Neler Yeni

Sağlık, Hız ve Isınma Sorunu - Toshiba OCZ RC500 M2 SSD

Whattyu

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
-Kronik Sorunlu Olup Olmadığı Kesinliğe Kavuşmamıştır-

Arkadaşlar bugün Toshiba OCZ RC500 500GB M2 SSD'deki hızlı düşen sağlık ile ilgili konu açmıştım. Şimdi bir de okuma/yazma hızını test ettim ve yazma hızının vaat edilen 1600mb'nın çok altında olduğunu farkettim. Bu SSD'nin kronik sorunlu olup olmadığına emin değilim ancak benimkinin sorunlu olduğu bariz belli. Vatan Bilgisayar'dan almıştım. Garantiye yollayacağım.
SSD yeni olduğu için kronik sorunlu ve bilinmiyor olabilir. Eğer forumda başka kullananlar varsa sağlık ve okuma/yazma değerlerini paylaşırsa sevinirim. Ben ekran görüntülerini aşağıya bırakıyorum.

Edit: Firmware 12.7 sürümüne geçilmiş olup, sorun devam etmektedir.

Alıntıyı görüntüle

Benzer sorunları yaşayan diğer kullanıcılar;

TOSHIBA OCZ 500GB RC500'ün 2 haftada sağlığı %97'ye düştü

Toshiba OCZ RC500 düşük yazma hızı sorunu

Vaadedilen hız değerlerini sağlayamama sorunu

Sağlık, ısınma ve hız sorunu
Büyük ihtimal ekrankartı ssd nin üstünde kaldığından dolayı fazla ısınıp hızlı sağlık düşüşüne sebep oluyor

FreakyXd

80+ Silver
Adam akıllı ssd kalmamış piyasada anlaşılan ?

Smith & Wesson

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
926
İsim
Burak küçüksubaşı
değerler gayet iyi ama biraz ısınıyor oda ekran kartının üstünde kaldığı için olabilir

Leonidax

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
784
İsim
Batuhanefe Özer
İlgilendiği Kategoriler
Anime
CrystalDiskMark'da yazma testi yaparkenki sıcaklığı önemli hocam.
100 saatlik bir çalışma süresinde de sağlık sorunu olup olmadığını anlamamız ne yazıkki mümkün değil.
aa çok şükür babama dedim tamirciye götürelim pcyi kendine restart atıyor diye şimdi tamircide garantiye verin der babamda mecbur verir adam çünkü bana inanmıyor allahtan tamirciye gönderiyoruz yoksa babam hayatta göndermez garantiye ben şanslıyım artık sizin durumlar nasıl düzeltebildinizmi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Adam akıllı SSD kalmamış piyasada anlaşılan ?
yok kanka bizim ssd tam intel soğutucusu stok fanı tam onla ekran kartının arasında kalıyor ondan ısınıyor

crazyboy40

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,554
İsim
Samet Kaya

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,153
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto

Arkadaşlar bugün Toshiba OCZ RC500 500GB M2 SSD'deki hızlı düşen sağlık ile ilgili konu açmıştım. Şimdi bir de okuma/yazma hızını test ettim ve yazma hızının vaat edilen 1600mb'nın çok altında olduğunu farkettim. Bu SSD'nin kronik sorunlu olup olmadığına emin değilim ancak benimkinin sorunlu olduğu bariz belli. Vatan Bilgisayar'dan almıştım. Garantiye yollayacağım.
SSD yeni olduğu için kronik sorunlu ve bilinmiyor olabilir. Eğer forumda başka kullananlar varsa sağlık ve okuma/yazma değerlerini paylaşırsa sevinirim. Ben ekran görüntülerini aşağıya bırakıyorum.

Alıntıyı görüntüle

bende de bu şekilde sanırım sorunlu, ama o hız düşmesi ısıdan kaynaklı sistemi kapat 5 dakika bekle sonra testi yap normal değerler çıkıyor

FreakyXd

80+ Silver
aa çok şükür babama dedim tamirciye götürelim pcyi kendine restart atıyor diye şimdi tamircide garantiye verin der babamda mecbur verir adam çünkü bana inanmıyor allahtan tamirciye gönderiyoruz yoksa babam hayatta göndermez garantiye ben şanslıyım artık sizin durumlar nasıl düzeltebildinizmi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

yok kanka bizim SSD tam intel soğutucusu stok fanı tam onla ekran kartının arasında kalıyor ondan ısınıyor
değiştir o zaman :D stok fanı

Leonidax

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
784
İsim
Batuhanefe Özer
İlgilendiği Kategoriler
Anime
n
değiştir o zaman :D stok fanı
neden değiştireyim kanka ben csgo oynarken fpsyi 70e sabitledim işlemci sıcaklığım max 65 ekran kartı max 60 sıcaklık olarak ona rağmen restart attı pc

Leonidax

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
784
İsim
Batuhanefe Özer
İlgilendiği Kategoriler
Anime
Yaklaşık 1 aydır PC'ye bakmıyorum kanka. İstanbul'a dönünce bir bakarım. Eğer öyle bir sorun olursa garantiye gönderirim affetmem.
anlatamadim babama tamirci dayi bile diyor orada garantiye goturun diye babam diyor bilgisayar kaldirmiyordur diyor cagoyu bende diyorum bu bilgisayarin kaldiramayacagi oyun yk diyorum babamda demekki varmis diyor bana bi akil ver ya bu pcyle napicam

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Toshiba'nın hangi SSD'sinde sorun yok ki?

samet4747

80+ Platinum

Alıntıyı görüntüle

bende yaşıyorum bu sorunu

bqrr0595

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
997
İsim
Buğra
450 liraya ssd almısım 6 ayda %2 sağlığı gitmiş bu hızla giderse tahminen 288 ay daha gider oda 20 sene felan ediyor heralde çokta şaapmamak lazım çokta kafaya takmamak lazım bu kadar ufak detayları okuma yazmada sıkıntı yoksa aynen devam
ERT8Ab6WoAE-5fN.jpg

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,805
Üyeler
141,191
Son üye
ntrch
Top Bottom