Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

Windows Güncelleştirme Hatası 0x80092004 Nasıl Çözülür?

Microsoft’un düzenli olarak güncelleştirmeler yayımladığı Windows’ta 0x ile başlayan güncelleştirme hatalarıyla karşılaşmanız oldukça olası. Sıradan kullanıcıların bu hata kodlarını anlaması bir hayli zor olsa da hatanın tespitinde önemli bir rol oynuyorlar.

Bu rehberimizde sizler için 0x80092004 kodlu Windows güncelleme hatasını ele alacak, “Windows güncelleştirme hatası 0x80092004 nasıl çözülür?“, “Windows güncelleştirme hata kodu 0x80092004 çözümü nedir?” sorularını yanıtlayacak ve “Windows güncelleştirme hatası 0x80092004 çözüm yöntemlerini” sunacağız.

Windows Güncelleştirme Hatası 0x80092004 Çözüm Yöntemleri

 • Windows Update Sorun Gidericisini Çalıştırmak
 • SFC Taraması Yapmak
 • DISM Taraması Yapmak
 • Windows’u Manuel Güncelleştirmek

Windows Update Sorun Gidericisini Çalıştırmak

 1. Başlata “Ayarlardaki sorunları gider” yazın ve Enter tuşuna basın.
 2. Açılan pencereden “Ek sorun gidericiler” butonuna basın.
 3. Ardından “Windows Update” seçeneğine basın ve sorun giderici adımlarını takip edin.

SFC Taraması Yapmak

 1. Ekranınızın sol altındaki Windows logosuna sağ tıklayıp açılan menüden “Windows PowerShell (Yönetici)” seçeneğini seçin.
 2. Açılan komut istemi penceresine “SFC /scannow” yazın ve Enter tuşuna basın.
 3. İşlem tamamlanana kadar PowerShell penceresini kapatmayın.

DISM Taraması Yapmak

Dikkat! Bu işlem stabil bir internet bağlantısı gerektirir. 

 1. CMD veya PowerShell gibi bir komut satırı uygulamasını yönetici olarak çalıştırın.
 2. Sırasıyla aşağıdaki kodları girin ve ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 • DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
 • DISM /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup
 • DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Windows’u Manuel Güncelleştirmek

Hâlâ güncelleme hatası 0x80092004 ile karşılaşıyorsanız Windows güncellemesini manuel olarak yüklemek bu sorunu ortadan kaldırmanıza ve Windows’u güncelleştirmenize yardımcı olabilir. Aşağıda bulunan bağlantıya tıklayarak resmi Microsoft sitesine ulaşabilir ve “Hemen güncelleştirin” butonuna tıklayarak güncelleme aracını indirebilirsiniz.

Microsoft Windows 10 Güncelleme Sayfası


Bu rehberimizde sizler için 0x80092004 kodlu Windows güncelleme hatasını ele alacak, “Windows güncelleştirme hatası 0x80092004 nasıl çözülür?“, “Windows güncelleştirme hata kodu 0x80092004 çözümü nedir?” sorularını yanıtladık ve “Windows güncelleştirme hatası 0x80092004 çözüm yöntemlerini” sunduk. Bu konu ile ilgili sorularınızı veya yorumlarınızı aşağıda bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

2004 yılında Ankara'da dünyaya gelen ve doğma büyüme Ankara'lı olan Berat Özdemir, bilgisayar yazılım ve donanım teknolojilerine meraklı olmakla birlikte yıllardır yakından takip etmektedir. Anadolu Lisesi yabancı dil bölümünde okuyan Berat, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde güncel haberler ve okuyucular için özel içerikler yazıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Teknoloji Haberleri

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de en çok tercih edilen bilgisayar markası belli oldu. Önceki yıllara göre zirve değişmeyerek Lenovo yine pazar payında çoğunluğu elde etti. En...

Oyun Haberleri

Rainbow Six Siege, 2015 yılında piyasaya sürüldüğünden bu yana oyuncuların ilgisini çeken ve devamlı olarak güncellenen bir oyun haline geldi. Ubisoft’un 5v5 FPS oyunu,...

Telefon Haberleri

Samsung, uygun fiyatlı tablet seçeneklerini genişletmeye devam ediyor. Şirket, 2022 yılında Galaxy Tab S6 Lite modelini Snapdragon 720G ve 732G işlemcilerle yenilemişti. Şimdi ise,...

Oyun Haberleri

Stardew Valley, bağımsız oyun dünyasının parlayan yıldızlarından biri olarak uzun süredir oyuncuların ilgisini çekiyor. Eric “ConcernedApe” Barone liderliğinde geliştirilen bu eşsiz çiftlik simülasyonu, milyonlarca...