Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

WarnerBros. Doğruladı, HBO Max Ülkemizde Faaliyetlerini Durdurdu!!

Ülkemizde yayın hayatına başlaması merakla beklenen HBO Max‘ten kötü haber geldi. Game of Thrones, Euphoria ve Harry Potter gibi yapımları bünyesinde bulunduran platform, geçtiğimiz günlerde ilk yerli yapımını duyurmuştu. Ancak bu yerli yapımda da işler pek yolunda gitmiyor.

HBO‘nun geçtiğimiz haftalarda Ömer Özgüner’in patronu olduğu OJO Pictures ile masaya oturduğunu öğrenmiştik. İkili platformun ilk yapımı için anlaşmaya varmış ve gelecek ay dizinin çekimleri başlayacaktı. Ancak geçtiğimiz günlerde TV100 Magazin Müdürü Birsen Altuntaş’ın kaleme aldığı habere, platformun ülkemizde ki faaliyetlerini askıya aldığını öğrenmiştik.

HBO Max, Ülkemize Daha Geç Gelecek

Ne yazık ki bu durum doğrulandı. Variety tarafından kaleme alınan habere göre, Warner Bros. sözcüsü tarafından Türkiye faaliyetlerinin durdurulduğu doğrulandı.

HBO Max ve Discovery Plus‘ı, Warner Bros. Discovery çatısı altında birleştirme çalışmalarımız devam ediyor. Mevcut hizmetlerimize ait içerikleri tekrardan gözden geçirme kararı aldık. Bu sürecin bir parçası olarak, Kuzey ve Orta Avrupa’da HBO Max için orijinal içerik üretme kararlarımıza bir süreliğine ara verdik. Ayrıca HBO Max‘ten bazı programları kaldırmaya karar verdik. Hollanda ve Türkiye’deki geçtiğimiz yıl başlayan gelişim faaliyetlerimizi de durdurduk.

Durdurulan faaliyetlere tekrar ne zaman başlanacağı ise henüz belli değil. Ancak WarnerBros. sözcüsü bu konuda oldukça ucu açık cevap verdi.

Kaynak; Variety

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin statüsü maalesef bu sezon düşürüldü. Yani ülkemizde şampiyon olan takımlar artık MSI, Worlds gibi dünya çapındaki büyük turnuvalara...

İnceleme

Fiyat/performans odaklı sistem incelemelerine bu sefer Itopya’nın SIGMA-RULES kod adlı toplama oyuncu bilgisayarıyla devam ediyoruz. Bu sistem fiyat/performans oranıyla öne çıkan nispeten düşük bütçeli...

Teknoloji Haberleri

AMD Ryzen 7000 serisi aslında genel anlamda başarılıydı. Fakat insanların beklentisi bu seriden çok daha yüksekti diyebiliriz. Üstüne Ryzen 7 5800X3D işlemcinin yüksek oyun...

Oyun Haberleri

Black Friday henüz gelmedi ancak Microsoft Store’un Xbox Black Friday İndirimi tüm hızıyla devam ediyor ve Halo Infinite, Gotham Knights, FIFA 23, NBA 2K23, Dying Light...