1800 TL Bütçe İle Oyun Odaklı Sistem Toplama Rehberi

1800 TL Bütçe İle Oyun Odaklı Sistem Toplama Rehberi

Uzun süredir takipçilerimiz tarafından sabırsızlıkla beklenen 1300TL’ye sistem toplama rehberimizin güncel donanımlarla ve uygun fiyatla yenilenmiş hali karşınızda, bir önceki rehberimiz oldukça uygun fiyatıyla kullanıcılar tarafından yoğun derecede ilgi gördü ama yeni sistemimizde maalesef değişen dolar kuru yüzünden bu fiyat artış göstererek 1800 TL oluyor.

KASA

Öncelikle sistemimizin gövdesini oluşturacak olan kasamıza bir göz gezdirelim, kasamız Power Boost’un VK-G1010B model koduna sahip oyuncu kasası, siyah tonlarının hakim olduğu kasamızda kırmızı ledli fanlara yer verilmiş, kablolama desteği sunan kasamızın içerisi ise oldukça ferah tutularak hem soğutma konusunda bir artı kazandırılmış hem de montaj konusunda kullanıcıya rahatlık sunulmuş ayrıca yan kapağı komple şeffaf yaparak görselliği de önem verildiği gösterilmiş.

GÜÇ KAYNAĞI

Sistemimize çalışması için gereken gücü sağlayacak olan güç kaynağımız ise Power Boost’un 12 Volt kanallarından toplam 26 Amperlik bir güç sağlayan ve toplam 500 wattlık bir güç sağlayan modeli olan BST-ATX500A oluyor.

ANAKART

Sistemimizin bel kemiği olan parçamıza yani anakartımıza bakalım, anakart tercihi olarak Msi’ın M-ATX bir anakartı olan H110M PRO-VD modelini tercih ettik, bu anakart bize fiyatına göre oldukça iyi bir performans sunarak barındırdığı ek özellikler ile de sistemimizde yer alıyor, örneğin Audio Boost teknolojisi ile daha yüksek ve temiz bir ses, barındırdığı yüksek kalite bileşenler ile kullanıcısına daha uzun ömürlü bir kullanım sunuyor.

Teknik Detaylar

Yongaseti: Intel® H110 Chipset
Max CPU Desteği: Intel i7
Maksimum Bellek: 32 GB DDR4 2133 MHZ
Ram Slotları: 2 DIMM Dual Channel
Ethernet: Gigabit LAN
USB 3.1 Portları(Ön): 2 Adet(Gen1)
USB 3.1 Portları(Arka): 2 Adet(Gen1)
SATAIII: 4 Adet

İŞLEMCİ

Sistemimizin beyni, yani işlemcisi ise Intel’in 3.50 GHZ hızında çalışan ve 2 çekirdek 4 izlek barındıran yeni nesil işlemcisi Pentium G4560’ı oluyor, bu işlemci fiyatına göre kullanıcısına sunduğu performans ile oldukça başarılı işlere imza atarak sistemimizde yer alıyor, ayrıca bu işlemcinin performansı Intel’in bir önceki nesil işlemcilerden olan i3-6100’le benzerlik gösteriyor.

Teknik Detaylar

Çekirdek Sayısı: 2
İş Parçacığı Sayısı: 4
Litografi: 14NM Üretim
İşlemci Temel Frekansı: 3.50 GHz
Önbellek: 3 MB
TDP: 54W
Dahili Gpu: Intel Hd Graphics 610

EKRAN KARTI

Ekran kartı tercihi olarak Msı’ın tek fanlı ve ekonomik bir modeli olan NVIDIA GTX 1050 Ti ekran kartını tercih ettik, bu ekran kartı oldukça küçük boyutlarda olmasına rağmen serin çalışarak yüksek bir verimlilik ve oldukça başarılı bir performans sunarak sistemimizde yer alıyor.

Teknik Detaylar

NVIDIA CUDA® Çekirdekleri: 768
Standart Saat Hızı: 1341 MHZ
Artırılmış Saat Hızı: 1455 MHZ
Bellek Hızı: 7008 MHZ
Bellek Konfigürasyonu: 4 GB GDDR5
Bellek Bant Genişliği: 128-Bit

RAMSistemimizin bellek tarafına geldiğimizde ise tercihimiz Corsair’ın 8GB DDR4 belleği oldu, bu bellek uygun fiyatlara verdiği performansı ve uygun gecikme değerleri ile sistemimizde yer alıyor.

Teknik Detaylar

Hız: 2133 MHZ
Gecikme Değerleri: 15-15-15-36
Voltaj: 1.2V

DEPOLAMA

Sistemizin depolama kısmını Western Digital’in Blue serisine ait 1 TB kapasite, 64 MB Cache ve 7200 RPM hızında dönen sabit diskine emanet ediyoruz.