Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

Windows Güncelleştirme Hatası 0x80092004 Nasıl Çözülür?

Microsoft’un düzenli olarak güncelleştirmeler yayımladığı Windows’ta 0x ile başlayan güncelleştirme hatalarıyla karşılaşmanız oldukça olası. Sıradan kullanıcıların bu hata kodlarını anlaması bir hayli zor olsa da hatanın tespitinde önemli bir rol oynuyorlar.

Bu rehberimizde sizler için 0x80092004 kodlu Windows güncelleme hatasını ele alacak, “Windows güncelleştirme hatası 0x80092004 nasıl çözülür?“, “Windows güncelleştirme hata kodu 0x80092004 çözümü nedir?” sorularını yanıtlayacak ve “Windows güncelleştirme hatası 0x80092004 çözüm yöntemlerini” sunacağız.

Windows Güncelleştirme Hatası 0x80092004 Çözüm Yöntemleri

 • Windows Update Sorun Gidericisini Çalıştırmak
 • SFC Taraması Yapmak
 • DISM Taraması Yapmak
 • Windows’u Manuel Güncelleştirmek

Windows Update Sorun Gidericisini Çalıştırmak

 1. Başlata “Ayarlardaki sorunları gider” yazın ve Enter tuşuna basın.
 2. Açılan pencereden “Ek sorun gidericiler” butonuna basın.
 3. Ardından “Windows Update” seçeneğine basın ve sorun giderici adımlarını takip edin.

SFC Taraması Yapmak

 1. Ekranınızın sol altındaki Windows logosuna sağ tıklayıp açılan menüden “Windows PowerShell (Yönetici)” seçeneğini seçin.
 2. Açılan komut istemi penceresine “SFC /scannow” yazın ve Enter tuşuna basın.
 3. İşlem tamamlanana kadar PowerShell penceresini kapatmayın.

DISM Taraması Yapmak

Dikkat! Bu işlem stabil bir internet bağlantısı gerektirir. 

 1. CMD veya PowerShell gibi bir komut satırı uygulamasını yönetici olarak çalıştırın.
 2. Sırasıyla aşağıdaki kodları girin ve ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 • DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
 • DISM /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup
 • DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Windows’u Manuel Güncelleştirmek

Hâlâ güncelleme hatası 0x80092004 ile karşılaşıyorsanız Windows güncellemesini manuel olarak yüklemek bu sorunu ortadan kaldırmanıza ve Windows’u güncelleştirmenize yardımcı olabilir. Aşağıda bulunan bağlantıya tıklayarak resmi Microsoft sitesine ulaşabilir ve “Hemen güncelleştirin” butonuna tıklayarak güncelleme aracını indirebilirsiniz.

Microsoft Windows 10 Güncelleme Sayfası


Bu rehberimizde sizler için 0x80092004 kodlu Windows güncelleme hatasını ele alacak, “Windows güncelleştirme hatası 0x80092004 nasıl çözülür?“, “Windows güncelleştirme hata kodu 0x80092004 çözümü nedir?” sorularını yanıtladık ve “Windows güncelleştirme hatası 0x80092004 çözüm yöntemlerini” sunduk. Bu konu ile ilgili sorularınızı veya yorumlarınızı aşağıda bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

2004 yılında Ankara'da dünyaya gelen ve doğma büyüme Ankara'lı olan Berat Özdemir, bilgisayar yazılım ve donanım teknolojilerine meraklı olmakla birlikte yıllardır yakından takip etmektedir. Anadolu Lisesi yabancı dil bölümünde okuyan Berat, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde güncel haberler ve okuyucular için özel içerikler yazıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Rehber

Oyunlarda yüksek FPS almak her oyuncunun hayali. Fakat bu hayale maalesef herkes ulaşamayabiliyor. Düşük bütçesi olanlar, eski bilgisayar kullanmak zorunda olanlar için oyunlarda yüksek...

Sinema Haberleri

Dünyanın en çok aboneye sahip olan ve ülkemizde de en çok tercih edilen dijital içerik platformu olan Netflix, oldukça geniş ve sürekli olarak genişlemeye...

Oyun Haberleri

Yüzlerce oyun ve uygulama NVIDIA RTX teknolojilerini hali hazırda destekliyor ve her ay NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex  ve gelişmiş ışın izleme efektlerini entegre eden birçok yeni oyun piyasaya...

Teknoloji Haberleri

AMD’nin yeni nesil Ryzen 9000 serisi masaüstü işlemcilerinin yakında resmi olarak satışa sunulması bekleniyor. Fakat bu resmi satışlara gerek kalmadan bazı işlemci modellerinin testlerine...