Alienware AW959 Mouse Detaylı İncelemesi

Bugün, Dell‘in alt markası olan Alienware‘in üretmiş olduğu AW959 model numaralı mouse’un detaylı incelemesini yapacağım. 450-600 lira bandında bulabileceğiniz bu ürün, palm grip yapıda mouse tutan tüm kullanıcıların eline rahatlıkla oturabilecek modüler bir yapıya sahip. 12.000 DPI sensöre, 50G ivmeye sahip olan, 16.8M RGB‘si bulunan, bu modüler mouse’un detaylı incelemesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Alienware AW959'un Kutusu ve Kutu İçeriği
Alienware AW959’un Kapağının Ön Tasarımı

Minimalistik bir  sahip olan AW959‘un ön kapağında modüler yapıya sahip olduğunu görebiliyoruz. Beyaz arkaplan üzerine kutunun alt kısmına güzel bir font ile Alienware yazılmış ve yanında da Alienware’in akılda kalıcı uzaylı logosu bulunuyor. 16.8M RGB desteği ile gelen AW959’un bu desteğini belirtmek üzere kutu üzerindeki led ışıkları da kendi yazılımı üzerinden kullanabileceğiniz, ”Rotaryefekti ile sergilemişler.

Bunun yanısıra modüler yapısının göstermek amaçlı kutu içeriğinden çıkan 4 makro tuşlu sol eklentisini ve mouse’da takılı olarak gelen sağ eklentiden daha büyük bir yapıya sahip eklentinin de görselini fotoğrafa koymuşlar. Bu minimalistik kutu tasarımları ile birçok şeyi anlatmayı başaran Alienware, bir tek kutu içeriğinden çıkan çıkarılabilir ağırlık detayını kutuya eklememiş.

Alienware AW959’un Kutusunun Sağ Tarafının Tasarımı

Kutunun sağ kısmına geldiğimizde yine minimalist bir tasarıma sahip olduğunu görüyoruz. Kutunun üst kısmında vektörel şekilde AW959‘un yerleştirildiğini görüyoruz. Orta kısımda ise 16.8M RGB ledlerinin bulunduğuna dair ibare ve alt alta 12.000 DPI, 250 IPS, 50G ve 1000 Hz olduğuna dair ibareler bulunuyor. Bunların ne anlama geldiğini yazının ilerleyen kısımlarında detaylı olarak açıklayacağız.

Alienware AW959’un Kutusunun Sol Tarafının Tasarımı

AW959 mouse’un kutusunun sol tasarımında ise herhangi bir ibare veya ayrıntı bulunmuyor. Kutunun sol tarafı siyah arkaplan üzerine vektörel şekilde bilgisayar donanımlarının piano black olarak yerleştirildiği bir tasarımdan ibaret.

Alienware AW959’un Kutusunun Üst Kısmının Tasarımı

Kutunun üst kısmında, ”Alienware Elite Gaming Mouse” şeklinde bir ibare ve sağ üst kısımda mouse’un AW959 model numarasını görüyoruz. Kutunun üst kısmı bundan ibaret.

Alienware AW959’un Kutusunun Alt Kısmının Tasarımı

Kutunun alt kısmında, Çinde yapıldığına dair ibare, birçok dilde nasıl geri dönüştürülebileceği, garanti kapsamının nasıl işlediğine dair bilgi almak için neler yapılması gerektiği yazan metin ve website linki bulunuyor.

Alienware AW959’un Kutusunun Arka Tarafının Tasarımı

Kutunun arkasında çeşitli dillerde, optik sensörünün bulunduğu, özelleştirilebilir 2 veya opsiyonel olarak 4 yan tuşunun bulunduğu, el boyutunuza göre 3 farklı boyutta kullanılabileceği ve AlienFX ışıklandırma sistemi ile ikonik Alienware tasarımına sahip olduğu yazıyor.

Mouse hakkında neredeyse tüm detaylara erişebileceğiniz ancak minimalistik bir tasarıma sahip olan kutusunu ben çok beğendim. Şimdi sıra kutu içeriğinde:

AW959’un Kutu İçeriği

Kutunun kapağını kaldırdığımızda kapak kısmında daha ayrıntılı bilgiler ile karşılaşıyoruz. Bunun yanısıra plastik ile korumaya alınmış mouse’u, eklentilerini ve ağırlıklarını görebiliyoruz. Kutunun kapağını kaldırdığımız zaman alt kısmında göze çarpan Alienware’in uzaylı logosu ise güzel bir ayrıntı olmuş.

AW959’un Ön Kapağının Arka Kısmı

AW959’un ön kapağının arka kısmına daha detaylı baktığımızda, bu sefer sağ kısımdaki görselde 4 adet bulunan 5 gramlık ağırlıkları ve giriş kısmının neresi olduğunu görebiliyoruz. Bunun haricinde sol kısımda örme naylon bir kabloya sahip olduğu, 100-12.000 DPI arası seçim yapılabileceği, eklentilerinden 4 tuşlu olanın 4 tuşunun da özelleştirilebilir olduğu ve son olarak 16.8M AlienFX aydınlatmalara sahip olduğu çeşitli dillerde yazıyor.

AW959’un Kutusunun İçi

AW959’un kutusundaki plastik kapağı da kaldırdığımızda, karşımıza 2 butonlu eklentisi ve daha küçük sağ yan tutacağı ile birlikte mouse, 4 butonlu eklentisi, daha büyük olan sağ yan tutacağı ve iki adet toplam 4 adet 5 gramlık ağırlık bulunuyor. Kutu tasarımını güzelleştirmek için ağırlık eklentileri entegre olarak değil, kutu içeriğinde karşımıza çıkıyor.

Mouse’u çıkarıp, son kapağı kaldırdığımızda dip kısımda karşımıza kullanım kılavuzu ve garanti belgesi çıkıyor. Kullanım kılavuzunu açtığımızda karşımıza bazı bilgiler çıkıyor. Bunlar mouse’u kullanmadan önce mouse’un altındaki plastikleri çıkarmamız gerektiğine dair uyarı, ağırlıkların nasıl takılacağına dair bilgi ve mıknatıslı eklentilerinin nasıl çıkarılıp takılacağına dair bilgiler bulunuyor. Son sayfasında ise mouse’un USB portuna nasıl takılması gerektiği, son olarak ise mouse’un driverlarının nereden yüklenmesi gerektiği belirtilmiş.

Sonraki: Tasarım Detayları

1
2
3
4
Donanım Arşivi Ekibinden; DADG ve Twitch moderatörü, video çevirmeni ve site yazarı

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin