Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Netflix Türkiye
Netflix Türkiye

Sinema Haberleri

Netflix Projeleri Konusunda Daha Seçici Olabilir

Son yıllarda dijital içerik platformlarının sayısı büyük ölçüde arttı. Ancak her ne kadar yeni platformlar doğmaya devam etsede, şuan için dünyanın en çok aboneye sahip dijital içerik platformu şüphesiz ki Netflix. Ancak platform dijital içerik platformlarının sayısının artması nedeniyle kan kaybetmeye başladı.

Geçtiğimiz ay Netflix‘e reklamlı abonelik sistemi geleceği ve şifre paylaşımının tarih olacağı iddia edilmişti. Evet ikisi de zamanla gerçeğe dönüşmeye başladı. Şifre paylaşım özelliğini engellemeye başlayan Netflix, reklamlı abonelik sistemi üzerinde çalıştıklarını geçtiğimiz haftalarda resmen açıkladı.

Fakat şirket değişime açık olduğunu belirtmişti. Şirketin içerisinde girdiği değişim sürecinden ise içeriklerde etkilenecek. Evet Netflix, eskisi kadar çok proje yapmayacak. Yaptığı projelerde ise oldukça seçici davranmaya başlayabilir.

Netflix’te ki Değişim İçerikleri Etkileyecek

Oscar ödüllü film yapımcısı Jane Campion, geçtiğimiz günlerde BBC ile ropörtaj gerçekleştirdi. Bu ropörtaj sırasında konuşan yönetmen, en son filmi olan The Power of the Dog‘un Netflix‘in desteği olmadan “yapılamayacağını” belirtti.

Netflix bana 30 milyon dolar kadarını teklif etmedi, ancak bu teklif iyi olurdu. Yakın bir şey teklif ettiler ve hayır, film onlarsız yapılamaz çünkü biz onu piyasaya sürdük ve ilgilenen birkaç farklı insan vardı. Ancak bunun maliyetini hesaplamıştık ve buna yaklaşmaya istekli olan tek kişi Netflix‘ti.

Jane Campion, Netflix‘in yaşadığı abone kayıplarından dolayı şirketin projelerde kısıtlamaya gidebileceğini ve daha az kaliteli proje yapabileceğini söyledi. Beklenmedik bir durum değil. Çünkü Netflix artık eskiden olduğu kadar çok proje duyurmuyor.

Kaynak; BBC

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Özellikle AMD tarafı oyun hediyesi kampanyalarını sıkça düzenliyor. Bunlardan en yenisi ise AMD Radeon RX 7700 XT ve AMD Radeon RX 7800 XT modellerinden...

Oyun İndirimleri

Epic Games, her hafta düzenlediği ücretsiz oyun kampanyasıyla oyunseverleri memnun etmeye devam ediyor. Bu hafta, hem hız hem de strateji tutkunları için iki oyun...

Oyun Haberleri

Electronic Arts ve BioWare, merakla beklenen yepyeni tek oyunculu fantezi RPG deneyimi Dragon Age: The Veilguard’ın ilk anlarından oluşan oynanışa dair bir ilk gösterim yaptı....

Oyun Haberleri

Microsoft, Xbox Game Pass Ultimate ve Xbox Game Pass Core üyelerine özel bir hafta sonu kampanyası olan Ücretsiz Oyun Günleri’ni duyurdu. Bu kampanya, oyunculara...