Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

Marvel Çizgi Romanları MCU’dan Önde Olacak

Çizgi roman denilince neredeyse herkesin aklına ilk olarak Marvel ve DC gelir. Ancak bu iki ezeli rakip firma son yıllarda rekabetini beyazperdeye ve dizilere taşıdı. Bu durum her ne kadar izleyicinin yararına oluyor olsa da bu tarafta maalesef ki Marvel ezici bir üstünlük kurmuş durumda.

Sinema ve TV yapımları sayesinde karşımıza çıkan Marvel Sinematik Evreni gün geçtikçe genişlemeye, yeni yapımlarla karşımıza çıkmaya ve yeni karakterleri tanıtmaya devam ediyor. Marvel Studios, yeni fazlar ile beraber izleyeceğimiz yapımların çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Ancak bu yapımların esinlendiği, karakterlerin yaratıldığı ve hikayelerin kurgulandığı devasa bir çizgi roman evreni bulunuyor.

Marvel Comics Her Zaman Sinematik Evrenden Önde Olacak

New York Comic Con paneli sırasında hayranları ve okurlarıyla bir araya gelen Marvel Comics Baş Editörü C.B. Cebulski ve yönetici editör Nick Lowe yeni çizgi roman projeleri hakkında açıklamalarda bulundu. Günümüzde bu yapımlar çok göz önünde olmasada, Marvel Sinematik Evreni bu yapımlara bağlı.

İkili Disney ve Marvel Studios ortaklığında geliştirilen filmlerin ve dizilerin üzerlerinde etki yaratıp yaratmadığı sorusuna oldukça ilginç cevap ve iddiali cevap verdi.

Marvel’a her zaman bir beden gözüyle baktık. Çizgi romanlar ise bu bedenin kan pompalayan kalbidir.

Marvel Comics Baş Editörü C.B. Cebulski, sinematik evrende izleyiciyle buluşan yapımlar ile çizgi romanlar arasında zaman farkı olacağını ifade etti. Düşünülen ve planlanan zaman farkı 10 yıl. Yani, bizim yakın gelecekte izleyeceğimiz Avengers: Secret Wars, Thunderbolts, Secret Invasion ve Daredevil: Born Again gibi yapımlar bundan en az 10 yıl önce çizgi roman okurlarıyla buluştu. Bu yaklaşımın hem izleyiciyle buluşan yapımların kolay anlaşılabilmesi hemde yapımların ekran adaptasyonununı kolaylaştıracağını dile getirdiler.

Kaynak; CBR

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, bu hafta oyun severlere heyecan verici bir fırsat sunuyor! Ünlü oyun dağıtım platformu, The Big Con ve Town of Salem 2 gibi...

Teknoloji Haberleri

WhatsApp, kullanıcı deneyimini geliştirmeye yönelik adımlar atmaya devam ediyor. En son güncelleme ile birlikte, sohbet filtreleme özelliği platforma eklenmiş durumda. Bu yeni özellik, kullanıcıların...

Telefon Haberleri

Huawei, yeni amiral gemisi Huawei Pura 70 Ultra’yı tanıttı. Yeni Vane Design tasarım diliyle gelen telefonun özelliklerine bir göz atalım. Huawei Pura 70 Ultra...

Teknoloji Haberleri

HP, oyuncular için yeni bir bütçe dostu monitör olan HP Omen D27qs’i tanıttı. Uygun fiyatına rağmen iyi özellikler sunan monitörün detaylarına bir göz atalım....