WhatsApp'ın Logosu Değişiyor

WhatsApp’ın Logosu Değişiyor

WhatsApp yıllardır kullanmış olduğu logosunu değiştirme kararı aldı. Artık WhatsApp’ın logosu her cihazda aynı olmayacak. Ancak dilerseniz logoyu değiştirebileceksiniz.

Google’ın birden fazla logo sistemini önermesinin nedeni ise aslında bir nevi zorunluluk. Çünkü bir çok Android telefon üreticisi, arayüzünde farklı tasarım dillerini  kullanıyor. Farklı tasarım dilleri nedeniyle uygulama logoları bazen kötü bir görünüme sahip olabiliyor. Bu sorunun önüne geçebilmek için de farklı cihazlarda logoların farklı halleri kullanılmaya başlanacak.

İstediğiniz Logoyu Kullanabileceksiniz

WhatsApp'ın Logosu Değişiyor

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru, WhatsApp’ın logo değiştirme hakkında iddialar ortaya atılmıştı. İddiaları ortaya çıkan bu değişim, uygulamanın 2.18.74 beta sürümünde kullanılmaya başladı. Birbirinden farklı 6 logoyu kullanıma sunan şirket, arayüze göre logoları otomatik olarak değiştirebiliyor. Eğer siz logo değişimini destekleyen bir 3. parti arayüz kullanıyorsanız, 6 farklı logo arasından istediğiniz logoyu seçebileceksiniz. Şu an beta kullanıcılarının kullanımına sunulan özellik, yakın bir zamanda tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir olacak.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin