Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

HBO Max’in İsmi Değişiyor

2020 yılında yayın hayatına başlayan HBO Max, dünyanın en popüler dijital içerik platformlarından bir tanesi. Platformun içerisinde Warner Bros., HBO, DCCartoon Network ve Adult Swim içeriklerinin yer alması birçok kullanıcı tarafından tercih edilme sebebi olmuştu. Platforma özel olarak prodüksiyonu yapılan birçok içerik bulunuyor.

Bu özel içeriklerin büyük çoğunluğu kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmiş olsalarda aslında işler dışarıdan görüldüğü gibi değilmiş. Warner Bros. ve Discovery‘nin birleşmesinin ardından HBO Max‘in ve Discovery Plus‘ın tek çatı altında birleştirileceği geçtiğimiz aylarda resmi olarak açıklanmıştı.

HBO Takısı Atılacak ve Max Olarak Devam Edilecek

HBO Max‘in ve Discovery Plus‘ın tek çatı altında birleşeceği yeni platformun adı geçtiğimiz aylarda birçok güvenilir kaynak tarafından sızdırılmıştı. Sızıntılar ve söylentiler yine yanılmadı. Warner Bros. Discovery, yeni bir platform kurmak yerine HBO Max‘in “HBO” takısını atmayı ve Discovery Plus içeriklerini dahil etmeyi tercih edecek.

Uygulanacak isim değişikliğinin en temel nedeni HBO Max isminin kullanıcılarda yalnızca HBO içeriklerinin bulunduğu algısı yaratması. Şirket, gerçekleştireceği isim değişikliği sayesinde oluşan bu algıyı kırmayı ve mevcut abonelerini kaybetmeden yeni aboneler kazanmayı amaçlayacak.

Warner Bros., HBO, DCCartoon Network ve Adult Swim gibi şirketlerin içerikleri Max adını alacak olan platformda yer almaya devam edecek. Son olarak, Max‘in ülkemizde ne zaman resmi olarak yayın hayatına başlayacağı ise hala daha resmi olarak açıklanmadı.

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

The Witcher serisinin dördüncü oyunu, heyecan verici bir gelişmeyle geri dönüyor. Oyun direktörü Sebastian Kalemb‘in açıklamalarına göre, Geralt of Rivia‘nın serideki rolü hala belirsizliğini...

Oyun Haberleri

Rockstar Games, uzun süredir beklenen Grand Theft Auto serisinin yeni oyunu GTA 6 için heyecan verici bir adım atıyor. 5 Aralık TSİ 17:00’de yayınlanacak...

Oyun Haberleri

Birçok oyunseverin heyecanla beklediği Grand Theft Auto VI‘nın ilk fragmanı, 5 Aralık Salı günü TSİ 17:00’da resmi olarak tanıtılacakken beklenmedik bir şekilde saatler önce...

Oyun Haberleri

Rockstar Games, uzun bir bekleyişin ardından sonunda Grand Theft Auto 6‘yı duyurdu. Sızıntılar nedeniyle duyuru hızlandırılsa da, heyecanlı hayranlar için fragmanın yayınlanması büyük bir...