Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Netflix Ne Kadar İnternet Harcar?
Netflix Ne Kadar İnternet Harcar?

Rehber

Netflix Ne Kadar İnternet Harcar?

Netflix platformu hem dünyada hem ülkemizdeki en popüler yayın hizmetlerinden biri diyebiliriz. Haliyle Netflix’i kullanan çok sayıda insan var. Bu insanlar Netflix Ne Kadar İnternet Harcar? ve Netflix kaç GB internet harcar? gibi sorular soruyor. Netflix’in internet kullanımı ise izlediğiniz filmin kalitesine, kullandığınız pakete göre değişkenlik gösterecektir. Bugünkü yazımızda ortalama değerleri sizlere sunuyor olacağız.

Netflix İnternet Yer mi?

Netflix internet yer mi? Bu soru yine merak edilen sorulardan biri, cevabı ise oldukça basit diyebiliriz. Evet Netflix verileri internet üzerinden çeker, mobil bir hat kullanıyorsanız ciddi veri kullanımlarına yol açabilir. Kotalı internet kullananlar için yüksek kalite Netflix kotanızın çok kolay aşılabileceği anlamına geliyor. Fakat bazı operatörler Netflix için özel kampanya ya da paket sunuyor olabilir, bunları değerlendirebilirsiniz.

Netflix’te 1 Film Kaç GB İnternet Harcar?

Netflix Ne Kadar İnternet Harcar?

1 film kaç GB internet yer sorusuna kesin bir cevap vermek zor, çünkü bazı filmler 1 saat civarlarında olurken bazı filmler ise 3 saate kadar uzayabilmekte. Fakat Netflix’in saat başına ne kadar internet kullandığı genel olarak bilinen bir şey olduğu için sizlere farklı senaryoları anlatıyor olacağız. Sizin kullanım senaryonuza en uygun olan olasılığı değerlendirerek Netflix ne kadar internet yer? Sorusuna cevap bulabilirsiniz.

  • En Düşük Kalite: Saatte 300 MB~
  • Orta Kalite: Saatte 700 MB~
  • HD 720P: Saatte 1 GB~
  • Full HD 1080P: Saatte 3 GB~
  • UHD 4K: Saatte 7 GB~

Gördüğünüz gibi Netflix’in kalite seçeneğine göre farklı internet tüketim değerleri bulunuyor. Bu değerlerden yola çıkarak 1080P çözünürlükteki ortalama bir filmin 4 GB civarlarında bir veri kullanacağı söyleyebiliriz. Fakat başlarda da söylediğimiz gibi bu durum değişken olduğu için bu değerler sadece tahminidir.


Bugünkü rehberimizde Netflix ne kadar internet yer? Netflix 1 film kaç GB internet harcar? ve Netflix Ne Kadar İnternet Harcar? Gibi sizler tarafından çokça merak edilen sorulara yanıtlar bulduk. Birden fazla olasılık olduğu için bu olasılıkları en açık şekilde listeledik.

Youtube Videoları Ne Kadar İnternet Harcar Rehberimiz

1998 Ankara doğumluyum, uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde web sitesi yöneticiliği yapıyorum. Sizlere ürün incelemeleriyle ve teknoloji haberleriyle güncel, doğru içerikler sunmayı hedefliyorum. Aynı zamanda Donanım Arşivi Forum'da da yöneticilik yapmaktayım.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Sistem Gereksinimleri

Sizlerle uzunca bir süredir paylaştığımız oyun sistem gereksinimleri serimize Senua’s Saga: Hellblade 2 sistem gereksinimleriyle birlikte devam ediyoruz. Çoğu kullanıcı istediği oyunu bilgisayarına indirmeden...

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...

Sinema Haberleri

Cem Yılmaz hayranlarını sevince boğan müjdeli haber geldi: GORA 4 GORA çekimleri başladı! Tam 20 yıl önce vizyona giren ve Türk sinema tarihinde unutulmaz...

Sinema Haberleri

Ülkemizde en çok aboneye sahip dijital içerik platformu unvanına sahip Netflix, yeni yerli yapımlar ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Netflix yerli yapımlar konusunda kalitesini...