Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

Windows Etkinleştirme Hatası 0x803FABB8 Nasıl Çözülür?

Günümüzün en yaygın kullanılan işletim sistemi olan Windows’u ekstra görsel özellikler için orijinal sürüme yükseltmemiz gerekiyor. Fakat bu yükseltme etkinleştirmesini yaparken 0x803FABB8 hatası gibi 0x ile başlayan çeşitli hatalar ile karşılaşabiliyoruz ve işlerimizi aksatıyor.

Bu rehberimizde sizler için 0x ile başlayan bu hatalardan birisi olan 0x803FABB8 hatasını ele alacak, “Windows etkinleştirme hatası 0x803FABB8 nasıl çözülür?“, “Windows 0x803FABB8 etkinleştirme hatasının çözümü nedir?” sorularını yanıtlayacak ve “Windows 0x803FABB8  etkinleştirme hatasının çözüm yöntemlerini” sunacağız.

Windows Etkinleştirme Hatası 0x803FABB8 Çözüm Yöntemleri

  • Aktivasyon Sorun Gidericisini Kullanmak
  • Windows’u Yeniden Yüklemek
  • Microsoft İle İletişime Geçmek

Aktivasyon Sorun Gidericisini Kullanmak

  1. Windows + I” kombinasyonunu tuşlayarak “Ayarlar” penceresini açın.
  2. Ardından “Güncelleştirme ve Güvenlik” seçeneğine tıklayın.
  3. Soldaki panelden “Etkinleştirme” sekmesine tıklayın.
  4. Ardından “Sorun gider” butonuna tıklayın ve adımları takip edin.

Windows’u Yeniden Yüklemek

Lisans anahtarınızla uyumlu olmayan bir Windows sürümü yüklemeniz halinde 0x803FABB8 hatası almanız olası. Örneğin Windows 10 Pro veya Windows 11 Pro sürümü yüklemenize karşın lisans anahtarınız Windows 10 Home veya Windows 11 Home ise bu hata ile karşılaşırsınız.

Lisans anahtarınız ile Windows sürümünüzün eşleştiğinden emin olun. Lisans anahtarınız ve Windows sürümünüz eşleşmiyor ise yeniden kurulum yapmanız gerekecek. Nasıl kuracağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki linkten Windows 11 kurulum rehberimize göz atabilirsiniz.

Windows 11 Nasıl Kurulur?

Microsoft İle İletişime Geçmek

Her şey uygun gözükmesine rağmen hâlâ Windows’u etkinleştirmekte sorun yaşıyor ve 0x803FABB8 hatası alıyorsanız tek çözüm Microsoft ile iletişime geçerek kişisel yardım almak olabilir. Microsoft ile iletişime geçmek için iki seçeneğiniz vardır.

Microsoft’tan Telefon Görüşmesi İle Yardım Almak

Aşağıdaki linkten Microsoft destek telefon numaralarına ulaşabilirsiniz. Türkçe destek için “Avrupa” seçeneğinin altında en aşağıya inerek Türkçe destek hattının numarasını bulabilirsiniz.

Microsoft Müşteri Hizmetleri Telefon Numaraları

Yardım Al Uygulaması İle Destek Almak

Aşağıdaki linke tıklayıp “Yardım Alın uygulamasını aç” butonuna basarak Microsoft’tan destek alabilirsiniz.

Microsoft Yardım Al Uygulaması


Bu rehberimizde sizler için Windows etkinleştirme hatası 0x803FABB8 hatasını ele aldık, “Windows etkinleştirme hatası 0x803FABB8 nasıl çözülür?“, “Windows 0x803FABB8 etkinleştirme hatasının çözümü nedir?” sorularını yanıtladık ve “Windows 0x803FABB8 etkinleştirme hatasının çözüm yöntemlerini” sunduk. Bu konu ile ilgili sorularınızı veya yorumlarınızı aşağıda bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

2004 yılında Ankara'da dünyaya gelen ve doğma büyüme Ankara'lı olan Berat Özdemir, bilgisayar yazılım ve donanım teknolojilerine meraklı olmakla birlikte yıllardır yakından takip etmektedir. Anadolu Lisesi yabancı dil bölümünde okuyan Berat, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde güncel haberler ve okuyucular için özel içerikler yazıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Rehber

Instagram’da takip isteği göndermek birçok hesaba erişmek için gerekli adımlardan bir tanesidir. Sosyal medya kullanan birçok kullanıcı bilgilerinin güvenliği ve daha kişisel bir alana...

Sistem Gereksinimleri

Sizlerle uzunca bir süredir paylaştığımız oyun sistem gereksinimleri serimize Senua’s Saga: Hellblade 2 sistem gereksinimleriyle birlikte devam ediyoruz. Çoğu kullanıcı istediği oyunu bilgisayarına indirmeden...

Oyun Haberleri

Oyun dünyasında heyecan verici gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Call of Duty serisinin yeni oyunu Black Ops 6‘nın çıkış tarihi ve Xbox Game Pass ile...

Sinema Haberleri

Cem Yılmaz hayranlarını sevince boğan müjdeli haber geldi: GORA 4 GORA çekimleri başladı! Tam 20 yıl önce vizyona giren ve Türk sinema tarihinde unutulmaz...