Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Donanim Arşivi

Rehber

Windows 11 Resmi Olarak Yayımlandı!

Microsoft’un en yeni işletim sistemi olan Windows 11 oldukça ilginç bir şekilde ortaya çıkmıştı. Garip bir sızıntı ISO dosyasıyla ortaya çıkan işletim sisteminin resmileşmesi ise tabii ki çok uzun sürmemişti. Windows 11’in resmi çıkış tarihi 5 Ekim 2021 olarak belirlenmişti ve bu tarih herhangi bir ertelenme olmadı. Windows 11 artık resmi olarak yayımlandı. Windows 11 nasıl indirilir? Windows 11 nasıl kurulur? Gibi soruların yanıtı burada!

Windows 11 Nasıl İndirilir?

Windows 11 işletim sisteminin resmi olarak yayımlanmasından sonra insanlar yeni Windows 11 işletim sistemine geçiş yapmaya başladı. Fakat şu an için bazı kullanıcıların farklı hatalarla karşılaştığını görebilmekteyiz. Bu yüzden çok stabil bir deneyim beklememenizde fayda var diyebiliriz. Peki yeni Windows 11 işletim sistemini bilgisayarına kurmak isteyenler ne yapmalı?

Öncelikle Windows 11 Uyumluluk Aracı’nı bilgisayarınıza indirin.

Windows 11 Uyumluluk Aracı’nı kurun ve çalıştırın.

Yazılımı açtıktan sonra karşınıza yukarıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda “Şimdi denetle” ismi mavi butona tıklamanız gerekmekte.

Şimdi denetle butonuna bastıktan sonra karşınıza yukarıdakine benzer bir ekran gelecek. Gördüğünüz gibi burada bilgisayarınızın Windows 11’i destekleyip desteklemediği tespit edilmekte. Şu an için bazı önemli gereksinimler var fakat ileride daha fazla bilgisayarın Windows 11’i destekleyeceği tahmin ediliyor.

Windows 11 sistem gereksinimleri

Bilgisayarım Windows 11’i destekliyor, peki Windows 11’i nasıl indireceğim diyorsanız bu da aslında oldukça kolay. BURADAKİ link üzerinden Windows 11’in resmi indirme sayfasına ulaşın. Karşınıza 3 adet seçenek gelecektir. En üstteki Windows 10 için otomatik yükseltme aracı, ortadaki seçenek Windows 11 kurulum sürücüsü oluşturmak için yardımcı bir yazılım ve en alttaki ise ISO dosyasını direkt olarak indirdiğiniz bölümdür.

Biz sizlere daha öncesinde ISO dosyası üzerinden Windows 11 nasıl kurulur rehberi hazırlamıştık. İlgili rehber üzerinden Windows 11 kurulumunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca şu an için lanse edilen bazı yeniliklerin Windows 11’e henüz eklenmediğini belirtelim. Bunlardan en büyük örnek ise Android uygulamalarını çalıştırmanıza yarayan özellik.

1998 Ankara doğumlu Mehmet Yılmaz uzun yıllardır Donanım Arşivi'de teknoloji editörlüğü yapmaktadır. Yılmaz, son kullanıcılar için piyasaya çıkan yeni ürünleri ve yine son kullanıcılar tarafından merak edilen ürünleri özgün ve tarafsız olarak değerlendirmekte, incelemektedir. Aynı zamanda Donanım Arşivi'nin forum tarafında yöneticilik yapmaktadır. Basım ve Yayın Teknolojileri bölümünde eğitim hayatına devam eden Yılmaz’ı aşağıda bulunan sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.

3 Yorumlar

3 Comments

 1. Zafer BAYAR

  Eki 5, 2021 at 15:12

  Eyvallah Donanım Arşivi 🙂

 2. dertli gardaş :)

  Eki 6, 2021 at 14:53

  o değilde hp’nin çerçevesiz monitörü ne güzelmiş lan :/ kıskandım.

  • Mehmet Yılmaz

   Eki 6, 2021 at 15:48

   Ondan çok daha ince çerçeveli cihazlar var 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

İnceleme

Intel’in harici bir masaüstü ekran kartı yapacağı haberi ilk duyulduğunda insanlar gerçekten heyecanlanmıştı. Çünkü yıllardır AMD Radeon ve Nvidia GeForce tarafının aktif olduğu bir...

Teknoloji Haberleri

Oyuncular günümüzde pek mutlu sayılmazlar. Çünkü aradıkları ekran kartlarını bulurken çok zorlanıyorlar, bulduklarında ise çok yüksek fiyatlarla karşılaşabiliyorlar. Bu durum aslında bütün dünyada böyle...

Oyun İndirimleri

Epic Games, uzun süredir yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5 ve Borderlands: The Handsome Collections ve Football Manager 2020 gibi...

Telefon Haberleri

Xiaomi’nin Redmi Note serisi akıllı telefonları gerek ülkemizde olsun gerek dünyada olsun oldukça ilgi çeken cihazlar oldular. Çünkü bu serideki cihazlar yüksek fiyat/performans oranıyla...