Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Donanim Arşivi

Rehber

Windows Etkinleştirme Hatası 0x803FABB8 Nasıl Çözülür?

Günümüzün en yaygın kullanılan işletim sistemi olan Windows’u ekstra görsel özellikler için orijinal sürüme yükseltmemiz gerekiyor. Fakat bu yükseltme etkinleştirmesini yaparken 0x803FABB8 hatası gibi 0x ile başlayan çeşitli hatalar ile karşılaşabiliyoruz ve işlerimizi aksatıyor.

Bu rehberimizde sizler için 0x ile başlayan bu hatalardan birisi olan 0x803FABB8 hatasını ele alacak, “Windows etkinleştirme hatası 0x803FABB8 nasıl çözülür?“, “Windows 0x803FABB8 etkinleştirme hatasının çözümü nedir?” sorularını yanıtlayacak ve “Windows 0x803FABB8  etkinleştirme hatasının çözüm yöntemlerini” sunacağız.

Windows Etkinleştirme Hatası 0x803FABB8 Çözüm Yöntemleri

  • Aktivasyon Sorun Gidericisini Kullanmak
  • Windows’u Yeniden Yüklemek
  • Microsoft İle İletişime Geçmek

Aktivasyon Sorun Gidericisini Kullanmak

  1. Windows + I” kombinasyonunu tuşlayarak “Ayarlar” penceresini açın.
  2. Ardından “Güncelleştirme ve Güvenlik” seçeneğine tıklayın.
  3. Soldaki panelden “Etkinleştirme” sekmesine tıklayın.
  4. Ardından “Sorun gider” butonuna tıklayın ve adımları takip edin.

Windows’u Yeniden Yüklemek

Lisans anahtarınızla uyumlu olmayan bir Windows sürümü yüklemeniz halinde 0x803FABB8 hatası almanız olası. Örneğin Windows 10 Pro veya Windows 11 Pro sürümü yüklemenize karşın lisans anahtarınız Windows 10 Home veya Windows 11 Home ise bu hata ile karşılaşırsınız.

Lisans anahtarınız ile Windows sürümünüzün eşleştiğinden emin olun. Lisans anahtarınız ve Windows sürümünüz eşleşmiyor ise yeniden kurulum yapmanız gerekecek. Nasıl kuracağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki linkten Windows 11 kurulum rehberimize göz atabilirsiniz.

Windows 11 Nasıl Kurulur?

Microsoft İle İletişime Geçmek

Her şey uygun gözükmesine rağmen hâlâ Windows’u etkinleştirmekte sorun yaşıyor ve 0x803FABB8 hatası alıyorsanız tek çözüm Microsoft ile iletişime geçerek kişisel yardım almak olabilir. Microsoft ile iletişime geçmek için iki seçeneğiniz vardır.

Microsoft’tan Telefon Görüşmesi İle Yardım Almak

Aşağıdaki linkten Microsoft destek telefon numaralarına ulaşabilirsiniz. Türkçe destek için “Avrupa” seçeneğinin altında en aşağıya inerek Türkçe destek hattının numarasını bulabilirsiniz.

Microsoft Müşteri Hizmetleri Telefon Numaraları

Yardım Al Uygulaması İle Destek Almak

Aşağıdaki linke tıklayıp “Yardım Alın uygulamasını aç” butonuna basarak Microsoft’tan destek alabilirsiniz.

Microsoft Yardım Al Uygulaması


Bu rehberimizde sizler için Windows etkinleştirme hatası 0x803FABB8 hatasını ele aldık, “Windows etkinleştirme hatası 0x803FABB8 nasıl çözülür?“, “Windows 0x803FABB8 etkinleştirme hatasının çözümü nedir?” sorularını yanıtladık ve “Windows 0x803FABB8 etkinleştirme hatasının çözüm yöntemlerini” sunduk. Bu konu ile ilgili sorularınızı veya yorumlarınızı aşağıda bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

2004 yılında Ankara'da dünyaya gelen ve doğma büyüme Ankara'lı olan Berat Özdemir, bilgisayar yazılım ve donanım teknolojilerine meraklı olmakla birlikte yıllardır yakından takip etmektedir. Anadolu Lisesi yabancı dil bölümünde okuyan Berat, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde güncel haberler ve okuyucular için özel içerikler yazıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Teknoloji Haberleri

AMD’nin yeni Radeon RX 6500 XT 4 GB ekran kartı tanıtıldığından beri gündem olmayı başaran bir model oldu. Çünkü 1080P oyunculuk odaklı olan bu...

Oyun İndirimleri

Epic Games, uzun süredir yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5 ve Borderlands: The Handsome Collections ve Football Manager 2020 gibi...

Oyun Haberleri

GeForce NOW kütüphanesine bu hafta Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction dahil olmak üzere 4 yeni oyun ekleniyor. NVIDIA DLSS sayesinde oyun, keskin görüntüler oluştururken daha yüksek...

Teknoloji Haberleri

Nvidia’nın GeForce RTX 3050 model ekran kartı merakla beklenen modellerden biri. Çünkü giriş-orta seviyesi modeller bir süredir pek önemsenmiyordu. RTX 3050 modeliyle birlikte bu...