Alienware AW768 Klavye İncelemesi

Bugün, Dell‘in alt markası olan Alienware‘in üretmiş olduğu AW768 model numaralı klavyenin detaylı incelemesini yapacağım. 550-750 lira bandında bulabileceğiniz bu ürün adeta mekanik isteyip de ses çıkarmayan, mantar klavye rahatlığında klavye isteyenler için tasarlanmış bir ürün. Alienware AW768 klavyenin 50 milyon tıklama ömrü sunan, 16.8 milyon RGB’li Kailh brown switchleri bulunmakta. 45 gramlık basınç ile aktive olan bu brown switchler, özellikle first person shooter oyunları için ideal. Detaylı bilgi için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.
Alienware AW768'in Kutusu
Alienware AW768’in Kutusunun Ön Tasarımı
Alienware AW768 klavyenin ön kapak tasarımı gördüğünüz üzere çok sade ve şık. Kutunun üzerinde farklı renklere programlanabilir 13 alanını belirtmek üzere klavyenin belirlenmiş olan 13 alanını da farklı renkler ile görselleştirmişler. Klavyenin alt tarafında gözüken gökkuşağı efekti ile gelen alt ışık barı da göze çarpan bir diğer detay. Ayrıca klavye görselinin alt tarafında bulunan Alienware yazısının fontu ve yanındaki Alienware’in klasikleşmiş logosu çok şık duruyor. Bu sade kutu tasarımı ile benim gönlümü kazandı doğrusu.
Alienware AW768’in Kutusunun Üst Tasarımı
Alienware AW768‘in kutusunun üst tasarımı da kutunun diğer kısımları gibi çok sade. Tam ortaya, ”Alienware Pro Gaming Keyboard” ibaresini yerleştirip sağ üst kısma ise model numarası olan AW768‘i yerleştirmişler. Kutunun diğer kısımları gibi beyaz bir arkaplana sahip olan üst kısmı bundan ibaret.
Alienware AW768’in Kutusunun Alt Tasarımı

Alienware AW768’in kutusunun alt tasarımı ise gördüğünüz şekilde. Sol kısmında yine ”Alienware Pro Gaming Keyboard” yazısı bulunmakta. Ortada ise ”Lütfen geri dönüşüme atın.” diye bir ibare, Çin’de yapıldığına dair bir bilgi ve garanti işlemleri için verilen bir link bulunmakta. Kutunun en sağında ise ürünün barkodu bulunmakta.

Alienware AW768’in Kutusunun Yan Tasarımı

Alienware AW768‘in kutusunun yan tasarımı ise gördüğünüz şekilde. 16.8M RGB aydınlatmaya sahip olduğu, 50 milyon tıklama ömrünün bulunduğu, 45 gramlık basınç ile tuşların aktif olduğu, Actuation distance‘ın (tuşun aktif olma mesafesi) 2 milimetre olduğu, ve 1000 Hz okuma hızının olduğu (bu klavyenin 1 milisaniye olduğu anlamına geliyor) yazmakta. Bu bilgileri ayrıntılı olarak özellikler kısmında belirteceğiz. Sağda ise vektörel bir şekilde klavyenin tasarımı verilmiş.

Alienware AW768’in Kutusunun Arka Kısmı

Alienware AW768‘in kutusunun arka kısmının tasarımı gördüğünüz şekilde. Arka kısmında ikonik AlienwareFX ışıklandırma dizaynının bulunduğu, 50 milyon tıklama ömrü bulunan brown switch tuşların bulunduğu, anti-ghosting özelliğinin bulunduğu, ayakları sayesinde 3 farklı şekilde klavyeyi masaya oturtabilindiği ve son olarak 13 alanının farklı olarak aydınlatabildiği yazmakta.

Kutunun tasarımı, tıpkı Alienware AW959’da olduğu gibi minimalist ve açıkayıcı olmuş. Şahsen ben bu kutunun tasarımını da çok beğendim. Özelliklerini açıklayıcı ve yormayan tasarımı ile Alienware güzel bir iş çıkarmış.

Alienware AW768'in Kutu İçeriği
Alienware AW768’in Kutu İçi

Kutuyu yana kaydırıp üst kısmını çıkardığımız zaman, karşımıza direkt olarak klavye çıkıyor. gümüş renk, metali anımsatan plastik ön kısmı ve sağ üstteki Alienware’in klasikleşimiş logosu göze çarpıyor. İngilizce tuş dizilmine sahip olması ve küçükEnter” tuşuna sahip olması bir diğer göze çarpan detaylardan.

Klavyeyi kutudan çıkardığımız zaman karşımıza Alienware AW768’in kullanım kılavuzu ve garanti belgesi çıkıyor. Kullanım kılavuzunda klavyenin nasıl USB portuna takılacağı ve yazılımının nereden yükleneceği yazıyor. Aşırı sade ve ayrıntıya yer vermeyen bu kullanım kılavuzu bundan ibaret.

Sonraki: Tasarım Detayları

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin