TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali; Ocak 2017 tarihinde hayata geçen ve Türkiye’nin millî teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini temel hedefi olarak benimseyen Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, Türkiye’nin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle düzenleniyor. 

Teknofest Ziyaretçi Sayısı

“Dünyanın en büyük havacılık festivali” haline gelen 2019 yılı Teknofest Teknoloji festivali Bu yıl ikincisi düzenlenerek 1 milyon 720 bin ziyaretçiyle adını rekorlar kitabına yazdırdı.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, bilim ve teknoloji festivallerine gelenlerin önce çekingen davrandıklarını belirterek, “Daha sonra bilim fuarlarına proje yapmaya geliyor, olimpiyat yarışmalarına katılıyorlar. Elektrikli araç, insansız hava aracı yarışmalarına geliyorlar. Bunun çarpan etkisinin çok kısa zamanda artacağına inanıyorum.” dedi.

Bu rakamlar gösteriyor’ki ülkemizin teknoloji alanına olan merak ve ilgisini ortaya koymakta. Bu sayının ve bununla beraber icraat’inde artması tek temellimizdir.