır.

 

4.Real Racing Next

Listemizin dördüncü sırasında EA’nın meşhur mobil yarış oyunu serisi Real Racing’in son oyunu Real Racing Next bulunmakta. Grafiği ve güncellenme sıklığı açısından listemizin dördüncü sırasındadır. Arcade bir yarış oyunudur.

 

5. Real Racing 3

Listemizin son sırasında bir efsane haline gelen Real Racing 3 var. Güncelleme ve düşük donanım gereksinimlerinden ötürü son sıradadır. Arcade bir yarış oyunudur.

Semih Boran, 2005 senesinde Ankara Yenimahalle'de doğmuştur. PC, Telefon, Tablet, Oyun konsolu, gömülü sistemler, yazılım gibi kategorilerde rehber, makale ve haber yazıları yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Rehber

Instagram’da takip isteği göndermek birçok hesaba erişmek için gerekli adımlardan bir tanesidir. Sosyal medya kullanan birçok kullanıcı bilgilerinin güvenliği ve daha kişisel bir alana...

Sistem Gereksinimleri

Sizlerle uzunca bir süredir paylaştığımız oyun sistem gereksinimleri serimize Senua’s Saga: Hellblade 2 sistem gereksinimleriyle birlikte devam ediyoruz. Çoğu kullanıcı istediği oyunu bilgisayarına indirmeden...

Oyun Haberleri

Oyun dünyasında heyecan verici gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Call of Duty serisinin yeni oyunu Black Ops 6‘nın çıkış tarihi ve Xbox Game Pass ile...

Sinema Haberleri

Cem Yılmaz hayranlarını sevince boğan müjdeli haber geldi: GORA 4 GORA çekimleri başladı! Tam 20 yıl önce vizyona giren ve Türk sinema tarihinde unutulmaz...