Yılın Telefonu Razer Phone Tanıtıldı, İşte Özellikleri!

Yılın Telefonu Razer Phone Tanıtıldı, İşte Özellikleri!

Oyuncu ekipmanları üretici Razer‘in, akıllı telefon üreticisi Nextbit’i satın aldıktan sonra güçlü bir model ile karşımızda olacağı söyleniyordu. Uzun süre sonra bu söylenti gerçeğe dönüştü ve markanın ilk modeli “Razer Phone” tanıtıldı!

“İzle, dinle, oyna” sloganı ile Londra’da tanıtılan Razer Phone, tasarım olarak Nextbit Robin ile hemen hemen benzer bir yapıya sahip. Razer’ın ilk telefonu kardeşinden alüminyum gövde ve güç butonuna entegre parmak izi okuyucu ile ayrılıyor. Buna karşın telefon, güçlü teknik özellikleri ile yılın telefonu olmaya aday görünüyor. 5.7 inç boyutunda ve Quad HD çözünürlüğe sahip ekran, 120 Hz Ultramotion teknolojisi ile bir ilk olma özelliği taşıyor. IGZO panelli ekranın VR teknolojisine birebir uyumluluk sağladığını da belirtelim.

Gücünü 8 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 835 işlemci ve 8 GB RAM‘den alan Razer Phone’un depolama kapasitesi ise 64 GB olarak belirlenmiş. Cihazda son zamanlarda trend olan çift arka kamera teknolojisi dikkat çekiyor. f/1.75 diyaframlı 12 megapiksel ana kameraya 13 megapiksel çözünürlüklü 2x optik zoom kamerası eşlik ediyor. Ön kameranın çözünürlüğü ise 8 megapiksel olarak belirlenmiş.

Pil tarafında kullanıcıları düşünen Razer, akıllı telefonuna 4000 mAh boyutunda batarya eklemiş. Quick Charge 4+ teknolojisini destekleyen cihazın pili %85 doluluğa yalnızca 1 saatte ulaşıyor. Nova Launcher arayüzlü Android 7.1.1 Nougat işletim sistemi ile gelen Razer Phone, Dolby ATMOS ve THX surround ses sistemi desteği ile kusursuz bir ses deneyimi sunacak. Ayrıca Android 8.0 Oreo güncellemesi de 2018’in ilk yarısında dağıtılmaya başlanacak.

699 dolar fiyat etiketine sahip olan Razer Phone, dünya genelinde satışa sunulacak. Cihazın 17 Kasım tarihinden itibaren raflarda olacağını belirtelim.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.