Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

HBO Max’in İsmi Değişiyor

2020 yılında yayın hayatına başlayan HBO Max, dünyanın en popüler dijital içerik platformlarından bir tanesi. Platformun içerisinde Warner Bros., HBO, DCCartoon Network ve Adult Swim içeriklerinin yer alması birçok kullanıcı tarafından tercih edilme sebebi olmuştu. Platforma özel olarak prodüksiyonu yapılan birçok içerik bulunuyor.

Bu özel içeriklerin büyük çoğunluğu kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmiş olsalarda aslında işler dışarıdan görüldüğü gibi değilmiş. Warner Bros. ve Discovery‘nin birleşmesinin ardından HBO Max‘in ve Discovery Plus‘ın tek çatı altında birleştirileceği geçtiğimiz aylarda resmi olarak açıklanmıştı.

HBO Takısı Atılacak ve Max Olarak Devam Edilecek

HBO Max‘in ve Discovery Plus‘ın tek çatı altında birleşeceği yeni platformun adı geçtiğimiz aylarda birçok güvenilir kaynak tarafından sızdırılmıştı. Sızıntılar ve söylentiler yine yanılmadı. Warner Bros. Discovery, yeni bir platform kurmak yerine HBO Max‘in “HBO” takısını atmayı ve Discovery Plus içeriklerini dahil etmeyi tercih edecek.

Uygulanacak isim değişikliğinin en temel nedeni HBO Max isminin kullanıcılarda yalnızca HBO içeriklerinin bulunduğu algısı yaratması. Şirket, gerçekleştireceği isim değişikliği sayesinde oluşan bu algıyı kırmayı ve mevcut abonelerini kaybetmeden yeni aboneler kazanmayı amaçlayacak.

Warner Bros., HBO, DCCartoon Network ve Adult Swim gibi şirketlerin içerikleri Max adını alacak olan platformda yer almaya devam edecek. Son olarak, Max‘in ülkemizde ne zaman resmi olarak yayın hayatına başlayacağı ise hala daha resmi olarak açıklanmadı.

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

FromSoftware’in büyük ilgi gören oyunu Elden Ring, oyunculara yeni ve heyecan verici bir genişleme paketi sunmak üzere hazırlanıyor: Shadow of the Erdtree. Bu DLC,...

Sinema Haberleri

Son dönemde Cartoon Network‘ün izleyiciyle buluşturduğu yeni, kalitesiz yapımlar varolan izleyici kitlesinin ayrılmasına ve kanalın eski popülerliğini kaybederek kan kaybetmesin yol açtı. Hal böyle...

Telefon Haberleri

Samsung’un 10 Temmuz tarihli Unpacked etkinliğinde tanıtacağı yeni nesil katlanabilir telefonlardan biri olan Galaxy Z Flip 6’nın tüm özellikleri internete sızdırıldı. İşte cihaz hakkındaki...

Oyun Haberleri

Xbox Game Pass, Haziran ayının geri kalanında oyunseverlere yeni ve heyecan verici bir dizi deneyim sunmaya hazırlanıyor. İlk dalgada gelen oyunların ardından, ayın sonuna...