Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

WarnerBros. Doğruladı, HBO Max Ülkemizde Faaliyetlerini Durdurdu!!

Ülkemizde yayın hayatına başlaması merakla beklenen HBO Max‘ten kötü haber geldi. Game of Thrones, Euphoria ve Harry Potter gibi yapımları bünyesinde bulunduran platform, geçtiğimiz günlerde ilk yerli yapımını duyurmuştu. Ancak bu yerli yapımda da işler pek yolunda gitmiyor.

HBO‘nun geçtiğimiz haftalarda Ömer Özgüner’in patronu olduğu OJO Pictures ile masaya oturduğunu öğrenmiştik. İkili platformun ilk yapımı için anlaşmaya varmış ve gelecek ay dizinin çekimleri başlayacaktı. Ancak geçtiğimiz günlerde TV100 Magazin Müdürü Birsen Altuntaş’ın kaleme aldığı habere, platformun ülkemizde ki faaliyetlerini askıya aldığını öğrenmiştik.

HBO Max, Ülkemize Daha Geç Gelecek

Ne yazık ki bu durum doğrulandı. Variety tarafından kaleme alınan habere göre, Warner Bros. sözcüsü tarafından Türkiye faaliyetlerinin durdurulduğu doğrulandı.

HBO Max ve Discovery Plus‘ı, Warner Bros. Discovery çatısı altında birleştirme çalışmalarımız devam ediyor. Mevcut hizmetlerimize ait içerikleri tekrardan gözden geçirme kararı aldık. Bu sürecin bir parçası olarak, Kuzey ve Orta Avrupa’da HBO Max için orijinal içerik üretme kararlarımıza bir süreliğine ara verdik. Ayrıca HBO Max‘ten bazı programları kaldırmaya karar verdik. Hollanda ve Türkiye’deki geçtiğimiz yıl başlayan gelişim faaliyetlerimizi de durdurduk.

Durdurulan faaliyetlere tekrar ne zaman başlanacağı ise henüz belli değil. Ancak WarnerBros. sözcüsü bu konuda oldukça ucu açık cevap verdi.

Kaynak; Variety

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Sony Interactive Entertainment, PlayStation 4 ve PlayStation 5 kullanıcıları için heyecan verici bir indirim kampanyası olan “Yıl Sonu Fırsatları 2023“ü başlattı! Dijital PlayStation mağazasında...

Oyun Haberleri

Geliştirici Zeekerss tarafından hayata geçirilen bağımsız kooperatif korku oyunu Lethal Company, SteamDB istatistiklerine göre son on saatte 184,015 oyuncu ile tüm zamanların yeni zirvesine ulaştı....

Oyun İndirimleri

Her hafta olduğu gibi, Epic Games Store oyun severlere bir sürpriz yaparak bu hafta iki oyunu ücretsiz olarak sunuyor. Jitsu Squad ve Mighty Fight...

İnceleme

Oyuncu dizüstü bilgisayarı incelemelerimize MSI Vector GP68HX incelemesiyle birlikte devam ediyoruz. Bu seferki cihaz ise üst seviyeye hitap eden ve verdiği performansla bizleri şaşırtmayı...