Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

Windows 10 BAD_POOL_CALLER Hatası Nasıl Çözülür?

Günümüzde sunduğu yenilikler ve kolay arayüzü sebebiyle kullanıcılar tarafından çokça tercih edilmekte olan Windows zaman zaman kullanıcı deneyimini baltalayan çeşitli hatalar verebiliyor. BAD_POOL CALLER hatasının sebebi net şekilde belli değildir, bu yüzden birden fazla yöntem denemeniz gerekir.

Bu rehberimizde sizler için BAD_POOL_CALLER hatasını ele alacak, “Windows 10 BAD_POOL_CALLER hatası nasıl çözülür?“, “Windows 10 BAD_POOL_CALLER hatasının çözümü nedir?” sorularını yanıtlayacak ve “Windows 10 BAD_POOL_CALLER hatasının çözüm yöntemlerini” sunacağız.

Windows 10 BAD_POOL_CALLER Hatası Çözüm Yöntemleri

 • Windows ve Sürücüleri Güncellemek
 • Windows Kurtarma Modunu Kullanmak
 • Soruna Neden Olabilecek Uygulamaları Devre Dışı Bırakmak
 • Kötü Amaçlı Yazılım Taraması Yapmak

Soruna Hangi Sürücünün Sebep Olduğunu Bulmak

Sürücüleri güncellemek bu hatanın en yaygın çözümlerinden birisidir. Sürücülerinizi ve Windows’unuzu en güncel sürüme yükseltmek hatayı büyük ihtimalle çözecektir.

Windows Kurtarma Modunu Kullanmak

 1. Başlat menüsüne “Kurtarma seçenekleri” yazın ve Enter tuşuna basın.
 2. Açılan pencereden “Gelişmiş başlangıç” seçeneğinin altındaki “Şimdi yeniden başlat” seçeneğine tıklayın.
 3. Ardından bilgisayarınız açıldığında sırasıyla “Sorun gider“, “Gelişmiş seçenekler” ve ardından “Başlangıç ayarları” seçeneğine tıklayın ve yeniden başlat butonuna basın.
 4. Ardından hatırladığınız bilgisayarın sağlıklı çalıştığı en son zamanı seçin.

Soruna Neden Olabilecek Uygulamaları Devre Dışı Bırakmak

Son zamanlarda yüklediğiniz uygulamalar bu soruna sebebiyet veriyor olabilir. Özellikle şüphe uyandırabilecek, güvenilir olmayan uygulamalar yüklediyseniz bu uygulamaları kaldırarak başlayabilirsiniz.

 1. Uygulamaları kaldırmak için başlat menüsüne “Program ekle veya kaldır” yazın.
 2. Ardından silmek istediğiniz uygulamaların üzerine tıklayıp “Kaldır” butonuna basın.

Kötü Amaçlı Yazılım Taraması Yapmak

Cihazınızda bulunan kötü amaçlı bir yazılımın sistem dosyalarına yanlış rapor yollaması veya sisteminizin işlevlerini yerine getirmesini engellemesi sonucunda BAD_POOL_CALLER hatası ile karşılaşabilirsiniz. Windows’un yerleşik tarama sistemi ile tarama yaparak cihazınızda bulunan zararlı yazılımları bulabilir ve kaldırabilirsiniz.

Tam tarama bir kaç saat sürebilmesine karşın çok daha detaylı bir tarama yapacaktır ve sorununuzu çözme ihtimali çok daha yüksek olacaktır. Zamanınız varsa önerimiz  tam tarama yapmanızdır.

Tam tarama (Önerilir)
 1. Başlat menüsünü açın ve ardından “Virüs ve tehdit koruması” yazın.
 2. Açılan pencereden “Hızlı tarama” seçeneğine tıklayın.
Hızlı Tarama
 1. Virüs ve tehdit koruması” penceresini açın ve “Tarama seçenekleri” butonuna tıklayın.
 2. Ardından “Tam tarama” seçeneğini seçin ve “Şimdi tara” butonuna tıklayın.

Bu rehberimizde sizler için BAD_POOL_CALLER hatasını ele aldık, “Windows 10 BAD_POOL_CALLER hatası nasıl çözülür?“, “Windows 10 BAD_POOL_CALLER hatasının çözümü nedir?” sorularını yanıtladık ve “Windows 10 BAD_POOL_CALLER hatasının çözüm yöntemlerini” sunduk. Bu konu ile ilgili sorularınızı veya yorumlarınızı aşağıda bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

2004 yılında Ankara'da dünyaya gelen ve doğma büyüme Ankara'lı olan Berat Özdemir, bilgisayar yazılım ve donanım teknolojilerine meraklı olmakla birlikte yıllardır yakından takip etmektedir. Anadolu Lisesi yabancı dil bölümünde okuyan Berat, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde güncel haberler ve okuyucular için özel içerikler yazıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Zombi kıyameti sevenler için harika bir haber var! Dying Light 2 Reloaded Edition, bu hafta sonu Steam’de ücretsiz olarak oynanabilir olacak. Oyunseverleri zombi parçalamaya...

Oyun Haberleri

Sons of the Forest‘ın 1.0 sürümüyle resmi olarak piyasaya sürülmesi, oyun dünyasında büyük bir heyecana yol açtı. Endnight Games‘in yaptığı muazzam güncelleme, oyunculara oyunun...

Teknoloji Haberleri

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de en çok tercih edilen bilgisayar markası belli oldu. Önceki yıllara göre zirve değişmeyerek Lenovo yine pazar payında çoğunluğu elde etti. En...

Teknoloji Haberleri

Twitch.Tv platformu özellikle son yıllarda büyük bir tartışma konusu oldu. Geçtiğimiz yıllarda da Bit hırsızlığı ile gündeme gelen platformda bazı yayıncılar için tutuklamalar söz...