Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Haber

Xiaomi 13 Ultra Kamera Özellikleri Sızdırıldı

Xiaomi 13 serisinin yakında iki modelle piyasaya çıkması bekleniyor. Daha sonrasında ise 13 ve 13 Pro modelleri dışında farklı bir Ultra varyantı da aralarına katılacak. Sonradan gelecek olan 13 Ultra modelinin özellikleri ise sızdırılmış durumda.

Xiaomi 13 Ultra yeni kamera özellikleri belli oldu

Yeni çıkan sızıntıya göre Xiaomi 13 Ultra eski modeldeki gibi birincil sensör olarak Sony IMX989 sensörü ile birlikte gelecek. Telefonun kamera çıkıntısında ise dört tane kamera olacak. Yeni bilgiye göre 13 Ultra gimbal stabilizasyonuna sahip olunabileceği de söyleniyor.

Diğer sensörler için ise fazla bir bilgi yok. Dört sensörün hepsinde PDAF otomatik odaklama ve bir dToF yani doğrudan uçuş süresi sensörünü sızıntı sayesinde onaylayabiliyoruz.

Xiaomi 13 Ultra büyük olasılıkla 12S Ultra’nın kamera boşluğunda şekillendirildiği gibi dairesel kamera muhafazasını koruyacak. Bunun dışında ön kamera kısmında ise 32 megapiksel bir kameranın da bizi karşılayacağını hatırlatmakta fayda var.

Peki siz bu telefon hakkında ne düşünüyorsunuz? Kamera ve özellik anlamında tercih edilebilir mi? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın.

Editörlük kariyerine iki sene önce başlayan Berk, şimdi ise yazarlık görevine Donanım Arşivi portalı üzerinden devam ediyor. Uzun zamandır donanım, bilgisayar ve işletim sistemlerine ilgisi bulunmakla beraber bu tecrübesini de sizlerle paylaşıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, bu hafta oyun severlere heyecan verici bir fırsat sunuyor! Ünlü oyun dağıtım platformu, The Big Con ve Town of Salem 2 gibi...

Telefon Haberleri

Huawei, yeni amiral gemisi Huawei Pura 70 Ultra’yı tanıttı. Yeni Vane Design tasarım diliyle gelen telefonun özelliklerine bir göz atalım. Huawei Pura 70 Ultra...

Telefon Haberleri

Honor, yeni amiral gemisi akıllı telefonu Honor Magic 6 Pro’yu tanıttı. Ön kayıta özel indirim fırsatları sunan cihazın özelliklerine bir göz atalım. Honor Magic...

Teknoloji Haberleri

Ekran kartı fiyatları mining döneminden beri dalgalı seyrediyor. Mining döneminde hem stok yoktu hem de ekran kartları bir hayli yüksekti. Fakat mining döneminin bitmesiyle...